Главная » Операційні системи » Linux » Як зробити домашній медіа сервер. Домашній медіа-сервер (NAT + Samba + Torrent + DLNA) на платформі Ubuntu Server. Частина 1
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як зробити домашній медіа сервер. Домашній медіа-сервер (NAT + Samba + Torrent + DLNA) на платформі Ubuntu Server. Частина 1

Як зробити домашній медіа сервер. Домашній медіа-сервер (NAT + Samba + Torrent + DLNA) на платформі Ubuntu Server. Частина 1

Автор: Уваров А. С. - 14.03.2013 00:47 |

Смартфони, планшети, телевізори - сьогодні всі вони є мережевими пристроями і активними споживачами мережевого контенту, що викликає необхідність в упорядкуванні домашніх мереж і створення в них спеціальних сервісів для обслуговування подібних пристроїв, тому все частіше виникає необхідність в домашньому сервері, який стане центром домашньої мережі і єдиною точкою доступу до медіаконтенту.

Які функції повинен виконувати домашній медіа-сервер? Перш за все зберігання і доступ до різноманітного медіаконтенту: відео, музика, фотографії. Друга важлива функція - організація спільного доступу в інтернет і пов'язані з ними мережеві служби. Ну і куди ж без торрентів, якщо на сервері є інтернет і він є місцем зберігання медіаконтенту, то цілком розумно буде змусити його качати цей самий контент.

Кілька слів про апаратну частину. Якщо не планується перекодування медіаконтенту силами сервера, то для покриття домашньої мережі цілком можна вибрати компактні mini-ITX рішення на базі нових процесорів Intel Atom D2700 Рос / 2500 або аналогічних рішень від AMD. Це дозволяє зібрати компактну і практично безшумну систему яку можна без праці розмістити в будь-якому зручному місці. Єдина складність в цьому випадку - пошук додаткової низкопрофильной мережевої карти.

Так як основна робота нашого сервера полягає в наданні медіаконтенту, то дискова підсистема повинна забезпечувати високу швидкість послідовного доступу і бути здатною обслуговувати декількох клієнтів одночасно. Тому не варто вибирати економічні диски і диски зі швидкістю обертання 5400 об / хв, в той же час немає особливої ​​необхідності в придбанні продуктивних жорстких дисків, з завданням одночасного доступу до медіаконтенту трьох-п'яти клієнтів відмінно впораються диски масових серій.

Якщо ж ви плануєте роботу з важким FullHD матеріалом і не хочете йти на компроміси, то відмінним рішенням будуть жорсткі диски Seagate серії SV35 . на сьогоднішній день це найкращі для подібних завдань з протестованих нами дисків. Необхідність в RAID масиві представляється нам сумнівною, якщо тільки ви не збираєтеся зберігати на сервері в єдиному екземплярі домашній фото і відеоархів.

Що стосується суміщення функції медіасерверів і бездротової точки доступу в одному пристрої, то ми не бачимо в цьому сенсу. При організації домашньої Wi-Fi мережі основним завданням є максимально можлива зона покриття без збільшення потужності сигналу, тому точку доступу слід розташовувати десь в середині квартири або будинку, в той час як медиасервер та мережеве обладнання краще розташувати там, де вони нікому не будуть заважати і до них буде утруднений несанкціонований доступ.

Орієнтовна схема домашньої мережі матиме вигляд:

Як зробити домашній медіа сервер. Домашній медіа-сервер (NAT + Samba + Torrent + DLNA) на платформі Ubuntu Server. Частина 1

У спеціально відведеному місці знаходяться медиасервер та мережеве обладнання, туди ж зведена мережева розводка для стаціонарних клієнтів, точка доступу Wi-Fi розташована з урахуванням отримання найкращої зони покриття і може бути підключена з використанням PoE, що позбавить вас від необхідності окремо підводити харчування. З нею працюють всі мобільні пристрої домашньої мережі і ті з стаціонарних, підключення яких за допомогою кабелю утруднене. При цьому необхідно пам'ятати, що Wi-Fi канал ділиться між усіма клієнтами і для стаціонарних пристроїв по можливості слід використовувати дротову мережу.

Розібравшись із загальними питаннями, перейдемо до практичної частини. Наше завдання: створити на базі Ubuntu Server 12.04 домашній медиасервер, який буде забезпечувати загальний доступ в інтернет, мережеве сховище для медіаконтенту та інших документів, торрент-клієнт і DLNA-сервер для простого і зручного доступу до мультимедійного вмісту мобільних і побутових пристроїв. Процес настройки ми розділимо на етапи, кожен з яких буде створювати окремий сервіс і якщо вам не потрібно та й чи інша функціональність, то ви можете їх пропустити.

Загальний доступ в інтернет і мережеві служби (NAT + DHCP).

Насамперед необхідно здійснити всі необхідні настройки мережі. Будемо вважати що інтерфейс Eth0 у нас дивиться в мережу провайдера, а Eth1 у внутрішню мережу. якщо провайдер

Надає доступ в інтернет за допомогою комутованого з'єднання, то вам буде потрібно налаштувати його додатково, наприклад скориставшись нашою статтею.

Мережеві настройки зберігаються в / etc / network / interfaces . відкриємо його

І наведемо до наступного вигляду:

Увага! Налаштування Eth0 в нашому випадку наведені виключно як приклад, вам необхідно налаштувати даний інтерфейс відповідно до настройками вашого провайдера.

Останній рядок призначена для автоматичного завантаження правил iptables, які будуть розташовуватися в файлі / etc / nat . Перезапустити мережу:

В процесі перезапуску ми отримаємо повідомлення про помилку, що / etc / nat не знайдений, яке можемо сміливо проігнорувати. Якщо все було зроблено правильно, то на сервері з'явиться інтернет.

Встановимо останні оновлення:

І для зручності адміністрування встановимо Ssh і Mc :

Тепер створимо / etc / nat

І приступимо до його редагування:

Зберігаємо файл і робимо його виконуваним:

Перезавантажуємо сервер:

Після виконання вищевказаних дій наш має доступ в інтернет і може роздавати його у внутрішню мережу. Однак клієнти все ще не можуть автоматично отримувати мережеві настройки, для цього нам необхідний DHCP-сервер. Ми рекомендуємо пакет Dnsmasq . який крім DHCP-сервера містить кешируєтся DNS-проксі:

Перейдемо до налаштування, для цього відкриємо файл / etc / dnsmasq. conf . знайдемо і задамо наступні опції:

Дана опція дозволить звертатися до нашого сервера не по ip-адресою, а за зрозумілим простим користувачам імені, в нашому випадку Ubuntu-home. local .

Задає адреси мережевих інтерфейсів, на яких буде доступний DHCP і DNS сервер.

Вказує діапазон адрес видається DHCP сервером 192.168.30.150-250 і термін оренди - 12 годин.

Це необхідний мінімум налаштувань, перезапускаємо службу:

Після чого пробуємо отримати мережеві настройки на клієнтському пристрої і вийти з нього в інтернет. На цьому перший етап можна вважати завершеним. Встановлювати для домашньої мережі проксі-сервер ( Squid і т. П.) Ми не бачимо сенсу, так як ніяких значних переваг ви не отримаєте.

Мережеве сховище (Samba)

Одна з основних функцій домашнього сервера, який повинен забезпечувати зберігання і легкий доступ до даних за допомогою протоколу SMB, т. Е. Через звичні загальні файли і папки Windows.

Встановимо сервер Samba :

Потім відкриємо конфігураційний файл / etc / samba / smb. conf і приступимо до налаштувань.

У секції Global Settings вкажемо мережеве ім'я і робочу групу до якої входять пристрої вашої домашньої мережі:

Другий рядок позначає, що буде використовуватися ім'я сервера яке ви вказали при установці, можете вказати там своє бажане ім'я.

У секції Networking вкажемо мережеві інтерфейси, на яких буде доступно мережеве сховище:

У секції Authentication встановлюємо:

В кінець секції Misc додамо рядок включає підтримку протоколу SMB2:

Збережемо файл і закриємо його. Тепер саме час створити папки для наших загальних ресурсів. Ми будемо зберігати призначені для користувача дані в / data . де створимо для різного типу контенту папки Backups, Documents, Downloads, Movies, Music і Pictures. Однак вам ніхто не заважає створити свої власні папки. Для створення структури каталогів слід виконати такі команди:

Потім встановимо на створені папки повні права для всіх, щоб будь-який користувач з будь-якого пристрою міг читати і записувати файли в мережеве сховище:

Тепер знову відкриємо / etc / samba / smb. conf і створимо спільні ресурси. У самий кінець конфігураційного файлу додамо:

Ми не стали приводити все секції, так як всі загальні ресурси описуються однаково і ви без зусиль зможете створити необхідне їх кількість за аналогією з наведеним вище прикладом. У квадратних дужках задаємо ім'я мережевого ресурсу, потім вказуємо шлях до нього, дозволяємо гостьовий доступ і запис.

Створивши всі необхідні загальні ресурси перезапустити сервіс:

Наш сервер повинен з'явитися в мережевому оточенні і зайшовши на нього ми повинні побачити створені нами загальні папки.

На цьому налаштування мережевого сховища можна вважати закінченою, як і першу частину нашого матеріалу. У наступній частині ми розглянемо настройку торрент-клієнта і DLNA медіа-сервера.

Додаткові матеріали:

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...