Главная » Створення сайтів » Підручники по html для початківців. Вивчаємо HTML
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Підручники по html для початківців. Вивчаємо HTML

22.09.2017

Вступ

Цей підручник цілком і повністю присвячений мові HTML, без знань якого не обійтися в створенні будь-якої веб-сторінки. HTML мова - це основа, база яку просто таки необхідно знати будь-якому починаючому веб-майстру! Ця мова, сам по собі (в чистому вигляді), досить простий, думаю його з легкістю може освоїти будь-який просунутий шестикласник. в той же час він дозволяє самостійно створювати повноцінні сторінки і сайти.

Розрахований цей HTML підручник для початківців з нуля людей, які тільки лише вирішили освоїти веб-ремесло, тому намагався писати його як можна більш розгорнуто і що називається дохідливо, в той же час намагаючись охопити весь курс до дрібниць, так що може бути і досвідчений веб - майстер знайде в ньому для себе щось нове або буде використовувати його в якості шпаргалки, викладеної у доданому довіднику тегів. Де немає води і нудновато для вже досвідченої людини розжовування матеріалу.

Ну і відразу до справи. почнемо з класики..

Відкрийте блокнот, так так, той самий блокнот. Пуск Стандартні Блокнот і напишіть в ньому наступний текст:

Html

Head

Title Моя перша сторінка / title

/ head

Body

Привіт світ.

Br

Мене звуть (тут впишіть Ваше ім'я), це моя перша сторінка!

/ body

/ html

Далі, збережіть цей текст як Html документ, назва придумайте самі. головне щоб розширення було Html

Повторюся, щоб не було казусів. в блокноті натискаємо по меню Файл. вибираємо Зберегти як.. в рядку Файл пишемо: Index. html . просто за замовчуванням блокнот пропонує зберегти файл з розширенням * .txt . а нам потрібно розширення *. html

Далі відкриваємо цей файл за допомогою Вашого браузера. ну наприклад того ж Internet Explorerа (правою кнопкою на нашу файлу. Відкрити за допомогою.. Internet Explorer)

Вітаю, Ви написали свою першу сторінку.

Якщо у Вашій душі загорілася іскорка, прокинулася тяга до знань і творчості, пропоную планомірно ознайомиться з главами цього підручника. У них на доступній мові з безліччю прикладів я спробую пояснити те, що ми тільки що написали, а так само як зробити цей документ більш привабливим, вставити в нього графіком, таблиці, прописати посилання. в загальному, зробити його повноцінним сайтом, заслуговує місця у всесвітній павутині.

Що таке HTML мову і з чим його їдять..

Почну, мабуть, з початку..

HTML мова за своєю суттю не є мовою програмування. вона є мовою розмітки гіпертекстових документів. Іншими словами він відповідає за розташування в документі Ваших текстів, малюнків, таблиць. призначених для життя в мережі Інтернет. Змусити його порахувати, скільки буде двічі два неможливо, в ньому немає логічних функцій, зате красиво і головне легко викласти інформацію про те, що двічі два буде чотири - це запросто. Читається ця мова за допомогою знайомих Вам програм, іменованих браузерами (оглядачами), які знають стандартні команди html мови, і пережовуючи їх виводять на монітор комп'ютера документи в тому вигляді, в якому хоче представити їх веб майстер - укладач документа.

Body

/ body

/ html

Так ось те що написано між... - називають тегами вони не видно читачеві, зазирнув на Вашу сторінку, зате добре видно браузеру, який наткнувшись на тег Html розуміє його як сигнал до того, що далі буде документ, який необхідно прочитати і вивести на монітор в потрібному вигляді. а ось тег / html говорить про те що документ закінчився і від нього, чи то пак браузера, більше нічого не потрібно і він може відпочивати з чистою совістю.

Так що ж ми написали? і як це читає браузер?

Думки браузера:

Html - Початок документа. знову роботи привалило..

Head - Дивимося словничок англійської переводимо голова... в голові моїй тирса не біда. тут вказується основна службова інформація про документ. ну і що вони там від мене хочуть?

Title - Назва означає. це в шапці вікна потрібно написати його назву:

Моя перша сторінка - Знову чайник тренується..

/ title - Все назву закінчилося. можна йти далі..

/ head - Ага і в голові крім назви більше ніяких безглуздих думок не тримаємо..

Body - Тіло документа все що написано нижче виставляємо на загальний огляд

Привіт світ. - Як мило! Дістали вже.

Br - Переносимо текст на наступну сходинку. я навіть здогадуюся що в ній буде.

Мене звуть (тут Ваше ім'я), це моя перша сторінка! - Ну да так і є. нічого оригінальніше придумати не можуть..

/ body - Що все что ли? Більше нічого не відображати?

/ html - Ну ось і кінець. Чи не будити, чи не кантувати, під час пожежі виносити першим!!

Ось так приблизно і відбувається читання нашої сторінки. Як бачите браузер досить норовливий тип, тому команди йому потрібно подавати чіткі і ясні, інакше він розсвариться. причому в слух. а по сему запам'ятаємо наступні речі:

1) Необхідно раз і назавжди запам'ятати що якщо є відкриває тег ... то обов'язково повинен бути і закриває / ...

Хоча є і винятки як наприклад у нас тег Br - він закриття не вимагає тому що говорить лише про те, що слід писати з нового рядка. До речі спробуйте додати ще пару трійку таких же перед рядком Мене звуть .. і Ви побачите, що в результаті вона помітно опустилася вниз. (Ну природно в блокноті збережіть зміни, а в браузері натисніть кнопку оновити)

2) Всі документи повинні мати ось такий шаблон коду:

Html - Початок документа

Head - Початок голови

/ head - Закриття голови

Body - Початок тіла

/ body - Закриття тіла

/ html - Кінець документа

Дані теги є обов'язковими! Писати їх необхідно завжди для кожної нової сторінки, і тільки в такому порядку! Не намагайтеся привернути все з ніг на голову..

3) Про порядок:

Хто відкриває і закриває тег по типу... / ... являє собою свого роду ємність, ящик в який можуть складатися інші теги - ящички поменше. отже, згідно логіки документ повинен виглядати так:

Тег великий ящик

Тег ящик середній

Тег ящик маленький

Зміст

/ Тег ящик маленький

/ Тег ящик середній

/ Тег великий ящик

Якщо писати, наприклад, так:

Тег великий ящик

Тег ящик середній

Тег ящик маленький

Зміст

/ Тег великий ящик

/ Тег ящик маленький

/ Тег ящик середній

То вийде нісенітниця, яка в голові не вкладається, великий вже закритий, а з нього стирчить маленький, який замкнений в середньому, а зміст розсипалося всюди. Таке навіть людині важко уявити, що вже там про браузер говорити. Чітко структуруйте код Вашої сторінки інакше нічого працювати не буде..

Ну ось ми навчилися писати простий текст, початок покладено! в наступному розділі я розповім про те, що з ним можна зробити..

Корисні поради:

При написанні сайту створіть папку в будь-якому зручному місці на Вашому жорсткому диску, називайте як завгодно, лише б зрозуміло було. в цю папку зберігаєте Ваші сторінки, привласнюючи їм осмислені імена. варіанти типу ааа. html, 123.html приведуть до безладу і плутанини... На даному етапі ця порада не здасться діловою, але в подальшому це значно полегшить Вашу працю. Уявіть наприклад хоча б 20-30 таких файлів назви яких потрібно тримати в голові, щоб зв'язати їх перехресними посиланнями. Порядок, перш за все!

При написанні коду раджу дотримуватися гарною манерою письма, тобто писати теги драбинкою в міру вкладеності одного тега в інший. Згодом Ви зрозумієте що читати код написаний ось так:

Малюнки.

У цьому розділі я розповім про те як додати на нашу сторінку графічні зображення фотографію наприклад, або малюнок, а також про те, що можна з ними витворяти використовуючи запропонований набір тегів html мови.

Шлях до файлу

Отже, припустимо Ви пишете сайт про себе коханого і хочете вставити в нього свою фотографію, щоб люди зайшли на сторінку змогли не тільки читати Ваші рукописи, а й вдосталь помилуватися Вашим портретом.

Є у Вас означає фотографія, яка десь лежить на Вашому жорсткому диску. копіюємо yoе і вставляємо в ту папку (директорію) де вже лежить заготовка майбутньої сторінки, ну тобто туди ж, куди зберігаєте блокнотом html документ. Так, ось для того щоб тепер вставити її в нашу сторінку до неї потрібно вказати шлях.

Робиться це так:

Img src = http: // www. webremeslo. ru / html / foto. jpg

Де Foto. jpg ця назва Вашої фотографії в даному випадку, так як фото лежить поруч з html документом, шлях до неї ми не вказуємо.

Так, пам'ятайте, тег Img не вимагає закриває тега!

Тепер приведу ряд прикладів де шлях вказується:

Img src = http: // www. webremeslo. ru / html / myfoto / foto. jpg - Такий запис має на увазі, що в директорії де розташований наш html документ є папка myfoto в якій розташований файл foto. jpg

Img src = http: // www. webremeslo. ru / html / myfoto / graphics / foto. jpg - Значить поруч з документом розташована папка myfoto, в ній ще одна папка з назвою graphics, і вже в ній потрібна нам фотографія foto. jpg яку потрібно викласти для загального огляду.

Img src = http: // www. webremeslo. ru / foto. jpg - А це значить, що фото розміщено на рівень вище від документа

Img src = http: // www. webremeslo. ru / foto. jpg - Так відповідно на два рівні вище, скільки поставите../ настільки і підніміться.

Так само можна вказуючи місце фотографії, посилатися на той чи інший інтернет ресурс

Img src = http: // www. site. ru / foto / foto. jpg

Ну що, давайте спробуємо викласти фото.

Ось мій приклад:

Title Моя перша сторінка з фото / title

/ head

Body text = # 484800 bgcolor = # e8e8e8

Img src = http: // www. webremeslo. ru / html / graphics / foto. jpg

/ html

Як видно з цього прикладу фотографія з'явилася, але разом з своєю появою зрушила текст, а не хотілося б..

Атрибути тега img

Поговоримо про розташування зображень щодо тексту.

Як і інші теги Img теж має свої атрибути. вже знайомий нам атрибут Align вирівнювання можна застосувати і до даного тегу

Img src = http: // www. webremeslo. ru / html / foto. jpg align = left - фото зліва від тексту

Img src = http: // www. webremeslo. ru / html / foto. jpg align = right - фото праворуч від тексту

Img src = http: // www. webremeslo. ru / html / foto. jpg align = top - текст вище фото

Img src = http: // www. webremeslo. ru / html / foto. jpg align = bottom - текст нижче фото

Img src = http: // www. webremeslo. ru / html / foto. jpg align = middle - ну і відповідно текст посередині

Крім Align тег Img має ще ряд атрибутів, але спочатку розповім трохи про пікселі. Піксель (точка), напевно Ви не раз чули це слово і думаю основна маса народу яка тримала мишку в руках знає що це таке, але все ж. Піксель - це елементарна неподільна одиниця зображення. Кожен піксель має свої координати, наприклад, самий верхній лівий піксель на моніторі має координати x = 1, y = 1, а самий нижній правий в залежності від дозволу монітора. x = 800, y = 600 - буде відповідно при дозволі 800 на 600 точок. Втім, ця інформація стане в нагоді нам потім, а зараз потрібно засвоїти, що всі відстані в графічних зображеннях міряються пікселями. так картинка довжиною 800 пікселів і шириною в 600 пікселів при зазначеному дозволі заповнить весь екран.

Тепер продовжимо..

Img src = http: // www. webremeslo. ru / html / foto. jpg vspace = 15 - Атрибут Vspace задає відстань по вертикалі від малюнка до тексту, в даному випадку ми задали відстань в 15 пікселів

Img src = http: // www. webremeslo. ru / html / foto. jpg hspace = 25 - Відстань по горизонталі відповідно

Img src = http: // www. webremeslo. ru / html / foto. jpg width = 180 - Ширина безпосередньо самого зображення

Img src = http: // www. webremeslo. ru / html / foto. jpg height = 240 - Висота зображення. Якщо атрибути Width і Height не використовувати, то ширина і висота зображення за замовчуванням буде дорівнює реальним її розмірами, без будь-яких спотворень.

Img src = http: // www. webremeslo. ru / html / foto. jpg border = 5 - Бордюр, рамка навколо зображення і її товщина в пікселях.

Img src = http: // www. webremeslo. ru / html / foto. jpg border = 5 bordercolor = # 008000 - bordercolor - це колір рамки.

Img src = http: // www. webremeslo. ru / html / foto. jpg alt = Це моя фотка. - Атрибут Alt - це опис зображення. Якщо навести курсор на наше фото і потримати його там кілька секунд, вискочить напис - Це моя фотка.

Img src = http: // www. webremeslo. ru / html / foto. jpg title = Це моя фотка. - альтернатива Alt в даному випадку.

А ще зображення можна зробити фоном сторінки. для цього використовуємо атрибут Background фон відкриваючого тега Body

Ось так:

Body background = foto. jpg

Вирівнювання малюнка.

Тепер розповім про те як розмістити нашу фотографію в потрібному місці сторінки. Насправді про це я вже розповідав. згадайте другу главу, де говорилося про те як можна вирівняти текст. ці ж теги застосовні і до вирівнювання зображення... так що, мабуть, повторяться не буду, просто наведу приклад, а Ви вже самими подумайте чому одне і теж фото опинилося в тому чи іншому місці..

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...