Главная » Соціальні мережі » Facebook » Ipo facebook когда. Ipo facebook коли
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Ipo facebook когда. Ipo facebook коли

Ipo facebook когда. Ipo facebook коли

IPO Facebook - перший провал

23 Май 2012

IPO Facebook - перший провал

Сьогодні відкрив почитати Яндекс. Новини, і перше, що просилося в очі - це заголовки типу «Акції« Facebook »піднялися в ціні всього на 1% вище за рівень розміщення». Власне, останнім часом я теж дуже чекав цього моменту, оскільки було дуже цікаво, як стартанет на NASDAQ компанія Facebook. Але виявилося, що все пішло не так гладко, як припускали багато.

Але для початку давайте я наведу трохи інформації, яка стосується цієї події. Нагадаю, що захід відбувся в п'ятницю 18 травня. Ну і трохи інформації по першому дню торгівлі:

• Всього було продано цінних паперів - 421,2 млн.;

• Вартість однієї акції - $ 38,37 на момент закриття торгів в перший день;

• Сумарна вартість розміщення - $ 16 млрд.;

• Початкова вартість акції на початку торгів - $ 42,05 за одну акцію;

• Сумарний оборот коштів в перші 5 хвилин торгівлі - $ 4,5 млрд.;

• Максимальна вартість акції протягом дня - $ 45;

• Мінімальна вартість акції протягом дня - $ 38;

• Сумарний оборот коштів за день - 580,6 млн акцій, т. Е. Близько $ 23 млрд.

Ну а тепер пропоную поговорити більш предметно, хто зміг заробити, а хто ні. У чому успіх тих, хто зміг виграти.

Що найцікавіше, що хотілося б відзначити, це те, що дуже вдало розрахували стартову вартість акцій. Вважаю, що це однозначно успіх. Ті інвестиційні банки, які надавали допомогу з визначення вартості цінних паперів, однозначно вгадали. Вони виставили максимально можливу вартість акцій, але при цьому були об'єктивні, що не роздули мильна бульбашка.

Прикладом дуже багато. Можна згадати хоча б минулорічний з акціями Linkedin. Рівно рік тому ці активи були розміщені за ціною $ 45. Але старт був більш ніж вдалим, в перший же день ці активи піднялися в ціні до позначки $ 122. Правда, такий темп не протримався весь день, але все одно день закрився з плюсом - $ 94,25. Я тоді теж спостерігав за подіями, було дуже цікаво. Багато інвесторів, хто тоді відкрився на старті, потирали руки, тому що якби вони продали куплені акції, то навар б всього за один день на 170%. Але для тих, хто брав участь у створенні компанії, і багатьох ранніх інвесторів подібна різниця, коли між вартістю розміщення і реальною ринковою ціною така прірва - це великі можливості, більший прибуток, яку можна було б отримати.

До речі, про ранні акціонерів. У них не так і погані справи, і скаржитися їм на інвестиційних банкірів зовсім не доводиться. Це навіть незважаючи на той факт, що цінні папери нетривалий час коштували $ 42-45. Протягом доби вартість на активи була десь в районі $ 40. Тобто, це не набагато більше ціни розміщення. Але все одно, думаю, що для першого дня розміщення, вартість $ 42-45 - це нормальна ціна, так що тут немає нічого страшного. Навіть більше того, думаю, що Цукерберг і його команда, всі ті, хто придумали цю тактичну операцію, отримали на сьогоднішній момент максимум з того, що вони реально могли отримати.

Зрозуміло, прибутки отримали не тільки Цукерберг і його команда. Левову частку доходу отримали і 33 інвестиційні банки, керує якими Морган Стенлі (Morgan Stanley). Саме завдяки цим компаніям Facebook почав свій прихід на біржу. Я заглядав на сайт Bloomberg, і там публікувалися зведені дані по заробітку компаній. Так ось, там була цифра $ 176 млн. Тобто, рівно стільки, за даними агентства Блумберг, отримали в сумі ці компанії. Але якщо так прикинути, то не така вже й велика цифра. Зазвичай адже просять значно більше - приблизно 3-4%. Так що якщо б тут були б такі ж цифри, то в кінцевому підсумку дохід наблизився б до $ 500 млн. Але тут, думаю, в більшій мірі переслідувалися інтереси реклами, самопіару. Адже подібні події відбуваються на ринку від сили раз в десять років, так що зниження відрахувань, але публічна представленість компаній-учасників - це відмінний PR-хід з їхнього боку. А гроші - це лише доповнення.

Але і це ще не все, хто зміг заробити на первинному розміщенні акцій Facebook. Тут працювали і брокери, які забезпечували доступ корпоративних і приватних клієнтів до ринку. Зрозуміло, і сама NASDAQ поимела від цього чимало грошей. Адже біржа отримує відсотки від біржового обороту. Так, що цікаво, так це те, що IPO Facebook супроводжувалося зростанням інтересу до торгівлі на фондовому ринку людей, які взагалі далекі від фінансових ринків. Тобто, вийшла така популяризація. Публікувалися дані про те, що багато простих громадян придбали акції Facebook. А ринок цей як болото, ви самі знаєте. Тим більше, коли в гру вступають новачки. Я адже більш ніж упевнений, що брокери люб'язно запропонують своїм клієнтам придбати акції ще раз. Так що вигода очевидна. Тим більше, для тих, хто це все організував, і для тих, хто отримує свої комісійні від обороту. Але, зрозуміло, не для тих, хто в підсумку зіллє свої грошики.

Цілковито протилежним результатом успішного IPO можна вважати його головний провал. Так ось, проблема в тому, що інвестиційні банки напевно розраховували, що під кінець першого дня торгів ціни на кураторів ними активи майже не виростуть. Останнім часом було багато галасу з приводу розміщення Facebook. ЗМІ активно підігрівали інтерес і досвідчених і початківців інвесторів. За ідеєю, це могло означати тільки одне - сотні тисяч початківців інвесторів побіжать вкладати свої гроші в акції, в результаті чого ціна на активи злетить до небес. Називалися навіть цілком певні цифри. Наприклад, я бачив, що були припущення навіть

В $ 60 за акцію. Правда, на практиці, як завжди, вийшло все зовсім інакше.

Я навіть більше скажу. Під час торгів взагалі складалося враження, що вартість акцій могла бути взагалі менше, ніж та, на якій вона зупинилася. Не знаю, як так виходило, але коли ціна поступово йшла вниз і доходила до рівня $ 38 за акцію, то тут чомусь цю ціну вже чекав великий покупець. Він купував величезна кількість акцій, і ціна знову йшла вгору. Трейдери досить довго билися об цю непробивну кордон, але все було марно. Тому ціна через якийсь час знову пішла вгору. Що було в останні хвилини торгів, ви самі прекрасно могли бачити. В останні півгодини ціна стабільно трималася на одній позначці на «дні», і там і залишилася до кінця торгів. Про що це говорить? Ну, швидше за все, про те, що більшість трейдерів намагалися продавати акції, і, власне, це і робили, але той щедрий покупець, який тримав весь цей час ціну на рівні, знову і знову робив покупки, в результаті чого особливих змін в кінці не було.

Загалом, все застопорилося на цьому покупця. Якби його не було, то ціна ще в середині торгового дня спокійно пройшла б позначку $ 38 за акцію, а там хто його знає, скільки б вона ще падала.

Перші хвилини торгівлі:

[Youtube] http: // www. youtube. com / watch? v = GZnDtY-DwXI [/ youtube]

Взагалі, факт того, що ринок закривається нижче початкової ціни розміщення - це дуже погано. Це взагалі погана ознака, а для Facebook це вдвічі гірше. Ринок не любить, коли його цілеспрямовано гнуть під які не відповідають дійсності цифри, і незабаром напевно піде жорстока помста. Так, якщо дивитися з одного боку, то це добре з боку трейдера, коли ти знаєш, що ринок по-любому буде триматися в певному діапазоні, і нижче певної позначки він не впаде. Мається на увазі нижній рівень. Але з іншого боку, погано, коли торгівля йде за такими натягнутим правилами, коли ціна штучно підтримується. Адже цей покупець в будь-який момент може піти з ринку, і тоді все. Ціни підуть на той рівень, на якому вони реально мають бути. І добре ще, якщо встигнеш закрити позицію. Це може статися дуже несподівано. Загалом, таку поведінку можна оцінити так, що компанія сама не впевнена в тому, що її активи коштують хоча б $ 38.

До речі, цей перший день, коли почалися торги акціями Facebook, став неприємним і для менеджерів NASDAQ. Так, увага всього світу прикута до біржі, коли там спостерігаються величезні прибутки, величезні обороти - це все добре. Але це з одного боку. Але насправді те, що відбувалося на ринку в перші хвилини торгівлі, більше скидалося на DDOS-атаку. І вже мало чим нагадувало звичайну роботу біржі. Якщо ви хоч трохи знайомі з інтернет-технологіями, то повинні знати, як це, коли замість звичних 1.000-100.000 запитів до сервера в один прекрасний день починає звертатися величезна кількість користувачів (ботів), і коли сервер, не витримуючи навантаження, просто «падає ». Ось щось подібне сталося і на NASDAQ в перші хвилини торгів. З'явилося стільки запитів на відкриття позицій по акціях Facebook, що можливості біржі були просто непорівнянні з тією реальністю, в яку їй довелося зануритися.

Торги повинні були початися в 11.00, але з причин, описаних вище, час відкриття біржі довелося відкласти. Перша угода була зафіксована в 11.30 годин, та й то все пройшло якось кострубато. Пройшла всього хвилина після початку торгів, а найвища ціна за акціями Facebbok склала лише $ 42,50, а ціна попиту - $ 42,99. Взагалі, не повинно бути взагалі ніякого «перехрещення» цін, тому що в разі, якщо це станеться, то повинна бути відкрита або закрита позиція. Правда, технічні питання трохи пізніше все-таки вдалося залагодити, і біржа запрацювала в нормальному режимі.

Окремо варто розповісти про тих інвесторів, які встигли (чи бажали) придбати цінні папери під час IPO, але які не змогли від них позбутися перші хвилини після початку торгів. Мені, чесно кажучи, дуже шкода цих інвесторів, тому що ситуація, яка склалася для них на ринку, м'яко кажучи, далеко не найприємніша. Розглядати ситуацію можна двубоко. З одного боку - так, є хороший покупець, і цей покупець не дає ціною падати нижче ціни розміщення. Це добре, тому є якась ніяка впевненість, що ціна не впаде, принісши збитки. Але головне те, що насправді все дуже непередбачувано. Адже в будь-який момент все може швидко змінитися. Тому поки що більше запитань, ніж відповідей.

Зараз ще рано щось оцінювати. Та й взагалі, рано це робити, напевно, навіть в найближчий місяць, поки все не владнається. Але все одно якась ніяка перспектива подальшого розвитку буде видно, швидше за все, вже в самий найближчий час, можливо, навіть в такі торги. Дуже цікаво, не пропаде чи цей великий покупець, який не давав ціною падати нижче позначки $ 38. У тому випадку, якщо ціною вдасться вирватися з позначки $ 38, то думаю, що є хороша можливість зітхнути спокійно хоча б до 15 липня. У всякому разі, до цього часу є шанс, що все заспокоїться. Саме 15 липня має вийти перший статистичний звіт по IPO Facebook, і вже, принаймні, буде видно, чого очікувати в подальшому.

Загалом, думаю, що зараз все залежить від цього мега-покупця. Якщо він далі буде тримати рівень, то все буде нормально. Як тільки акції Facebook позбудуться цієї потужної підтримки, то вартість активів відразу ж впаде. У будь-якому випадку, капіталізація $ 50 млрд. - Це дуже дорого. Реальна цифра, яка найбільше підійде в даному випадку, значно нижче. А цей поступово надувається мильний міхур в будь-якому випадку не призведе ні до чого хорошого.

[Youtube] http: // www. youtube. com / watch? v = OhIaV3Wdoio [/ youtube]

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...