Главная » Соціальні мережі » Максим Равреба фейсбук. Максім Равреба: За дітей на Майдані треба позбавляти батьківських прав
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Максим Равреба фейсбук. Максім Равреба: За дітей на Майдані треба позбавляти батьківських прав

Максим Равреба фейсбук. Максім Равреба: За дітей на Майдані треба позбавляти батьківських прав

Максим Равреба

У журналістських та експертних колах жваво обговорюють інцидент, що стався днями з журналістом Максимом Равреба.

Колега, з тим, щоб записати сюжет, відправився на Майдан, однак самооборона у вигляді молодих чоловіків не допускала його на головну площу країни. Як це все було, можна побачити у відеоролику, розміщеному на Youtube.

Цей випадок можна було б залишити без уваги, але є одна важлива «але». Історія, що сталася з колишнім «інтерівцям» Равреба оголила, серед іншого, численні проблеми, що існують в журналістському цеху.

Про це завжди складно говорити, але і мовчання навряд чи доречно. Тому чесно треба визнати: українські журналісти розділені на групи «за інтересами» і якщо під час виконання службових обов'язків постраждав хтось «чужий», ніхто не стане за нього горою.

Разом з тим доводиться констатувати, що далеко не завжди методи роботи колег відповідають журналістським стандартам. Це - лише репліка про відсутність корпоративної солідарності і не завжди, на жаль, професійної діяльності журналістів. А ось, хто правий, хто винен в інциденті на Майдані - судити Вам, шановні читачі.

Але, перш за все, варто, очевидно, задати ключове питання: що роблять школярі в масках на вулицях Києва, де недавно пролилася кров, і куди, власне, дивляться їхні батьки?

- Максим, розкажіть, з чого почався інцидент між Вами і самообороною Майдану?

- Я приїхав працювати - знімати сюжет. Раніше я неодноразово був на Майдані і ніяких проблем у мене не виникало. На цей раз їхав з Генпрокуратури, де розповідали, що євромайдан не дотримується умови перемир'я і закон про амністію.

Тобто, в ході прес-конференції в ГПУ нагадали, що умовою звільнення активістів є звільнення захоплених будівель, вулиць і так далі. Я приїхав на Майдан, щоб записати альтернативну точку зору, а саме - думка учасників протесту щодо заяви представника Генпрокуратури.

Найчастіше на Майдані запитують, який канал ти уявляєш? Ми сказали, що з продакшн-студії і готуємо сюжет. Я, відверто кажучи, не дуже люблю подібні питання, оскільки народ там використовує будь-який привід для того, щоб вступити в якийсь конфлікт.

- Які слова, дії, Ваші або ж представників самооборони Майдану привели до конфлікту?

- Я приїхав на Майдан на таксі і, вийшовши з машини, побачив, що барикаду охороняють діти 13-15 років. Серед них, до речі кажучи, були дівчатка і всі ці «охоронці» вели себе, як молодь в під'їзді. Коли я проходив, вони встали у мене на шляху і почали вимагати документи. Я сказав, що їм показувати не буду. Після цього вони спробували мене затримати, але я їх дуже легко розкидав. Потім прийшли старші хлопці і обступили мене з усіх боків. Серед них були явні провокатори, які почали нагнітати ситуацію, матюкатися. Після цього я сказав своєму оператору, щоб він включив камеру і знімав все, що відбувається.

- Чи вважаєте Ви, що Ваша поведінка було адекватно ситуації? Ну, стоять собі діти, навіщо їх, як Ви говорите, розкидати по сторонам? Невже не можна було все вирішити більш мирним шляхом?

- Вони встали у мене на шляху, почали хапати за руки, не давали пройти. Тобто, перешкоджали моїй журналістській діяльності. Потім почали кричати: «Покажіть документи! Хто ви?!". Я відповів: «Хлопці, це не ваша справа і дайте, будь ласка, мені пройти». Вони не давали мені пройти. Але якби я почав їх бити, то це був би скандал, однак я просто одного відсторонив лівою рукою, іншого - правою, ось і все.

- У ролику, який викладений в Youtube видно, що Ви йдете розмовляти з кимось із старших хлопців, які представляють самооборону. До чого Ви, в результаті, прийшли?

- В армії у мене була спеціальність «командир відділення спец комендатури і контрольно-пропускних пунктів». Тому я дуже добре знаю, що непідготовлені молоді люди, а тим більше, діти, не повинні бути на Майдані в самообороні. До речі кажучи, за такі речі, взагалі, треба позбавляти батьківських прав. А як інакше? Варто дитина в масці і не пропускає на Майдан якихось здорованів! Так тут відносно батьків треба йти на крайні заходи.

Коли почалися ці образливі «гойдалки», я пішов простим шляхом. Сказав їм: «Хлопці, у вас немає документів, ви ніхто. Більш того, ви незаконно сформований збройне формування і не маєте ніякого права мене оглядати ». Вони почали матюкатися, бити по камері і я став вимагати, щоб викликали старшого.

Але мало того, що вони там стоять без документів, вони навіть не знають, хто у них там старший. Незабаром до нас підійшов якийсь чоловік, схожий на дорослого, до речі, теж з закритим обличчям і теж без документів. Я запропонував йому відійти в сторону від цих дітей і поговорити. Поки ми розмовляли, він махнув рукою і після нас безперешкодно пропустили на Майдан. Ми пройшли через цю барикаду, я вже, чесно кажучи, і не питав, чому раптом нас пропустили, тому що вже нічому не дивувався. Коли ми проходили біля КМДА, то бачили хлопців в масках, що прямують до барикади, очевидно для того, щоб з нами розбиратися.

- Добре, Ви пройшли на Майдан, що робили далі, знімали

Сюжет?

- Я пішов в будинок профспілок, щоб зустрітися з Парубієм і розповісти йому про цей інцидент, проте Парубій так і не вийшов, передавши, що він дуже зайнятий. Я там Колю Княжицького зустрів в коридорах. Кажу: «Коля, поклич Парубія, це ж в ваших інтересах, у мене ж є відео, на якому записано напад ваших людей на мене, навіщо вам скандал?». Але з Парубієм поговорити так і не вдалося, тому що він був дуже і дуже зайнятий. Тому я вирішив: на війні, як на війні.

- Що це означає, що Ви маєте намір робити далі?

- Ну ось, я з вами розмовляю, розказую в деталях, що і як було. Крім того, я розмістив в Youtube це відео, а також сьогодні йду на один з телеканалів, де розповім, що, по-перше, на мене напали бойовики незаконних збройних формувань, по-друге, про те, що на Майдані в якості гарматного м'яса використовуються неповнолітні діти.

- Чи зверталися Ви до журналістських організацій з приводу інциденту? Європейці, коментуючи ситуацію в Україні, часто говорять про вибіркове правосуддя. Так ось я особисто переконана в тому, що в журналістському цеху, на жаль, діє виборча корпоративна солідарність.

- У нас, взагалі, відсутній корпоративна солідарність. У нас журналісти дуже чітко розділилися на неуперов і консерви. Неупери - це неупереджені, це велика частина журналістів і всі вони симпатизують Евромайдану. Консерви - це журналісти-консерватори, що займають виважену, об'єктивну позицію. Ці дві журналістські корпорації мало один одного визнають. Тому звертатися до них марно, та й не потрібно.

- Чому ж? Ви могли пред'явити докази, що Вам, як журналісту, не давали виконувати свої професійні обов'язки. Це була б розголос, очевидно, а потім пішла б і реакція відповідних органів.

- Всі ці організації очолюють або журналісти-чиновники, або журналісти-грантоїди. Мені це не цікаво. Я - незалежний журналіст і не бачу сенсу звертатися в журналістські організації. Я навіть міліцію не викликав. Навіщо? Я вирішив розрулити цю ситуацію дуже просто - прийти до командувача самообороною Майдану Парубію і розповісти йому про те, що трапилося.

Більш того, я хотів примиритися в обмін на те, що Парубій дасть коментар для мого сюжету. Мене б це влаштувало. Вони на це не пішли, не зрозуміли, тому сьогодні я дію повністю на свій розсуд.

- Максим, вибачте, але виходить, Ви хотіли зайнятися шантажем, а саме - в обмін на коментар, «зам'яти» інцидент про перешкоджання Вашій журналісткою діяльності. Сказати, що подібні методи неприйнятні - нічого не сказати.

- Це - ваша думка, ми ж записуємо інтерв'ю, а не дискутуємо, вірно?

- Вірно. Саме тому я утримаюся від жорстких реплік і оціночних суджень. Питання: чи вважаєте Ви, що нам взагалі не потрібні журналістські організації і ми, в разі чого, можемо бути самотнім воїном в полі, здатним гідно захистити свої права і відстояти честь професії?

- Розумієте, справа в тому, що у нас взагалі немає журналістських організацій! Візьмемо, наприклад, Незалежний медіа-профспілка. Це організація, повністю підконтрольна «неуперам», про які я говорив раніше. Члени цієї організації троля мене в Фейсбуці, оперуючи не фактами, а висновками. Навіщо мені, питається, при таких підходах, звертатися до Незалежного медіа-профспілка? Що мені у них просити, гуманітарну допомогу?!

- Тобто, Ви вважаєте, що такі організації не потрібні в принципі? За журналістам може стріляти «Беркут», їм, коли на них жилети з написом «Преса», можуть вибивати очі і так далі, і вони самі зможуть за себе постояти. Правильно я Вас розумію?

- Як вам сказати. Такі об'єднання існують, але вони стоять тільки на одній стороні. Ось, наприклад, в минулому році була історія про так званому звірячому побитті Сніцарчук і Соделя. Підкреслю, що мова йшла про побиття, якого не було, і вона сама зізналася, що її ніхто не бив. При цьому яка галас була піднята! Тобто, ці журналістські організації завжди стоять на боці тільки тих, хто їм подобається. Саме тому я не бачу сенсу звертатися до них. Моє завдання полягає в одному: дізнатися і розповісти.

- Так, але якби Андрій Парубій дав коментар для Вашого сюжету, розповіли б Ви все трошки по-іншому, не так?

- Якби ми уклали угоду, я б просто записав Парубія, використовував його в своєму сюжеті, ну і за чаркою або за чашкою чаю ми обговорили б цю історію, ось і все.

- Ви досвідчений журналіст, скажіть, чи варто було в тій ситуації кричати матом на цих дітей? Ми часто в силу професії опиняємося в непростих ситуаціях, але це зовсім не означає, що потрібно всіх і вся посилати, самі знаєте куди.

- Я вам так скажу. В той момент я був самим стриманим журналістом в світі. Мені вистачило витримки, щоб стерпіти атаку цих диких мавп і не відповідати їх же методами. Хочу ще раз нагадати: навколо мене стояли озброєні бойовики, готові в будь-який момент зі мною розправитися. У відеоролику чутно, як вони загрожують заламати мене і так далі, тому моя реакція була цілком адекватною.

Наталія Ромашова

Інші матеріали по темі:

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...