Главная » Комплектуючі та аксесуари » Як зробити веб сервер дома. Сколько варто свій процесор зробити?
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як зробити веб сервер дома. Сколько варто свій процесор зробити?

Цифри - грубі оцінки, точних ніде не скажуть без NDA.

Ліцензія софта на одне робоче місце розробника мікросхем - від 20'000 до 100'000 $ в рік і вище. Можна звичайно і красти, але за цим все навколо стежать.

Далі - виготовлення масок. Вони не повинні мати жодного пошкодження, і їх виготовлення обходиться дуже дорого: від

7'000 $ за комплект для мікросхем на 1000нм,

100'000 $ для мікросхем на 180Нм і до

5'000'000 $ для мікросхем на 32нм. Але ж мікросхема з першого разу швидше за все не запрацює - і після знаходження помилки маски доведеться переробляти. Частково з цією проблемою можна боротися розміщуючи тестові мікросхеми від багатьох замовників на одному наборі масок - тоді всі отримають по чуть-чуть тестових мікросхем за 1 / 3-1 / 10 ціни повного набору масок (це називають Shuttle або MPW - multi project wafer).

Кожна вироблена пластина коштує від 100-400 $ для старих технологій на 1000нм,

1000 $ на 180Нм і до

5000 $ для найсучасніших (крім нанометрів тут впливає і складність технології - проста логіка дешевше, флеш пам'ять дорожче, але не в рази). Тут також важливо пам'ятати і про розмір пластин: найсучасніші виробництва зараз працюють з пластинами діаметром 300мм - вони по площі приблизно вдвічі більше пластин на 200мм (які зараз використовуються в Росії на мікрон, інтегралів і в туманному майбутньому на Ангстрем-Т), а останні приблизно вдвічі більше ще старіших 150мм. Пластини більшого розміру дозволяють отримувати мікросхеми меншої вартості при великих замовленнях т. К. Кількість рухів для виготовлення 100 пластин приблизно однакове, незалежно від діаметра (це одна з причин планованого переходу передових виробництв на пластини діаметром 450мм в 2018 році за оптимістичними оцінками).

Припустимо ми хочемо розробити x86-сумісний процесор (або будь-яку іншу відносно складну мікросхему), по більш-менш сучасної комерційно доступною технології 28 / 32нм (22нм хоч і існує, але комерційні замовлення поки не розмістити - так що доступ до технологій іноді як любов: за гроші не продається). Питання з вартістю патентів опустимо, це взагалі дуже сумна тема. Припустимо, для розробки потрібно 200 міфічних людино-років (це якщо ми робимо скромний процесор, що не претендує на перше місце).

Ліцензії на софт - 50k $ * 100 = 5 млн $ (груба оцінка, не всім потрібні ліцензії).

Зарплата розробників - припустимо 3k $ * 1,5 (податки) * 12 * 200 = 10.8 млн $

Тестові запуски в MPW - 2 * 1.5 млн $

Виготовлення масок для серійного виробництва 2 * 5млн $ = 10 млн $ (2 - бо як не старайся - з першого разу не вийде)

Разом - 28.8 млн $

Це було те, що називається Non-recurring engineering (NRE) - одноразові витрати, які не залежать від обсягу виробництва, і успіху всього заходу.

Якщо процесор у нас вийшов площею 200мм2, пластини за технологією 32нм діаметром 300мм стоять 5000 $, то з пластини у нас вийде 70690/200 = 350 кристалів (оцінка зверху), з яких працювати допустимо буде 300. Т. е. Собівартість кристала - 16.6 $, 20 $ після корпусіровкі. За скільки тепер такий процесор можна буде продавати? 50 $? 100 $? Віднімемо податки і націнку магазинів...

І ось тепер питання - скільки ж потрібно продати таких процесорів, щоб окупити наші NRE, відсотки по кредитах, податки та ін? Мільйон? 5 мільйонів? А головне питання - чи є якісь гарантії, що ці 5 мільйонів процесорів вдасться продати, враховуючи що конкурентам нічого не варто зробити на 5 мільйонів більше їх вже готового продукту?

Вот такой вот пекельний бізнес виходить

- Величезні капітальні витрати, величезні ризики і помірна прибуток в кращому випадку.

Китай - вирішив проблему по своєму, вони вирішили в усі школи поставити комп'ютери зі своїми процесорами і Linux - і проблема з обсягами виробництва вирішена ((1) (2)).

Таким чином, головне питання при створенні мікросхем - це не як і де провести, а як розробити і кому потім продати мільйони штук вийшла продукції?

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...