Главная » Соціальні мережі » Сергій пархоменко фейсбук. Сергей пархоменко фейсбук
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Сергій пархоменко фейсбук. Сергей пархоменко фейсбук

Сергій пархоменко фейсбук. Сергей пархоменко фейсбук

11 вересня 2015

"Діссернет" придивився до погонів, лампаси і мантій

Я днями обіцяв написати про те, як «Діссернет» - у властивій йому тепер манері організовувати тотальні сканування цілих напрямків науково-дисертаційного спадщини, - зайнявся тим, що у нас як і раніше чогось називається правоохоронною сферою.

Взагалі, по ходу діссернетовскіх робіт (а вони, між іншим, ведуться вже більше трьох років) все ясніше ставало, що мало де ще відбувається таке дике, нахабне і безсоромне злодійство, як тут: в поліції, в прокуратурі, серед слідчих, суддів, судових приставів, МНСників і інших ФMC-ників, - тобто всюди, де від співробітників в масовому порядку потрібно юридичну освіту, і де, відповідно, особливо цінуються кандидатські і докторські ступені в галузі права. Причина тут проста, життєва: люди хочуть кар'єру робити.

У деяких правоохоронних структурах наявність ступеня прямо записано як обов'язкове в відповідність кваліфікаційним вимогам до претендентів на керівні (та й взагалі скільки-небудь серйозні) пости. Десь це офіційно згадано в числі інших якостей кандидата, які «беруться до уваги» при конкурсному відборі. Десь це є обставиною, що звільняє від кваліфікаційного іспиту. Десь це просто форма дідівщини: типу, «я молодий був - мучився, тепер ось твоя черга - йди мучся, і без дисертації не приходь». Але в цілому є загальне правило: хочеш бути чогось начальником - отримай ступінь.

І ось люди йдуть - і в масовому порядку ці ступеня купують.

Поліцейський офіцер хоче бути начальником районного УВС - треба бути кандидатом юридичних наук. Районний суддя хоче перейти в суд міської - те ж саме. Слідчий хоче з польових «шукачів» нарешті перебратися в кабінет з секретаркою і кондиціонером, - аналогічна історія. Обласний прокурор мріє про перехід до центрального апарату Генпрокуратури - потрібна докторська. І так скрізь.

Зрозуміло, що така зараза різною мірою пошкоджує всі поверхи системи, знизу до самого верху. Перше своє потрясіння від знахідки такого роду експерти «Діссернета» зазнали ще на зорі роботи спільноти, коли виявили став вже хрестоматійним випадок важливого поліцейського генерала, лідера парламентської більшості Єдиної Росії, а потім заступника голови Державної Думи Володимира Абдуаліевіча Васильєва і високохарізматічного депутата ЛДПР Сергія Миколайовича Абельцева : вони виявилися «молочними братами», оскільки деякі добре тепер відомі аферисти впарили їм одну і ту ж дисертацію на двох.

Трохи пізніше до зібрання шедеврів «Діссернета» додалася розкішна історія з Міністром внутрішніх справ РФ Володимиром Колокольцева і главою ФСКН Віктором Івановим в головних ролях. в їх дисертаціях послідовно виявлялися великі обсяги некоректних запозичень один у одного - спочатку від Іванова до Колокольцева, а потім від Колокольцева до Іванова. Поява цих експертиз на сайті www. dissernet. org викликало цілий вал публікацій в паперовій пресі і в інтернеті, але ніяких коментарів по суті від фігурантів «справи про перехресне заплідненні» так і не надійшло.

Однак з часу, коли було зроблене ці дивовижні знахідки, килимова перевірка «вченого співтовариства» силовиків пішла дуже далеко вперед. І з тих пір колекція поповнилася ще безліччю разючих кейсів з різноманітними персонами в найширших лампасах і просторих погонах.

Ось деякі експонати з неї. Оскільки це суцільно великі многозвездной начальники, «Діссернету» доводиться бути гранично акуратним і делікатним, обмежуючись лише самими пісними формулюваннями. Все це люди, чиї наукові ступені були отримані на підставі захистів таких дисертацій, які за діючими регламентами ВАК не можуть бути визнані коректними:

Зауважимо побіжно, що перші чотири зі згаданих тут випадків об'єднані однією цікавою деталлю: ці чотири «некоректно запозичені» дисертації були захищені під науковим керівництвом одного і того ж видного педагога - Володимира Яковича Кікотя.

Цей видатний російський державний діяч раптово помер в серпні 2013 року, трохи більше ніж через рік після того, як був призначений главою Управління Президента РФ з питань держслужби і кадрів, став членом президії Ради при президенті РФ з протидії корупції та заступником голови комісії при президенті РФ з питань кадрової політики в правоохоронних органах.

Однак ще до того, як стати видатним фахівцем з кадрової політики в силових сферах, В. Я. Кікоть на початку і середині 2000-х років керував ВНДІ МВС Росії, а потім Московським університетом МВС РФ (тепер цей університет носить його ім'я). І досвід цього керівництва воістину заслуговує пильного вивчення.

Вперше «Діссернет» звернув увагу на цікаві особливості його наукового керівництва, коли вивчав разючу в своїй красі і силі дисертацію адвоката Павла Астахова. видного борця з іноземним усиновленням російських сиріт, - після цієї публікації якраз і трапився кумедний анекдот, коли вчений-Астахов в інтерв'ю «Московському комсомольцю» не зміг згадати ім'я свого наукового керівника, а їм-то якраз і був В. Я. Кікоть.

Потім те ж ім'я в тій же позиції «Діссернет» виявив, розбираючи не менше вражаючий випадок заступника директора ФМС Росії Миколи Смородина.

А потім воно кааааааак повалило... Колись нам потрібно буде обов'язково розібрати окремо цей видатний досвід створення своєрідної науково-дисертаційної школи, але сьогодні ми обмежимося констатацією, що «Діссернету» відомо з меншою дванадцять випадків, коли В. Я. Кікоть був науковим керівником дисертацій, прямо, відверто і недвозначно зібраних з запозичених «запчастин». І ще зібрано як мінімум сорок повновагих кейсів крадених наукових робіт, які в пору його керівництва або були захищені безпосередньо в тому ж Московському університеті МВС, або мають той же університет як «провідної організації». Причому, обробка всіх матеріалів ще аж ніяк не закінчена. Тотальна перевірка зараз якраз набрала нормальну крейсерську швидкість, нові результати додаються до бази даних «Діссернета» майже кожен день.

Напевно, темою для самостійного дослідження міг би послужити питання про те, як створення і розвиток цієї грандіозної фабрики фальшивих дисертацій - безсумнівно, одній із найбільших у своїй галузі, - поєднується з високими постами її керівника в органах, зайнятих боротьбою з корупцією у вищих ешелонах влади і в керівництві правоохоронними органами. Може бути, ми ще побачимо, як який-небудь відважний натураліст захищає свою дисертацію з цієї досить актуальної теми. Але це ще не зараз, не зараз, наберемося терпіння...

Є, однак, в цьому дисертаційного-правоохоронному паноптикумі один куточок, який привертає найпильнішу нашу увагу. це суддівське

Співтовариство.

До сих пір найгучніший скандал навколо суддівських дисертацій був пов'язаний суддею Мосміськсуду Дмитром Гордеюком. «Нова газети» і журнал «Нью Таймс опублікували статті про присвяченій йому діссернетовской експертизі: вона тоді показала, що суддя Гордеюк некоректно запозичив здоровенні шматки своєї дисертації у власного наукового керівника, теж судді, Юрія Беспалова. Згадані судді і не збиралися протестувати проти суті пред'явленого їм обвинувачення, але зате страшно образилися на слово «плагіат», яке містилося в обох публікаціях, подали два однакових позову про захист честі, гідності і ділової репутації проти газети і журналу, легко їх виграли в перших двох інстанціях (не потрудившись навіть надіслати на судові засідання своїх представників), а потім раптово нарвалися на рішення Верховного Суду, який повернув обидві справи на новий розгляд. У Вікіпедії це справа удостоїлося навіть окремої докладної статті. Дуже шкода, що про те, як вердикт вдалося оскаржити у Верховному суді, там чомусь не сказано ні слова, і все одно ця справа стала дуже цінним прецедентом.

Але ось тепер серед в «суддівському досьє», поступово поповнюється у «Діссернета» з'явилася особливо цікава і значна глава: вперше дуже серйозне і аргументоване звинувачення висунуто проти - не більш, не менш, - судді Верховного Суду. Більш того, не рядового судді, а цілого Заступника Голови Верховного Суду РФ.

Йдеться про Олега Михайловича Свириденко, голові Судової колегії з економічних спорів Верховного Суду РФ. Пост цей він зайняв абсолютно не випадково: Свириденко багато років був одним з провідних арбітражних суддів країни, послідовно піднімався по службових сходах, побувавши і членом Вищої кваліфікаційної колегії суддів РФ, і Головою Арбітражного суду м Москви, і Головою Федерального арбітражного суду Центрального округу. По суті, сьогодні, після припинення існування Вищого Арбітражного суду як самостійного органу судової влади та догляду з суддів його голови, Антона Іванова, - Олег Свириденко є найбільш високопоставленим суддею-фахівцем з арбітражного судочинства в країні.

Зрозуміло, що при призначенні його на цю посаду (справа була в серпні 2014 роки) бралося до уваги наявність у нього ступеня доктора юридичних наук.

Сергій пархоменко фейсбук. Сергей пархоменко фейсбук

Картина досить переконлива: запозичення представляють собою не випадково понадерганние розрізнені фрази, як це трапляється у авторів, просто непріученний до акуратного використання лапок, - а щільні, «консолідовані» багатосторінкові фрагменти.

Причому, уважний розгляд тексту відразу виявляє добре знайомі експертам «Діссернета» ознаки стандартної «маскувальною редактури». У текст перекочовують дослівно запозичені шматки тексту, за якими тут і там розкидані заміни окремих службових слів, який не міняє сенсу, але покликані ускладнити розпізнавання справжнього джерела. Але насправді всі ці заміни «великого інтересу» на «безперечний інтерес», «правових можливостей» на «юридичні можливості», «як видно» на «на нашу думку», «шукаються» на «аналізуються», «областей техніки» на «областей знання», «на початку ХХ століття» на «раніше», «при цьому» на «разом з тим», і прочая, прочая, прочая, рочая, - тільки підтверджують, що мова йде не про багаторазово повторити непорозуміння, а про усвідомлених зусиллях, спрямованих на вживлення в текст чужих фрагментів.

Особливо яскраво виглядають численні текстові поправки, завдання яких - створити в читача тексту враження, ніби міркування і висновки, запозичені упорядником дисертації з чужих робіт, насправді належать йому самому.

То раптом звідки не візьмись перед запозиченим дослівно фрагментом з'являється вводка: «як показали результати аналізу, проведеного в рамках цього дослідження» або просто «як показало проведене дослідження». А то перед іншим чужим абзацом запросто встромлений «на наш погляд» ...

Масу повчальних спостережень можна витягти з аналізу не тільки самого тексту, а й самого списку джерел, звідки укладач дисертації Свириденко видобуває полюбилися йому фрагменти. Там можна знайти, наприклад, два широковживаних вузівських підручника: «Правове регулювання неспроможності (банкрутства)» С. А. Кареліной і «Основи системного аналізу» В. Н. Спіцнаделя. Взагалі досить забавно бачити, як найбільший в країні практик арбітражного суду, який претендує на керівну посаду у вищій судовій інстанції Росії, вживає в справу шматки, викроєні з вузівського підручника: схоже на ледачого второкурсника, який в останню ніч перед здачею абияк ліпить зі шматочків черговий реферат...

Загалом, ніяких сумнівів щодо походження цієї роботи експертиза не залишає. Причому, звертає на себе увагу те, що Олег Свириденко був призначений заступником голови ВС РФ і главою Колегії з економічних спорів вже після того, як захистив цю вражаючу наукову роботу. Тобто наявність у нього докторського ступеня було важливим аргументом при вирішенні про його призначення. Зовсім не факт, що він зайняв би цей пост, якби не обзавівся завчасно заповітним докторським дипломом.

І тут з'ясовується, що це «завчасно» насправді сталося не так вже й давно. Дисертація Свириденко захищена була в березні 2011-го. А це означає, що термін давності за апеляціями на цей захист - до сих пір не закінчився.

Зрозуміло, що в цій ситуації «Діссернет» не міг не перевести свою експертизу в формальне русло. В кінці серпня цього року офіційне «Заява про позбавлення наукового ступеня» було, в повній відповідності до законної процедури подано до Вищої Атестаційної Комісії при Міністерстві освіти і науки РФ, а також в той спеціалізованої вченої ради (він належить, на цей раз, Московському Державному юридичній університету), де відбувався захист дисертації Свириденко.

Сергій пархоменко фейсбук. Сергей пархоменко фейсбук

Заява, в якому детально описані і прокоментовані всі випадки некоректних запозичень в дисертації заступника голови ВС РФ, вийшло величезним документом: 25 сторінок дрібним шрифтом. Будь-який бажаючий може вивчити його на сайті «Діссернета».

Документ був належним чином зареєстрований в Міннауки. Просто «втратити» його тепер буде важко, оскільки «Діссернет» буде уважно стежити за всіма етапами його проходження по конвеєру розгляду. Ми чекаємо на розгляд скарги по суті.

І звичайно, чекаємо змістовної і відповідальної реакції російського співтовариства юристів і правознавців. Чи не суддівської спільноти, зрозуміло, ніхто нічого такого не чекає. Нічого дати від цих людей. Зовсім.

Але ж є, крім суддів, і ще юристи в країні? Відповіддю на факт публікації експертизи, присвяченій науковому творінню Олега Свириденко, - а результати цієї експертизи були викладені на сайті «Діссернета» ще в травні, - було перелякане мовчання. Цікаво все-таки, що ми почуємо тепер.

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...