Главная » Операційні системи » Mac » Кому належить логотип макдональдс. Созданіе бренду McDonald's. Історія легенда бренду. Логотип McDonald's
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Кому належить логотип макдональдс. Созданіе бренду McDonald's. Історія легенда бренду. Логотип McDonald's

Кому належить логотип макдональдс. Созданіе бренду McDonald's. Історія легенда бренду. Логотип McDonald's

В кінці сорокових років Дік і Мак Макдоналд шукали шляхи удосконалення свого невеликого ресторану для автомобілістів у Сан Бернардіно, в Каліфорнії. Замість того щоб спробувати просто трохи змінити свій бізнес, який і так дозволяв їм заробляти пристойні суми - 200 000 доларів на рік, вони винайшли абсолютно нову концепцію, засновану на швидкому обслуговуванні, низьких цінах і великому обсязі.

Вони перейшли на самообслуговування на прилавку, відмовившись від меню для барбекю з 25 страв на користь обмеженого меню усього з 9 найменувань: гамбургер, чізбургер, три види прохолоджувальних напоїв, молоко, кава, картопляні чіпси і пиріжки, до яких незабаром після поновлення роботи ресторану додалися картопля-фрі і молочні коктейлі. Вони переробили кухню, де все обладнання було виконано з нержавіючої сталі і розраховано на масове виробництво і швидкість як на складальних лініях. Крім того, вони різко знизили і без того конкурентноздатну ціну на гамбургери з 30 до 15 центів.

Коли новий ресторан братів Макдоналд знову відкрився в грудні 1948 року, потрібно якийсь час на «розкрутку» бізнесу. Але незабаром стало очевидно, що вони вхопили дух післявоєнної Америки. До середини п'ятдесятих років їхня невелика фабрика з виробництва гамбургерів приносила щорічний дохід в 350 000 доларів. Обсяг продажів в порівнянні з їх попереднім рестораном зріс майже вдвічі. У години пік звичайною справою було побачити юрбу з 150 відвідувачів біля крихітної стійки, де продавалися гамбургери.

Чутка про їхній успіх швидко поширилася, і після опублікування статті про їх ресторані в журналі American Restaurant Magazine в 1952 році вони стали отримувати по 300 запитів в місяць з усіх куточків країни. Їх першим ліцензіатом був Нейл Фокс, і брати вирішили, що його ресторан для автолюбителів в Фонексе, штат Арізона, буде дослідним зразком мережі, яку вони хотіли створити. Будівля, облицьований червоно-білою плиткою, з похилим дахом і золотими арками з боків стало моделлю для першої «хвилі» ресторанів «Макдоналдс», що з'явилися в країні, і беззмінним символом індустрії.

Повзаючи по своєму тенісному корту, брати Макдоналд крейдою креслили конструкцію кухні типу складальної лінії, яка була в два рази більше кухні їхнього першого ресторану. Вивчивши рух працівників в процесі приготування їжі, вони змогли найбільш ефективно розставити устаткування. Дощем змивало крейда, і братам доводилося все переробляти заново, удосконалюючи конструкцію. Про такий успіх їхнього бізнесу в Сан Бернардіно де вони могли і мріяти, але потенціал концепції френчайзинга, піонерами якого вони були, використовувався далеко не повністю.

Всього за тисячу доларів ліцензіати одержували назву «Макдоналдс», принципове опис системи швидкісного обслуговування, могли протягом однієї - двох тижнів користуватися послугами Арта Бендера, першого працівника братів на прилавку в новому ресторані, який допомагав ліцензіатам почати роботу. Але ось в 1954 році комівояжер із продажу машин для приготування молочних коктейлів Рей Крок побачив своїми очима ресторан братів Макдоналд. Індустрія ресторанів швидкого обслуговування була готова до старту.

Рею Кроку було 52 роки. У цьому віці багато подумують про пенсії. А Крок заснував компанію, яка стала тією компанією «Макдоналдс», яку ми знаємо сьогодні. Крок, який кинув школу в 15 років, щоб працювати водієм «швидкої допомоги» Червоного Хреста під час Першої світової війни, був мрійником... комівояжера, який постійно шукав кінцевий продукт для продажу. Він почав з продажу паперових стаканчиків вуличним торговцям в Чикаго, спробував себе в нерухомості у Флориді і, нарешті, створив непоганий бізнес у якості виняткового дистриб'ютора машин для приготування коктейлів «Малтимиксер».

Саме «Малтимиксер» вперше привели його в ресторанчик з продажу гамбургерів братів Макдоналд в Сан-Бернардіно, штат Каліфорнія. Зрештою, якщо йому вдасться відкрити секрет того, як їм вдавалося продавати 20 000 порцій коктейлів щомісяця, скільки ще машин він зміг би їм продати? Але коли Крок з'явився в ресторані братів одного ранку 1954 року і побачив швидко рухається черга відвідувачів, які купують цілі пакети бургерів і картоплі, йому прийшла в голову одна-єдина думка: «Така система буде працювати скрізь. Скрізь! »

Брати Макдоналд не хотіли особисто контролювати розширення бізнесу по їх концепції у всій країні, тому Рей Крок став їх винятковим агентом по френчайзингу. Великий комівояжер знайшов свій кінцевий продукт. 2 березня 1955 року Крок заснував нову френчайзінговую компанію під назвою «Макдоналдс Систем, Інк.».

15 квітня 1955 року його ресторан «Макдоналдс» відкрився в місті Дез - Пленз, штат Іллінойс, за допомогою Арта Бендера, який надав відвідувачам перший гамбургер братів Макдоналд, а тепер перший гамбургер «Макдоналдс» Рея Крока. Після цього Бендер відкрив перший ліцензійний ресторан «Макдоналдс» Крока в каліфорнійському місті Фресно і пішов на пенсію, будучи власником семи ресторанів.

Крок зберіг принципи братів Макдоналд: обмежене меню, якісна їжа, система виробництва типу складальної лінії і швидке та дружнє обслуговування, додавши до цього свої власні високі стандарти чистоти. Якість, культура обслуговування, чистота і доступність - ЯКЧ і Д - і донині залишаються основними принципами роботи «Макдоналдс».

Але саме в області френчайзинга Крок застосував свої знання комівояжера і створив успішно працюючу систему. Багато в чому це було продиктовано необхідністю.

Угода Крока з братами Макдоналд передбачала обмеження ліцензійних платежів до 950 доларів за ресторан і оплату за послуги лише 1,9% від товарообігу ресторану, з яких 0,5% отчислялись братам Макдоналд. Крім того, ще раніше Крок вирішив, що система «Макдоналдс» не займатиметься продажем власникам ліцензій обладнання, забезпечувати їм поставки і продукти. Однак компанія купувала або орендувала велику частину нерухомості, де розташовувалися ресторани. І ця програма незабаром забезпечила велику перевагу перед конкурентами.

В інтересах Крока було зробити все можливе, щоб власники ліцензії підвищували товарообіг. Якби вони зазнали невдачі, він зазнав би невдачі разом з ними, і навпаки. Крок використовував свої здібності комівояжера переконувати, умовляючи перших ліцензіатів підписати договір... знайти перспективних постачальників... надихнути першу команду менеджерів... і переконати кредиторів фінансувати його молоду компанію. Крок так вірив у свою мрію, що до 1961 року він не брав собі ні долара зарплати з компанії. Формула спрацювала.

Наприкінці 1956 року товарообіг 14 ресторанів «Макдоналдс» складав 1,2 мільйона доларів, було продано близько 50 мільйонів гамбургерів. Всього через 4 роки було вже 228 ресторанів з товарообігом 37, 6 мільйона доларів. До 1960 року компанія продала 400 мільйонів гамбургерів.

Але Крок розумів, що для подальшого зростання йому необхідно викупити справу у братів Макдоналд, щоб зняти договірні обмеження, відповідно до яких він працював. Незважаючи на успішну роботу ресторанів чистий прибуток компанії Крока склала в 1960 році всього 77 000 доларів, а довгострокові борги - 5,7 мільйонів доларів.

Брати запросили 2,7 мільйона доларів готівкою, з яких 700 000 доларів йшло на податки, і кожному з них залишалося по мільйону. Розумна плата для того часу, думали брати, за винахід індустрії швидкого обслуговування.

У 1961 році Кроку вдалося отримати позику під нерухомість компанії. І хоча в кінцевому підсумку на виплату позики в нього пішло 14 мільйонів доларів, він купив можливість контролювати свою зростаючу систему.

У тому ж році в підвалі ресторану в Елк Гроув Вілледж, штат Іллінойс, він відкрив університет гамбургерологіі - навчальні класи для нових ліцензіатів і директорів ресторанів, який перетворився в міжнародний навчальний центр для підготовки менеджерів вищої ланки, який використовує вдосконалені методи навчання.

Віхами нашого зростання в США стали: товарообіг, кількість ресторанів, кількість проданих гамбургерів і встановлення таких стандартів якості, культури обслуговування, чистоти і доступності (ЯКЧ і Д), які були не відомі раніше в індустрії швидкого обслуговування. До 1963 року ми продавали один мільйон гамбургерів в день, мільярдний гамбургер Рей Крок продав Арту Лінклеттеру під час телевізійного шоу.

Перша національна зустріч ліцензіатів - власників ресторанів пройшла в Голлівуді, штат Флорида, в 1965 році в ознаменування десятиліття мережі. І в цьому ж році «Макдоналдс» став акціонерною компанією, пустивши свої акції у відкритий продаж за ціною 22,5 долара. Протягом декількох тижнів ціни на акції злетіли до 49 доларів за акцію.

Для Рея Крока роки без зарплати виправдалися. Перші акції, які він продав, коштували 3 мільйони доларів, а вартість решти у нього становила 32 мільйони доларів. Навіть Джун Мартіно, давній компаньйон і секретар Крока в компанії «Малтимиксер», розділив його успіх, продавши акцій на 300 000 доларів і залишивши додатково акцій на 5 мільйонів.

Рік

Через, 5 липня 1966 року народження, «Макдоналдс» з'явився в списках Нью-Йоркської біржі, що було серйозним досягненням для мережі ресторанів, що торгують гамбургерами. У 1967 році ціна гамбургера в «Макдоналдс» піднялася з 15 до 18 центів, це було перше підвищення з тих пір, як братися Макдоналд встановили ціну в 15 центів два десятиліття тому. А на наступний рік тисячний ресторан відкрився в Дез-Пленз, штат Іллінойс, недалеко від першого ресторану Крока.

До 1970 року товарообіг майже 16 000 ресторанів «Макдоналдс», розташованих у всіх 50 штатах і в 4 країнах за межами США, склав 587 мільйонів доларів. У тому ж році ресторан в Блумінгтоні, штат Міннесота, першим досяг щорічного товарообігу в 1 мільйон доларів, а ресторан в Вайкікі на Гаваях став першим рестораном, де відвідувачам пропонували сніданок. На наступний рік перший Макгородок відкрився в Чула Віста, штат Каліфорнія.

«Макдоналдс» переступив мільярдну позначку по товарообігу в 1972 році, і дроблення акцій відбулося в п'ятий раз, внаслідок чого 100 акцій первісного пакета 1965 року стали рівними 1836 акцій.

У 1975 році перший ресторан Макавто з'явився в Сьєрра-Віста, штат Арізона. Це нова система обслуговування сьогодні дає майже половину товарообігу всіх ресторанів «Макдоналдс» в США. У тому ж році товарообіг 3076 ресторанів компанії, що працюють в 20 країнах, склав 2,5 мільярда доларів. У наступному році був проданий 20-мільярдний гамбургер.

У 1977 році Рей Крок був призначений старшим головою «Макдоналдс», а Фред Тернер - працівник на грилі в першому ресторані Крока - головою Правління. У тому ж році товарообіг більш ніж 1000 ресторанів перевищував 1 мільйон доларів, а 11 ресторанів - переступили позначку в 2 мільйони доларів.

На час срібною річниці в 1980 році 6263 ресторану в 27 країнах робили товарообіг 6,2 мільярда доларів, було продано понад 35 мільярдів гамбургерів. 14 січня 1984 помер Рей Крок, здійснивши свої мрії, пов'язані з «Макдоналдс». У тому ж році товарообіг його компанії перевищив 10 мільярдів доларів, було продано 50 мільярдів гамбургерів, в 36 країнах працювало 8300 ресторанів. Ресторан «Макдоналдс» відкривався в світі кожні 17 годин, і щорічний обсяг товарообігу середнього ресторану складав 1 264 000 доларів. До 1990 року товарообіг зріс до 18,7 мільярдів доларів, кількість проданих гамбургерів перевищило 80 мільярдів. 11 800 ресторанів «Макдоналдс» працювали в 54 країнах світу.

І в 1990 році керівництво компанії перемінилося усього лише втретє за всю нашу історію: Фред Тернер став Старшим головою, передавши диригентську паличку Майку Квінлану, призначеного головою і старшим виконавчим керівником, який почав працювати в «Макдоналдс» за сумісництвом в 1963 році клерком по сортування пошти.

Свідченням нашої планомірної і послідовної роботи протягом багатьох років став той факт, що «Макдоналдс» був єдиною компанією в Standard & Poor 500, яка з 1965 року протягом 100 послідовних кварталів з року в рік повідомляла про зростання виручки, доходів і прибутку з акції. Не дивно, що журнал Better Investing Magazine назвав «Макдоналдс» найпопулярнішою компанією, а її звичайні акції найпоширенішими.... А журнал Life назвав Рея Крока одним з 100 найголовніших американців ХХ століття. Мрії Рея Крока про зростання компанії в Сполучених Штатах здійснилися повністю, але історія ще тільки починалася. «Макдоналдс» почав завойовувати світ.

Поки фахівці дивувалися швидкому розвитку в США мережі з продажу гамбургерів, наша компанія готувала їм черговий сюрприз у вигляді розширення системи за межі США.

Ми відкрили перший ресторан за межами США 1 червня 1967 року, що в Канаді, і гонка почалася. Сьогодні в Канаді понад 1000 ресторанів. Коли в 1992 році в канадському «Макдоналдс» ввели в меню піцу, вони відразу стали найбільшою роздрібною мережею з продажу цієї страви.

Після декількох невдалих стартів на Карибах і в Нідерландах, де ми спробували пристосувати наше меню до місцевих смаків, ми зрозуміли: те, що так добре спрацювало в США, зможе спрацювати практично скрізь. Сильний місцевий партнер, добре підготовлений і повністю бере участь у бізнесі, традиційне меню «Макдоналдс», суворе виконання наших процедур і підтримку ЯКЧ і Д - ось формула успіху.

Один з найбільш яскравих прикладів - Японія. Там Ден Фуджита, власник компанії з імпорту сумочок, взуття та одягу, став в 1971 році партнером «Макдоналдс» по спільному підприємству. Фуджита відкрив свій перший ресторан 20 липня 1971 року в крихітному приміщенні площею 500 квадратних футів, розташованому в самому центрі торгового району Гінза в Токіо. На будівництво цього майданчика знадобилося 39 годин, хоча зазвичай таке будівництво йде 3 місяці. У перший день товарообіг в ресторані був 3000 доларів, і Фуджита не озирався назад. В кінці 1993 року «Макдоналдс» став найбільш успішно працює ресторанної мережею в Японії, що нараховує близько 2300 ресторанів, товарообіг яких майже вдвічі перевищував товарообіг найближчого конкурента.

У 1971 році ми також відкрили перші ресторани в Німеччині та Австралії. На сьогоднішній день в Німеччині понад 600 ресторанів, а в Австраліі - близько 635. У Франції та Англії перші ресторани з'явилися на початку 1970-х, в даний час у Франції працюють 625 підприємств, а в Англії - більше 700.

Ці 6 країн - Канада, Японія, Німеччина, Австралія, Франція та Англія - ​​відомі як велика шістка «Макдоналдс», тому що вони дають приблизно 80% доходів від основної діяльності ресторанів за кордоном. Ресторани «Макдоналдс», відкриті в інших країнах, грають все більш важливу роль в роботі нашої компанії. Наприклад, в 1997 році товарообіг 10 752 ресторанів в 108 країнах склав 16,5 мільярда.

Відкриття деяких ресторанів за кордоном виявилися настільки знаменними подіями, що потрапили в заголовки газет усього світу. Наприклад, холодним вранці 31 січня 1990 року понад 30 000 людей вишикувалися в чергу в перший ресторан «Макдоналдс» в Москві площею 23 680 квадратних футів. До цього жоден ресторан не обслуговував стільки відвідувачів за один день.

Відкриття ресторану стало кульмінацією багаторічних переговорів, які почалися під час Олімпійських ігор в Монреалі в 1976 році і завершилися підписанням найбільшого договору про спільне підприємство між Радянським Союзом і компанією суспільного харчування.

Незабаром російські працівники стали обслуговувати від 40 000 до 50 000 відвідувачів в день. За перший повний рік роботи в ресторані обслужили 15 мільйонів чоловік. Для задоволення все зростаючого попиту ми побудували харчопереробної завод вартістю 45 мільйонів доларів в передмісті Москви - одне з найсучасніших харчопереробних підприємств в Європі.

Ресторан «Макдоналдс» в Пекіні, що відкрився 23 квітня 1992 року, побив рекорд першого дня роботи, встановлений в Москві. Тут обслужили 40 000 відвідувачів. В результаті п'яти років роботи спільного підприємства «Макдоналдс» і General Corporation of Beijing Agriculture, Industry and Commerce була створена мережа місцевих фермерів, виробників і інших постачальників, які забезпечують ресторан усім необхідним.

Нові рекорди: два ресторани відкрилися в Польщі в 1992 році, і кожен перевершив Москву і Пекін за кількістю замовлень в день відкриття. У ресторані в Варшаві, що відкрився в червні, кількість замовлень досягла 13 304, але цей рекорд був побитий в Катовіце 6 місяців потому. «Макдоналдс» виявився надзвичайно популярним і в інших країнах, що раніше перебували за «залізною завісою»: у Чехії, Східній Німеччині, Угорщині та Словенії.

Ми почали відкривати ресторани і в інших, раніше освоєних регіонах світу. На Близькому Сході перший ресторан відкрився в Тель-Авіві в жовтні 1993 року. Потім ресторани з'явилися в Саудівській Аравії, Омані, Кувейті, Єгипті, Бахрейні, Об'єднаних Арабських Еміратах та Катарі, що відбиває наші довгострокові плани розвитку в цьому регіоні.

Поважаючи місцеві звичаї, ресторани «Макдоналдс» в арабських країнах пропонують їжу відповідно до ісламських законів приготування їжі, особливо яловичини. Крім того, в ресторанах Саудівської Аравії немає фігур і плакатів із зображенням Роналда Макдоналда, т. К. Ісламська віра забороняє зображувати ідолів. Перший кошерний «Макдоналдс» відкрився на початку 1995 року в передмісті Єрусалима. У ньому не пропонують молочних продуктів, і він не працює по суботах. В Індії Біг Мак готують з м'яса баранчика, і цей сандвіч називається Махараджа Мак.

Зростання «Макдоналдс» усередині країни і за кордоном довів правоту Рея Крока, який на самому початку заснування «Макдоналдс» подумав: «Це буде працювати скрізь».

Історія: mcdonalds. ru

Замовити створення бренду в студії брендингу та графічного дизайну LogoMaster Studio

Ви можете по телефону:

Повна контактна інформація в розділі "Контакти".

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...