Главная » Медіа » 10 см в пікселях. Про розмір цифровоi фотографіi
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

10 см в пікселях. Про розмір цифрової фотографії

10 см в пікселях. Про розмір цифрової фотографії

Ви коли-небудь задавалися питанням «який розмір повинна мати цифрова фотографія»? Варіантів відповіді буде як мінімум три, і всі їх можна назвати правильними. Про які три відповідях йде мова, ми зараз і дізнаємося.

Як ми знаємо, зображення складаються з пікселів, суміщені разом в прямокутник, в результаті ми і бачимо зображення. Цей «прямокутник» має певну кількість рядів по горизонталі і вертикалі, тому вказуючи розміри фотографії зазвичай мається на увазі кількість пікселів по обом рядах - термін «стільки-то пікселів по горизонталі і по вертикалі» ми все регулярно чуємо, в тих же фотолабораторіях.

Загальна кількість пікселів зображення розраховується так: кількість пікселів по горизонталі множиться на кількість по вертикалі. Як правило, в результаті їх набирається кілька мільйонів, при цьому кожен мільйон, для зручності формулювання, визначається як «мегапиксель».

Мегапіксель - це якраз та одиниця виміру, у виключній важливості якої нас так переконують виробники фототехніки. Їх головний постулат - чим більше мегапікселів зможе видати фотоапарат, тим він краще. Це, м'яко кажучи, не так, але ми зараз не будемо акцентувати на викритті цього міфу, а продовжимо вивчати розміри готової фотографії.

Пікселі не мають однозначно фіксованого розміру. У кожного пристрою, який відтворює зображення, є свої дозволяють здібності, передбачені конструктивно. У кого то вони гірше, у кого то - краще.

Наприклад, сучасний 19-дюймовий ЖК-монітор здатний видавати картинку з роздільною здатністю 1280 пікселів по горизонталі і 1024 по вертикалі, при стандартних розмірах 37.5х30 см (або в дюймах 14.8х11.8).

Неважко підрахувати, що на один дюйм такого монітора перепадає близько 86 пікселів (з округленням).

Якщо ваше зображення має дозвіл 900х600 пікселів, тоді в масштабі 100% воно буде отримає розмір 900 / 86х600 / 86 = 10.5х7 дюймів (або 26.6х17.7 см). Взявши іншу модель монітора, з іншими параметрами, розміри розглянутого зображення будуть вже іншими.

У ситуації, коли вам потрібно роздрукувати зображення, вищеописаний принцип також підходить, але цифри будуть іншими. Наприклад, для якісного друку потрібно розмістити до 300 пікселів на дюйм картинки, при цьому ваше зображення отримає розміри 900 / 300х600 / 300 = 3х2 дюйма (або 7.6х5 см).

Тепер ми зрозуміли, що маючи на увазі розміри зображення в конкретному кількості сантиметрів по горизонталі / вертикалі, потрібно розглядати в контексті з роздільною здатністю "пікселі / дюйм".

Проте, ми можемо надати довільний розмір роздрукованої фотографії, що ми і робимо постійно, наприклад приносячи флешку з фотографіями в фотолабораторію, зі словами «роздрукуйте мені в такому-то форматі», при цьому ми маємо на увазі розміри віддрукованих фотографій. Скільки пікселів доведеться на дюйм / сантиметр фотографії нас вже не хвилює, нам цікавий лише готовий знімок.

Варто зазначити, що оскільки розміри фотографій в пікселях ми не змінювали, певну кількість пікселів на одиницю виміру ми помістили. Саме цей момент і є ключовим, який дає зрозуміти наскільки важливо кількість пікселів.

Погляньмо на таблицю. У ній показано скільки пікселів оригінальної фотографії вміститься на дюймі відбитка, при різних його розмірах, з урахуванням того, що розміри кадрів у різних моделей камер відрізняються. Про що інформують ці цифри?

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...