Главная » Операційні системи » Створити простий том що це. Як створити
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Створити простий том що це. Як створити

Базові і динамічні томи, простий і складовою тому

Апаратна таблиця містить інформацію про фізичну структуру диска: розбивка на сектори, кількість пошкоджених і хороших, їх розташування.

MBR (Master Boot Record) - таблиця розділів диска. Вона містить інформацію про розділах диска: їх розташування і розмір, тип, активність.

Extended розділ - може бути на диску тільки один. Він може ділитися на логічні диски (до 32 теоретично, але реально - скільки вистачить літер). Він може бути відсутнім на диску.

Primary розділ-може бути від 1 до 4 (найчастіше 1). Якщо є Extended, то не більше 3 т. К. За все на диску повинно бути не більше 4 розділів. З цього розділу виконується завантаження операційної системи, завантажувач якої розташований на цьому розділі. На кожному Primary розділі може бути різні операційні системи, але завантажуватися буде тільки одна, розділ якої буде активним.

Boot Sector - містить програму первинного запуску файлів завантаження операційної системи, розташованої на цьому розділі.

Динамічний диск: реалізований тільки в Win2000. Він містить тільки один розділ, розділений на томи. Перевагою такого диска є можливість змінювати його структуру динамічно без перезавантаження системи, що дуже важливо для серверних платформ. Динамічно можна видаляти, створювати і розширювати томи.

Тома на динамічному диску можуть бути:

· Simple - прості (як розділи на базовому диску)

· Spanned - складові (набір томів)

· Stripe - чергуються (RAID 0)

· Mirror - дзеркальні (RAID 1). Видалення одного дзеркала - remove, розбивка дзеркала - break

· Чергуються з парністю (RAID 5). При пошкодженні одного з дисків він буде позначений як зіпсований і дані будуть продовжувати писатися без парності. Для відновлення потрібно замінити диск і виконати реактивацію. Перезавантаження не потрібна.

Динамічний тому створюється шляхом перетворення базового диска:
Computer Management - Disk Management - контекстне меню на диску - перетворити в динамічний

Зворотне перетворення можливо тільки нерозміченого диска (т. Е. Перед перетворенням потрібно видалити всі томи і дані на них)

Встановити Win200 можна тільки на базовий диск, а потім перетворити в динамічний

Динамічний тому Підтримує Файлові системи - FAT, FAT32, NTFS.

Простий тому - це одна безперервна область на диску. На одному фізичному диску може бути створено до 32 простих томів. Кожен том може бути відформатований під свою файлову систему (FAT, FAT32, NTFS). Кожен том може мати букву або бути примонтовано до будь-якої папці (розглянемо це далі). Фактично - це аналог розділу або логічного диска на базових дисках. Для створення простого томи потрібно:

 • Виділити вільну область диска
 • Викликати контекстнок меню - Create Volume - Simple Volume
 • Далі поставити його розмір, букву або монтування в папку, тип файлової системи, якщо відразу виконується форматування.

Складений том - Це набір простих томів на одному або декількох фізичних дисках. Він створюється з декількох вільних областей на декількох фізичних дисках. Ці вільні області об'єднуються в один логічний диск, який має розмір, який дорівнює сумі розмірів всіх вільних областей в наборі. Це дозволяє, наприклад, на складовою тому записати дуже великий файл, що не розмістився б ні на одну окрему область.

Всього можна об'єднати до 32 вільних областей.

Таким чином складовою тому:

· Буде доступний тільки в Win 2000 і пізніших версіях.

· Не може містити системний або завантажувальний розділи Windows (під час завантаження про нього ще ніхто нічого не знає т. К. Уміє з ним працювати тільки вже завантажена система Win2000)

· На ньому немає системи відмовостійкості

· Заповнюється послідовно область за обоастью, поки є вільне місце

· Створюється в Disk Administrator - - Create Volume - Spanned Volume. Далі вибираються фізичні диски і розмір областей на кожному з них. Після чого виконуються кроки аналогічні для створення простого томи.

Створення простих томів і управління ними

Працюючи з динамічними дисками, ви можете створювати прості томи за допомогою DiskPart. Це базовий тип динамічних томів. На відміну від розділів простий том може займати весь диск або потрібну його частину.

Створення простих томів

Перед додаванням простого томи диска слід визначити кількість вільного місця на диску і подивитися поточну конфігурацію томів. Для цього виконаєте наступні операції.

 • Введіть diskpart в командному рядку, щоб запустити DiskPart.
 • Виведіть список дисків і перевірте вільний простір на них

Вибравши потрібний диск, ви можете створити простий том командою:

 • Create volume simple size = N disk = N

Де size ^ N - розмір тому в Мб, a disk = N вказує, на якому диску створиться тому.

Після створення тому автоматично отримує фокус, т. Е. Стає обраним. У тому поки немає літери диска або точки монтування. Щоб їх призначити, потрібно виконати команду ASSIGN. Потім, щоб завершити підготовку томи, відформатуйте його командою FORMAT (стандартної зовнішньої командою Windows, а не підкоманду DiskPart). Ці операції для томів і розділів виконуються однаково.

Розширення простих томів

Якщо ви виявили, що вам не вистачає простору простого томи, збільште його розмір одним з двох способів. Перший - розширення простого томи всередині того ж диска, що призводить до створення розширеного томи. А другий - розширення простого томи з поширенням на інші диски; тоді ви отримаєте перекритий тому. У будь-якому випадку те повинен бути відформатований під NTFS.

Для розширення простого томи виконайте наступні операції.

 • Введіть diskpart в командному рядку, щоб запустити DiskPart.
 • Перерахуйте диски і подивіться обсяг вільного простору на них:
 • DISKPART list disk
 • Виведіть список томів: DISKPART list volume
 • Виберіть те, що ви збираєтеся розширити, наприклад том 5:
 • DISKPART select volume 5
 • Розширте тому.

Рекомендуємо для перегляду:

Базові та динамічні диски

ОС повинна мати можливість керувати фізичним простором на жорсткому диску. Є дві структури, які допомагають Windows розподіляти дисковий простір: Базові і динамічні диски.

Базові диски, розділи і логічні диски

Найкраще вам, імовірно, знайома структура базових дисків. Базові диски розбивають на розділи, кожен з яких функціонує як фізично окрема одиниця зберігання. Інформація про розташування та розмір кожного розділу зберігається на диску в таблиці розділів головного завантажувального запису (Master Boot Record, MBR). Базовий диск може містити до чотирьох розділів: чотири основних або три основні і один додатковий.

Логічний тому на базовому диску - це будь-який основний розділ або логічний диск.

Логічний тому, як вже було сказано, може бути представлений декількома буквами дисків (або зовсім не мати такої літери) і змонтований до папки на існуючому томі NTFS.

 • Основний розділ. Кожному основному поділу відповідає один логічний тому на базовому диску. Якщо базовий диск використовується для запуску ОС, тільки один основний розділ може бути також позначений активним.

Базова система введення-виведення (basic input / output system, BIOS) комп'ютера переглядає активний розділ в пошуку файлів, характерних для даного обладнання і необхідних для завантаження ОС. У технічній документації цей розділ називають системним і зазвичай позначають буквою «С». Після початку завантаження запуститься ОС. Більшість серверів налаштовані для завантаження ОС з диска С. Розділ, на якому зберігається ОС, називають завантажувальним. Це може збити з пантелику, оскільки на цей же тому посилаються по змінної% Sysvol%.

На щастя, вам не потрібно витрачати час на запам'ятовування цих відмінностей, оскільки в більшості випадків ОС ставлять тільки на диск С. і він стає і системним, і завантажувальним, і% Sysvol%.

Додатковий розділ. Базовий диск може містити один додатковий розділ. На відміну від основних, додатковий розділ не форматується, і йому не призначається буква диска. Замість цього додатковий розділ ділять на логічні диски - логічні томи на базовому диску.


У попередніх версіях ОС Microsoft, включаючи Windows 9x і MS-DOS, ОС могла «бачити» тільки основний розділ, на якому вона була встановлена, і додатковий розділ диска, якщо він існував. Для подальшого поділу простору на диску було необхідно встановити додаткову розділ і розбити його на один або кілька логічних дисків. Оскільки Windows NT / 2000 / XP і Windows Server 2003 можуть отримати доступ до всіх розділів на диску, додатковий розділ потрібен, тільки якщо вам потрібно більше чотирьох логічних дисків на одному фізичному диску.


Динамічні диски та томи

Крім базових дисків сімейство Windows 2000 / ХР і Windows Server 2003 підтримує динамічні диски. Одиницею зберігання на динамічному диску є те, і одна з найважливіших відмінностей динамічних дисків від базових в тому, що перші підтримують необмежену кількість томів, а конфігураційна інформація про ці томах зберігається в БД, керованої службою Диспетчер логічних дисків (Logical Disk Manager).


Логічний тому на динамічному диску - це те. Це може бути простий том на одному диску. Якщо на комп'ютері встановлено кілька динамічних дисків, у вас є багатий вибір. Складові, дзеркальні (RAID-1), що чергуються (RAID-0) і чергуються з парністю (RAID-5) томи - це логічні томи, які об'єднують простір на декількох фізичних дисках. Том кожного типу по-своєму використовує простір диска і характеризується різним рівнем відмовостійкості.

Дискові томи

Нижче перераховані основні особливості дискових томів кожного типу:


• Простий тому. Еквівалент розділу на базовому диску. Займає місце на одному фізичному диску і відповідає одному логічному тому. Простий тому можна розширити, додавши нерасподілений простір того ж диска. Це дозволяє збільшувати ємність томи в міру збільшення обсягу даних, які на ньому зберігаються. Оскільки прості томи знаходяться на одному фізичному диску, вони не стійкі до відмов.


• Складений том. Містить простір кількох фізичних дисків. Складений том може об'єднувати простір до 32 фізичних дисків, причому обсяг зайнятого простору на кожному диску може бути різним. Дані записуються в тому, починаючи з першого диска. Коли місце на першому диску закінчується, дані записуються на другий диск і т. Д. Складові томи дозволяють збільшувати ємність дискової пам'яті. Якщо місце на простому або складеному томі закінчується, його можна розширити на нові диски.


Складові томи, тим не менш, не можуть брати участь в відмовостійких конфігураціях. Оскільки їх розмір має тенденцію до зростання і в томі використовується кілька фізичних дисків, ризик збою збільшується. Якщо будь-який диск в складеному томі виходить з ладу, втрачаються всі дані томи. Тому Windows Server 2003 не дозволяє встановлювати ОС на складовою тому або розширювати системний тому. Складений том рекомендується використовувати тільки тимчасово, коли місце на існуючому томі вичерпано або коли відмовостійкість забезпечується іншими засобами, наприклад, у великій бібліотеці даних, призначених тільки для читання, яку можна легко відновити з архівної стрічки в разі збою.


• чергуються тому. Чергується том (RAID-0) об'єднує вільний простір кількох жорстких дисків в один логічний том. Однак, на відміну від складеного томи, дані рівномірно записуються на всі фізичні диски томи. Оскільки одночасно використовується кілька фізичних дисків, швидкість операцій читання і запису збільшується практично геометрично при додаванні нових фізичних дисків. Як і в разі розширених і складових томів, якщо один диск виходить з ладу, втрачаються всі дані томи.
• Дзеркальний том. Дзеркальний том (званий RAID першого рівня, або RAID-1) складається з двох однакових копій простого томи, кожна з яких знаходиться на окремому жорсткому диску. Дзеркальні томи дозволяють продовжувати роботу, якщо один з фізичних дисків виходить з ладу.
• Том RAID 5. Відмовостійкий чергується тому. Об'єднує простір трьох або більше фізичних дисків в один том. Дані рівномірно записуються на всі фізичні диски, однак, на відміну від RAID-0, дані чергуються з інформацією про контрольну сумі, званої парністю. Якщо один з дисків томи виходить з ладу, втрачену інформацію можна відновити, використовуючи залишилися дані та інформацію про контрольну сумі.

Цікаво зауважити, що дані парності розподіляються по всьому томів в наборі RAID-5.

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...