Главная » Комплектуючі та аксесуари » Як зробити веб сервер дома. А скільки коштує завод побудувати?
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як зробити веб сервер дома. А скільки коштує завод побудувати?

Вартість сучасного заводу підбирається до позначки 5 млрд $ і вище. Така сума виходить тому, що вартість ліцензій і деяких інших фіксованих витрат не сильно залежить від обсягів виробництва - і вигідно мати великі виробництва, щоб витрати «розмазувалися» по великому обсязі продукції. А кожен сучасний сканер (який власне малює ці 22-32нм деталі) варто 60-100млн $ (на великому заводі їх може бути кілька десятків). В принципі, 5млрд - не такі великі гроші в масштабах країни. Але природно, ніхто не витратить 5 млрд без чіткого плану щодо повернення інвестицій. А ситуація там така - не дивлячись на всю складність індустрії, тільки монополісти працюють з видимої прибутком (TSMC, Intel, Samsung і деякі інші), інші ледве зводять кінці з кінцями.

Це просто не вкладалося у мене в голові - як же так, вкладати мільярди, і ледь-ледь їх відбивати? Виявилося, все просто - по всьому світу мікроелектроніка жорстко дотуються галузь - заводи постійно канючить звільнення від податків, пільгові кредити і демпінгують (в Китаї пішли ще далі - SMIC заводи будує за державний рахунок, і потім ними «управляє» - це у них називається Reverse Build-Operate-Transfer). Після появи кожної нової технології (45нм, 32нм.) - Перші заводи-монополісти володіють їй і рубають основний прибуток, а ті, хто приходять на 2-5-10 років пізніше старту - змушені працювати практично за собівартістю. В результаті грошей тут заробити вкрай складно (без монополії і без дотацій).

Це схоже зрозуміли і в Росії - і проекти великих мікроелектронних заводів поки відклали, і будують маленькі виробництва - щоб якщо і втрачати гроші, то втрачати їх мало. А навіть 3000 пластин на місяць, вироблених на мікрон - це з головою покриває обсяги споживання квитків Метрополітену і оборонки (кристал квитка метро має розміри 0.6x0.6мм, на одній 200мм пластині виходить 87'000 квитків в метро - але про сумної історії з квитками метро я розповім в одній з наступних статей).

Всупереч розхожій думці, особливих обмежень на продаж обладнання для мікроелектроніки в Росії немає - на поправку Джексона - Веніка США щорічно накладається президентський мораторій, і потрібно тільки отримувати звичайне дозвіл на експорт. Самі виробники обладнання кровно зацікавлені заробити побільше грошей, і самі штовхають зі свого боку видачу дозволів. Але природно, без грошей ніхто нічого не робить. Так що за ваші гроші - будь-який каприз.

Але потрібно пам'ятати і про те, що свій завод не гарантує повної незалежності виробництва, і не дешевше виробництва за кордоном: основну вартість складають технології / ліцензії та вартість закуповуваного устаткування - а якщо своїх технологій і обладнання немає, і все імпортувати - то і дешевше вийде не може. Багато витратні матеріали також в будь-якому випадку доведеться імпортувати. Окремий болюче питання - виробництво масок, тільки дуже великі фабрики можуть мати «своє» виробництво масок.

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...