Главная » Ноутбуки та планшети » Як працює ноутбук. Общіе зауваження
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як працює ноутбук. Общіе зауваження

Переносні комп'ютери дозволяють працювати в умовах, коли поруч немає електромережі, в дорозі, на дачі і в інших місцях, так як вони мають автономне електроживлення, хоча можуть працювати і від мережі. В силу того, що вони мають малу вагу і габарити, всі їхні елементи мінімізовані як за розмірами, так і за споживанням енергії, а тому і коштують дорожче, ніж стаціонарні.

Перші переносні комп'ютери мали велику вагу, досить великі габарити і працювали від мережі. Вони називалися портативними, а в даний час частіше називаються переносними. Згодом їх розмір зменшився, з'явилися акумулятори, щоб можна було працювати там, де немає електроживлення. Такі комп'ютери можна було використовувати, ставлячи на коліна, при поїздках на транспорті, тому часто їх також називали Лептоп .

Сучасні портативні комп'ютери мають розміри, співмірні з розміром листа формату А4 і невелику товщину. Зробити їх менше не дозволяють розміри екрану і клавіатури, які не повинні бути занадто маленькими, хоча й існують розбірні комп'ютери, в яких клавіатура висувається з корпусу, але широкого поширення вони поки не отримали.

Сам комп'ютер оформлений як невеликий портфель, відкинувши кришку якого, ми побачимо на внутрішній стороні кришки екран, а в нижній частині корпусу - клавіатуру і спеціальний пристрій (трекбол, зазвичай тачпад) для управління курсором миші (миша можна також підключити через роз'єм USB). Тут же часто є індикатори стану комп'ютера і кнопка включення комп'ютера. З боків ноутбука знаходяться роз'єми, як правило, роз'єм для підключення електроживлення через невеликий трансформатор, вихід на зовнішній монітор, то є можливість підключення при необхідності зовнішнього монітора і роботи з ним, USB. LAN. WireFire. роз'єм для док-станції. На старих ноутбуках роз'єми зазвичай перебували на задній стінці і були: роз'єм для зовнішньої клавіатури або миші, для док-станції, послідовний і паралельний порти, LAN. USB. Док-станція - механізм, який розширює можливості комп'ютера; в ньому знаходяться додаткові роз'єми і пристрої, наприклад, DVD - R ОМ накопичувачі, накопичувач для флоппі-дисків, роз'єм USB і т. д. Може використовуватися Реплікатор . який, на відміну від док-станції, має тільки роз'єми для підключення додаткових пристроїв. При наявності інфрачервоного порту (IrDA) на корпусі знаходиться спеціальне віконце, через яке передаються / приймаються повідомлення від даних пристроїв.

Виробники мобільних комп'ютерів не рекомендують розбирати його Корпус . Однак можуть підлягати заміні оперативна

Пам'ять, акумулятор (в старих комп'ютерах), гнучкий (в старих комп'ютерах) і жорсткий диск. Знизу корпуса знаходиться спеціальна панель (одна або кілька), яку можна зняти, і відкриється отвір, через яке видно пластини оперативної пам'яті, жорсткий диск. Їх можна зняти і замінити. DVD - R ОМ накопичувачі знаходяться в пластмасовому контейнері, який можна зняти (для деяких пристроїв) і замінити на інший модуль. Якщо в ноутбуці встановлений модем, то є відповідний роз'єм для підключення до телефонної лінії.

Для процесора переносного комп'ютера є особливі вимоги по ударостійкості і щодо відведення теплової енергії, а для інших компонентів - зниження ваги, мініатюризації, тому вартість ноутбука вище, ніж у стаціонарного комп'ютера. Оперативна пам'ять в сучасних комп'ютерах стандартизована і її можна поміняти (зазвичай сучасна пам'ять має форм-фактор SO-DIMM). У старих ноутбуках могла бути різних типів і стандартів, в залежності від компаніїї-виробника, тому пам'ять, отримана від іншого виробника, може не підійти до іншого ноутбука, наприклад, може бути менше за розмірами або мати інші характеристики.

Важливе значення при великій кількості інформації, що вводиться мають Клавіатура і пристрій. Так як в ноутбуках вони досить незручні, то краще, працюючи за столом, підключити зовнішню клавіатуру і мишу. Клавіатура підключається до роз'єму USB. в старих до PS / 2. При цьому може знадобитися (в старих ноутбуках) встановити відповідні параметри в BIOS. Сучасні моделі самі виявляють нову клавіатуру і мишу і можна працювати як з переносною, так і вбудованою клавіатурою, також з мишею. Іноді незручно, коли працює трекбол (тачпад) і зовнішня миша. В цьому випадку трекбол можна відключити за допомогою BIOS.

Не всі пристрої у переносного комп'ютера можна використовувати для стаціонарного комп'ютера, і навпаки. У переносного комп'ютера є спеціальний отвір, в яке можна вставити картки, що містять певні пристрої. Як правило, більшість ноутбуків мають слот, в який можна вставити або два пристрої по стандарту PCMCIA I (1-го типу), або два пристрої PCMCIA II (другого типу), або один пристрій PCMCIA III (третього типу). Кожна вставляється карта містить один пристрій.

Крім пристроїв, що підключаються до PCMCIA порту, можна користуватися зовнішніми пристроями, які підключаються до послідовних і паралельних портів (наприклад, модем або DVD - ROM). Однак пристроями, що мають карту, що вставляється в слот материнської плати, не можна застосувати в переносному комп'ютері.

До переваг ноутбука можна віднести наявність вказівного пристрою на клавіатурі, яка може бути декількох видів. Це або кульку, який слід обертати (трекбол); або панель, по якій ковзає палець (точпад або touchpad - сенсорний майданчик), і т. д. Так як на пальцях є жир, поверхня, яку переміщують пальцем, забруднюється і кулька час від часу потрібно чистити. Це недолік такого вказівного пристрою вводу, яка до того ж не для всіх зручна. Останнім часом трекбол часто може використовуватися у військових і в медичних комп'ютерах, у звукооператорів.

Наявність Акумулятора . який буває вбудованим в корпус або окремим від корпусу, дозволяє комп'ютеру працювати і в тому випадку, коли напруга в мережі тимчасово пропадає. Ноутбуки можуть працювати автономно від одного до трьох годин в залежності від типу ноутбука, тобто від кількості енергії, споживаної його компонентами, типу батареї, тобто наявного у неї електричного заряду, і кількості операцій, які потрібно виконати. У паспорті акумуляторних батарей часто сказано, що вони можуть витримати 1 000 циклів заряду і розряду і більш, але це може статися тільки при правильній роботі з ним. Існує п'ять видів стандартів для цих батарей, проте всі вони мають одні і ті ж висновки і напруга на контактах, а тому взаємозамінні.

При розрядці акумуляторної батареї комп'ютер видає сигнал про це, як правило, звуковий і індикаторний. Існують програми, які на основі підрахунку часу роботи компонентів комп'ютера розраховують, скільки енергії залишилося в акумуляторі. При цьому вони іноді дають невірний результат, так як акумулятори бувають різними, наприклад, старими або новими і можуть мати різний час розрядки, програма може не враховувати марку акумулятора, час підзарядки і т. П. Тому може з'явитися невірне повідомлення про те, що акумулятор підсів, або подача електроенергії припиниться ще до повідомлення про це. Старі батареї могли давати таке повідомлення, коли акумулятор ще не був розряджений, або не давати його при розрядці. Однак сучасні батареї мають спеціальний контролер, який визначає фактично залишився заряд в батареї, кількість часу для підзарядки, а якщо BIOS підтримує його, то сигнал про розрядці акумуляторів з'явиться вчасно. Відзначимо, що при роботі ноутбука від електроживлення акумулятор в цей час заряджається.

Більшість виробників рекомендує час від часу (наприклад, раз на місяць) робити повну розрядку батарей і після цього їх заряджати. Для цього потрібно спочатку увійти в BIOS і встановити режим повного розвантаження акумуляторів (в старих ноутбуках), після чого включити ноутбук без підключення до мережі до того моменту, поки акумулятор не розрядяться, далі включити його в мережу і продовжити роботу. Сучасний ноутбуки потрібно розрядити і потім підключити до мережі до повної зарядки.

Якщо комп'ютер деякий час не працював, то батареї мають властивість саморазряжаются, тому, якщо ви підключите його до мережі, акумулятор заряджається. При роботі з підключеним до мережі комп'ютером акумулятор краще не виймати, так як, по-перше, він заряджається, а по-друге, він грає роль джерела безперебійного живлення. При тимчасовому відключенні електромережі комп'ютер залишиться працездатним.

Якщо є два акумулятора (для старих ноутбуків), один в комп'ютері, а інший - запасний, то бажано час від часу міняти їх місцями. Довго не працюють акумуляторні батареї швидше прийдуть в непридатність, ніж працюють.

У мобільних комп'ютерах є можливість Зниженого електроспоживання . при якому вимикається жорсткий диск і гасне екран, коли до них немає звернення. Можна встановити знижену тактову частоту процесора, щоб знизити споживання електроенергії. Все це дає можливість довше працювати без підключення до електромережі.

Дисплей при енергоспоживанні може мати кілька рівнів відключення, і чим нижче цей рівень, тим більше часу потрібно для його переходу в робочий стан. Наприклад, якщо комп'ютер включений, але відключений екран, при цьому він швидко переходить в робочий стан при надходженні нового зображення на нього. Багато робітників схеми можуть бути відключені і екран погашений, в цьому випадку потрібно більше часу для переходу в робочий стан. Відзначимо, що рідкокристалічний дисплей споживає приблизно до 30 вт, а ЕПТ у стаціонарного комп'ютера - близько 150 пн. Як і стаціонарний дисплей, рідкокристалічний не любить дотику пальцями, так як це може спричинити виникнення колірної бахроми навколо зображення.

Процесор також може переходити в режим зниженого енергоспоживання, наприклад, при роботі з текстовим редактором, а при натисканні на будь-яку клавішу він переходить в повноцінний режим роботи. Повністю процесор відключитися не може, так як для нормальної роботи потрібен якийсь мінімальна кількість напруги, інакше вознікнают помилки. Не всі пристрої в комп'ютері можуть знижувати рівень електроспоживання, наприклад, оперативна пам'ять вимагає регенерації кілька мільйонів разів на секунду, інакше вона втратить дані. Процесори, які використовуються в ноутбуках, є певні особливості, наприклад, менше енергоспоживання в порівнянні зі стаціонарними, можливість переходу в режими зниженого енергоспоживання тощо.

Якщо припинити працювати з ноутбуком і протягом деякого часу не натискувати на кнопки і не чіпати миша, то він перейде в режим зниженого енергоспоживання. При цьому може зупинитися жорсткий диск і згаснути екран. Час, який пройде до зупинки диска або виключення екрану, залежить від встановлених параметрів BIOS або програмного забезпечення. Однак варто натиснути на клавішу на клавіатурі або зачепити тачпад, як екран швидко перейде в робочий стан, а жорсткий диск почне працювати, як тільки виникне необхідність читання / запису даних на нього.

При роботі з ноутбуком потрібно знати, що він не любить пилу. Для роботи в запилених приміщеннях існують спеціальні моделі. Для чищення поверхні ноутбука бажано використовувати спеціальні засоби для чищення. Можна протерти поверхню ноутбука використовуйте вологу, що не ворсистою ганчіркою. При цьому не потрібно докладати зусиль. Крім того, бажано використовувати звичайні заходи такі ж, які використовуються і в стаціонарних комп'ютерах. Наприклад, забороняється тягнути за дроти, не докладати великих зусиль при вставці вилки в роз'єм, не сунути сторонні предмети в отвори ноутбука і т. Д.

Не бажано піддавати ноутбук дії прямих сонячних променів, залишати поруч з нагрівальними приладами, піддавати впливу електромагнітних випромінювань, особливо не слід потрапляти під дощ або залишати його в сильно зволоженому приміщенні. Не слід його кидати і піддавати сильним ударам, не класти на нього ніякі предмети.

Збоку і внизу корпусу ноутбука є прорізи, які служать для вентиляції внутрішніх пристроїв. Не треба їх загороджувати, так як пристрої можуть перегрітися. Не бажано встановлювати ноутбук на килимках, які можуть перегородити доступ повітря. Не можна використовувати ноутбук при температурі нижче 0 0 або вище 50 0.

Таким образам, при покупці ноутбука зверніть увагу на те, які пристрої знаходяться в ньому, на їх характеристики і, крім того, на час роботи акумулятора, з якими пристроями узгоджується даний комп'ютер (док-станція, порт-реплікатор), які є роз'єми. Краще відразу придбати переносний комп'ютер з потрібними пристроями, так як це буде дешевше, ніж в подальшому їх докуповувати.

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...