Главная » Створення сайтів » Вирівнювання тексту в таблиці html. Вивчаємо HTML
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Вирівнювання тексту в таблиці html. Вивчаємо HTML

22.09.2017

Атрибути тега td

Кожна клітинка таблиці, що задається через тег td. в свою чергу теж має свої атрибути, частина з яких збігається з атрибутами тега table.

Align

Задає вирівнювання вмісту комірки по горизонталі. Можливі значення: left # 8212; - вирівнювання по лівому краю, center # 8212; по центру і right # 8212; по правому краю комірки.

Bgcolor

Встановлює колір фону комірки. Використовуючи цей атрибут спільно з атрибутом bgcolor тега table можна отримати різноманітні колірні ефекти в таблиці.

Colspan

Встановлює число осередків, які повинні бути об'єднані по горизонталі. Цей атрибут має сенс для таблиць, що складаються з декількох стовпців. Наприклад, як для таблиці, показаної на рис. 12.2.

Мал. 12.2. Приклад таблиці, де використовується горизонтальне об'єднання осередків

У наведеній на рис. 12.2 таблиці містяться два рядки і дві колонки, причому верхні горизонтальні осередку об'єднані за допомогою атрибута colspan.

Height

Браузер сам встановлює висоту таблиці і її осередків виходячи з їх вмісту. Однак при використанні атрибута height висота осередків буде змінена. Тут можливі два варіанти. Якщо значення height менше, ніж вміст комірки, то цей атрибут буде проігнорований. У разі, коли встановлена ​​висота осередку, що перевищує її вміст, додається порожній простір по вертикалі.

Rowspan

Встановлює число осередків, які повинні бути об'єднані по вертикалі. Цей атрибут має сенс для таблиць, що складаються з декількох рядків. Наприклад, як для таблиці, показаної на рис. 12.3.

Мал. 12.3. Приклад таблиці, де застосовується вертикальне об'єднання осередків

У наведеній на рис. 12.3 таблиці містяться два рядки і дві колонки, ліві вертикальні осередки об'єднані за допомогою атрибута rowspan.

Valign

Встановлює вертикальне вирівнювання вмісту комірки. За умовчанням вміст осередку розташовується по її вертикалі в центрі. Можливі значення: top # 8212; вирівнювання по верхньому краю рядка, middle # 8212; вирівнювання по середині, bottom # 8212; вирівнювання по нижньому краю, baseline # 8212; вирівнювання по базовій лінії, при цьому відбувається прив'язка вмісту комірки до однієї лінії.

Width

Задає ширину осередку. Сумарне значення ширини всіх осередків може перевищувати загальну ширину таблиці тільки в тому випадку, якщо вміст комірки перевищує зазначену ширину.

Специфікація

Опис

Задає ширину осередку. Якщо загальна ширина вмісту перевищує зазначену ширину осередку, то браузер буде намагатися втиснутися в задані розміри за рахунок форматування тексту. У разі, коли це неможливо, наприклад, в осередку знаходяться зображення, атрибут width буде проігнорований, і нова ширина осередку буде обчислено на основі її вмісту.

Значення за замовчуванням

Ширина обчислюється на основі вмісту осередку.

CSS: оформлення таблиць

У цьому розділі:

Табличні дані - інформація, яку можна відобразити у вигляді таблиці і логічно розділити по стовпцях і рядках. Для відображення табличних даних на веб-сторінках використовується елемент table. вдає із себе контейнер з вмістом таблиці. Контент таблиці описується через підрядник, кожен рядок починається з відкриваючого тега tr і закінчується закриває тегом / tr.

Усередині елемента tr розташовуються елементи таблиці, представлені елементами th або td. Саме осередки містять весь контент таблиці, що відображається на веб-сторінці.

Додавання рамки до таблиці

За замовчуванням таблиця на веб-сторінці відображається без рамки, для додавання рамки до таблиці, як і до всіх інших елементів, використовується CSS властивість border. Але варто звернути увагу на те, що якщо додати рамку тільки до елементу table, то вона відобразитися навколо всієї таблиці. Для того, щоб елементи таблиці теж мали рамку, треба буде встановити властивість border і для елементів th і td.

Тепер і таблиця і осередки мають рамки, при цьому і кожна ланка й таблиця мають свої власні рамки. В результаті між рамками з'явилося порожній простір, управляти розміром цього простору дозволяє властивість border-spacing. яке задається для всієї таблиці цілком. Іншими словами, не можна керувати проміжками між різними осередками індивідуально.

Навіть якщо прибрати проміжки між осередками за допомогою значення 0 властивості border-spacing, то рамки осередків будуть стикатися один з одним, подвоюючи. Для об'єднання рамок осередків використовується властивість border-collapse. Воно може приймати два значення:

    Separate: є значенням за замовчуванням. Осередки відображаються на невеликій відстані один від одного, кожен осередок має свою власну рамку. collapse: з'єднує сусідні рамки в одну, все проміжки між осередками, а також між осередками і рамкою таблиці ігноруються.
Спробуйте самі:

Внутрішні відступи і розміри таблиці

Після додавання рамок до осередків таблиці стало помітно, що вміст комірок занадто близько розташоване до країв. Для додавання вільного простору між краями осередків і їх вмістом можна скористатися властивістю padding:

Розмір таблиці залежить від її вмісту, але часто виникають ситуації, коли таблиця виявляється занадто вузькою і з'являється необхідність її розтягнути. Ширину і висоту таблиці можна змінювати за допомогою властивостей width і height. задаючи потрібні розміри або самої таблиці або осередкам:

Вирівнювання тексту

За замовчуванням текст в заголовних осередках таблиці вирівнюється по центру, а в звичайних осередках текст вирівняний по лівому краю, використовуючи властивість text-align можна управляти вирівнюванням тексту по горизонталі.

CSS властивість vertical-align дозволяє управляти вирівнюванням текстового вмісту по вертикалі. За замовчуванням текст вирівняний вертикально по центру осередків. Вертикальне вирівнювання можна перевизначити за допомогою одного з значень властивості vertical-align:

    top: текст вирівнюється по верхній межі осередку middle: вирівнює текст по центру (значення за замовчуванням) bottom: текст вирівнюється по нижній межі комірки
Спробуйте самі:

Чергування фонового кольору рядків таблиці

При перегляді великих таблиць, що містять багато рядків з великою кількістю інформації, буває важко відстежити, які дані відносяться до конкретної рядку. Щоб допомогти користувачам зорієнтуватися, можна використовувати два різних фонових кольору по черзі. Для створення описаного ефекту можна використовувати селектор класу, додаючи його до кожної другому рядку таблиці:

Додавати атрибут class до кожної другому рядку досить обтяжлива заняття. В CSS3 був доданий псевдо-клас: nth-child. дозволяє вирішити цю проблему альтернативним шляхом. Тепер ефекту чергування можна досягти виключно засобами CSS, не вдаючись до зміни HTML-розмітки документа. За допомогою псевдо-класу: nth-child можна вибрати всі парні або непарні рядки таблиці, використовуючи одне з ключових слів: even (парні) чи odd (непарні):

Зміна фону рядка при наведенні курсору

Ще одним способом підвищення зручності читання табличних даних є зміна фонового кольору рядка при наведенні на неї курсора миші. Це допоможе виділити потрібний вміст таблиці і підвищить візуальне сприйняття даних.

Реалізувати такий ефект дуже просто, для цього потрібно додати псевдо-клас: hover до селектору рядки таблиці і задати потрібний колір фону:

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...