Главная » Створення сайтів » Пошукова оптимізація и seo » Основи роботи в мережі інтернет. Робота в інтернеті
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Основи роботи в мережі інтернет. Робота в інтернеті

22.09.2017

Введення в Інтернет.

Чардін Іван Сергійович, ic @ rc. msu. ru

Що таке Інтернет? Кому належить Всесвітня Мережа і хто за неї платить?

Визначення, які давалися мережі Інтернет: Глобальна комп'ютерна мережа, Мережа мереж, Всесвітня Мережа.

Інтернет являє собою Розподілу децентралізовану систему . т. е. в ньому немає центральних / головних вузлів. Правила його функціонування Стандартизовані і загальнодоступні .

З технічної точки зору, Інтернет складається з великого числа менших мереж, які також неоднорідні.

Формально Інтернет нікому окремо не належить.

Оплата витрат з підтримки в робочому стані старих каналів лягає на кінцевих користувачів.

Витрати по прокладці нових каналів - уряд, великі телекомунікаційні компанії, інвестиційні фонди.

Навіщо знати про мережу

Користувачі Інтернет винаходять все більш ефективні способи для створення, зберігання та отримання інформації.

Більше користувачів в Мережі - тим більша кількість інформації вони виробляють.

Інтернет є на сьогоднішній день основною інформаційним середовищем, місцем циркуляції інформації та її огоромное всесвітнім сховищем.

Так зростання Інтернет бачиться журналістам New-York Times.

У новому тисячолітті інформація буде грати все більш важливу роль в житті людини, доступ до інформаційних потоків і інтеграція в них стануть невід'ємною частиною нашого життя.

Сьогодні Ви стаєте користувачем Інтернет, і Тепер Ви будете готові до приходу 2000-го року .

Історія виникнення Інтернет

1957 р. Д. Ейзенхауер, DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency), відповідь на запуск Радами першого штучного супутника Землі. Dr. JCR Licklider.

60-і роки: ідеї, що лягли в основу Інтернет. Проекти передбачали розробку стандарту для децентралізованої мережі, яка змогла б продовжувати функціонувати в разі відмови частини її вузлів в разі ядерного удару з боку СРСР.

70-і роки: побудова такої мережі - ARPANET .

В ARPANET мережа використовувалася головним чином для передачі файлів і повідомлень електронної пошти.

Початок 80-х: стали бурхливо розвиватися альтернативні мережі (передача електронної пошти): BitNet і CSNet . Пізніше до них додалися й інші (FidoNet etc).

86 рік: NSF (National Science Foundation) почав роботи по створенню NSFNET . мережі магістральних каналів для американського Інтернет'a. Створення ISOC (Internet Society) - добровільної організації по забезпеченню глобального обміну інформацією за допомогою Internet, Internet Architecture Board ( IAB ) - сертифікація стандартів і розподілу ресурсів, Internet Engineering Task Force ( IETF ) - експлуатаційні і назріваючі технічні проблеми. Ці організації успішно діють до цього дня.

У 90-ті роки з'являється Інтернет як міжнародна глобальна мережа. У 90 р У Інтернеті - 300000 користувачів. У 1991 році відбувається винахід Gopher 'а й World Wide Web . служб Інтернет, які привернуть мільйони нових користувачів.

Сьогодні Інтернет не охоплює тільки декілька країн Африки і Східної Азії. Кількість машин в Інтернет - близько 20 млн. Кількість користувачів - в 5-10 разів більше.

Джерела доп. інформації (на англ. яз.):

Інтернет: як це працює? - комп'ютерні мережі і мережеві протоколи. Сімейство протоколів TCP / IP

Трохи термінології

Коли два або більше комп'ютерів пов'язують постійним з'єднанням для обміну даними, говорять про створення Комп'ютерної мережі .

Мережевий протокол визначає правила передачі інформації в комп'ютерній мережі. Доречно порівняння мережевого протоколу з мовою - це така ж оболонка для передачі інформації.

Розрізняють Відкриті та закриті мережеві протоколи, в залежності від того, чи є відкритим визначає їх стандарт.

Можна говорити також про протоколах різних рівнів, зокрема, про протоколах Рівня додатків і протоколах рівня передачі даних .

Операційна система - основна програма, що працює на комп'ютері. Запускається раніше всіх інших програм і робить можливим запуск. Приклад: MS DOS, Windows 95, UNIX, Linux, Novell Netware.

UNIX - операційна система і сімейство потужних сучасних багатокористувацьких операційних систем, на яких побудований Інтернет.

RFC - Request For Comments, стандарти Інтернет, публікуються IAB.

Провайдер Інтернет - постачальник послуг Інтернет, той, через кого Ви або Ваша організація підключаєтеся до Мережі.

Модем ( Мод улятор - Дем одулятор) - пристрій для з'єднання віддалених комп'ютерів. Працює по виділеним і телефонним (комутованих) лініях. Використовується, серед іншого, для підключення до комп'ютерної мережі домашніх користувачів.

LAN (local area network) - локальна комп'ютерна мережа, що з'єднує комп'ютери безпосередньо, зазвичай за допомогою кабелів.

WAN (wide area network) - мережу, що з'єднує локальні мережі (LAN).

Режим роботи On-line / off-line - з підключенням до Інтернет / без нього.

PPP - Point-to-Point Protocol - використовуються поряд з іншими при підключенні хоста або мережі до Інтернет, зокрема - при підключенні до Інтернет домашніх комп'ютерів користувачів в режимі on-line.

SLIP - Serial Line IP (Internet Protocol) - менш досконалий аналог PPP.

UUCP - Unix-to-Unix Copy Protocol - застарілий протокол передачі файлів і повідомлень електронної пошти.

www. microsoft. com / ie).
Одиниці виміру інформації і швидкості її передачі

Біт - мінімальна кількість інформації - так чи ні, 0 або 1.

Байт - 8 біт для опису букви або символу 00000110 = 6

Біт / с (bps) або бод (baud) - імпульс в секунду. (Кбіт / с); (Мбіт / с).

Приставки: кіло - 10 3. мега - 10 6. тера - 10 9.

Сімейство протоколів TCP / IP

TCP / IP (Transmission Control Protocol / Internet Protocol - протокол контролю за передачею даних / протокол передачі даних) - сімейство протоколів, на яких побудований Інтернет, від другого з них він отримав своє ім'я. В TCP / IP входить близько 100 протоколів різного рівня.

IP-Адреса (IP-address) - унікальний ідентифікатор комп'ютера в Інтернет. Кожен комп'ютер, що працює по TCP / IP має його. IP-Адреса являє собою чотири групи по вісім двійкових чисел, і часто запісивется в десятеричной формі, наприклад 193.232.121.66

Маска підмережі (Subnet mask) - параметр конфігурації TCP / IP, що задається адміністратором мережі. Має такий же вигляд, як і IP-Адреса, наприклад 255.255.255.0

Шлюз (Gateway) - комп'ютер, який з'єднує локальну мережу (LAN) з провайдером (WAN).

Структура і основні принципи роботи мережі Інтернет

Відмінною особливістю Інтернету є висока надійність. При виході з ладу частини комп'ютерів і ліній зв'язку мережа буде продовжувати функціонувати. Така надійність забезпечується тим, що в Інтернеті немає єдиного центру управління. Якщо виходять з ладу деякі лінії зв'язку або комп'ютери, то повідомлення можуть бути передані по інших лініях зв'язку, так як завжди є кілька шляхів передачі інформації.

Як і будь-яка інша комп'ютерна мережа, Інтернет складається з безлічі комп'ютерів, з'єднаних між собою лініями зв'язку, і встановлених на цих комп'ютерах програм. Хоча є некоторвю особливості, властиві тільки Інтернету. Розглянемо структуру мережі на прикладі умовної схеми частині Інтернету.

Користувачі Інтернету підключаються до мережі через комп'ютери спеціальних організацій, які називаються постачальниками послуг Інтернету. Детально про постачальників послуг буде розказано в другому розділі. До мережі можуть бути підключені як окремий комп'ютер, так і локальна мережа. В останньому випадку можна вважати, що до Інтернету підключені всі комп'ютери даної локальної мережі, хоча лінією зв'язку з Інтернетом з'єднаний тільки один комп'ютер. З'єднання може бути постійним або тимчасовим. Постачальники послуг Інтернету мають безліч ліній для підключення користувачів і високошвидкісні лінії для зв'язку з іншою частиною Інтернету. Часто дрібні постачальники підключені до більших, які, в свою чергу, підключені до інших постачальників. Всі організації, з'єднані один з одним самими швидкісними лініями зв'язку, утворюють базову частину мережі, або хребет Інтернету, англійською мовою званий Backbon [бекбоном]. Якщо постачальник підключений безпосередньо до хребту, то швидкість передачі інформації буде максимальною.

Насправді різниця між користувачами і постачальниками послуг Інтернету досить умовна. Будь-яка людина, що підключив свій комп'ютер або свою локальну обчислювальну мережу до Інтернету і встановив необхідні програми, може надавати послуги підключення до мережі іншим користувачам. Одиночний користувач, в принципі, може підключитися швидкісний лінією безпосередньо до хребту Інтернету.

У загальному випадку Інтернет здійснює обмін інформацією між будь-якими двома комп'ютерами, підключеними до мережі. Комп'ютери, підключені до Інтернету, часто називають вузлами Інтернету, або сайтами, від англійського слова site, яке перекладається як місце, місцезнаходження. Вузли, встановлені у постачальників послуг Інтернету, забезпечують доступ користувачів до Інтернету. Існують також вузли, що спеціалізуються на наданні інформації. Наприклад, багато фірм створюють для з'єднання з Інтернетом, за допомогою яких вони поширюють інформацію про свої товари і послуги.

Як же здійснюється передача інформації?

В Інтернеті використовуються два основних поняття, які постійно будуть зустрічатися: адреса і протокол. Свою унікальну адресу має будь-який комп'ютер, підключений до Інтернету. Навіть при тимчасовому з'єднанні по комутованого каналу комп'ютера виділяється унікальний адресу. У будь-який момент часу всі комп'ютери, підключені до Інтернету, мають різні адреси. Так само, як поштова адреса однозначно визначає місцезнаходження людини, адреса в Інтернеті однозначно визначає місцезнаходження комп'ютера в мережі. Адреси в Інтернеті є найважливішою його частиною, і трохи пізніше ми детально розповімо про них.

Що таке протокол?

У загальному випадку протокол - це правила взаємодії. Наприклад, дипломатичний протокол наказує, що робити при зустрічі зарубіжних гостей або при проведенні прийому. Так само мережевий протокол наказує правила роботи комп'ютерам, які підключені до мережі. Стандартні протоколи змушують різні комп'ютери говорити на одній мові. Таким чином здійснюється можливість підключення до Інтернету різнотипних комп'ютерів, що працюють під управлінням різних операційних систем.

Описати в одному протоколі всі правила взаємодії практично неможливо. Тому мережеві протоколи будуються за багаторівневим принципом. Наприклад, на нижньому рівні описуються правила передачі невеликих порцій інформації з одного комп'ютера на інший, так як відслідковувати правильність передачі невеликих частин інформації значно простіше. Якщо якась частина інформації була спотворена перешкодами при передачі, то на цьому рівні запитується повтор передачі тільки спотвореною частини. Протокол наступного рівня описує, як великі масиви даних розбити на невеликі частини і зібрати назад. При цьому невеликі частини пересилаються за допомогою протоколу нижнього рівня. На наступному, більш високому рівні описується передача файлу. При цьому використовуються протоколи нижніх рівнів. Таким чином, для реалізації нового протоколу високого рівня в Інтернеті не потрібно знати особливості функціонування мережі, а треба вміти користуватися протоколами більш низького рівня.

Аналогію багаторівневих протоколів можна знайти в повсякденному житті. Наприклад, ви можете передати текст документа під час розмови по телефону. При цьому вам зовсім необов'язково знати, як працює телефонна мережа. Ви знаєте, що треба просто набрати номер і чекати, коли інша людина зніме трубку.

Для передачі зображення документа можна скористатися факсом. Ви вставляєте документ в факс-апарат, набираєте телефонний номер іншого факс-аппарта і передаєте документ. При цьому ви можете навіть не замислюватися про те, як зображення документа передається по телефонних лініях. Ви просто користуєтеся протоколом високого рівня: вставити документ в факс-апарат, набрати номер, натиснути кнопку Старт на факс-апараті. При цьому ви скористалися, по крайней мере, ще двома рівнями протоколів: протоколом функціонування телефонної мережі і протоколом передачі факсів.

Точно так же в Інтернеті є кілька рівнів протоколів, які взаємодіють один з одним. На нижньому рівні використовуються два основні протоколи. IP [Ай Пі] - Internet Protocol (Протокол Інтернету) і TCP [Ті Сі Пі] - Transmission Control Protocol (Протокол управління передачею). Так як ці два протоколи тісно пов'язані між собою, то часто їх об'єднують, і кажуть, що в Інтернеті базовим протоколом є TCP / IP [Ті Сі Пі Ай Пі]. Всі інші численні протоколи будуються на основі саме протоколів TCP / IP.

Звичайно, для успішної роботи в Інтернеті зовсім не обов'язково знати про роботу протоколів. Однак можливо вам буде цікаво дізнатися, як функціонує Інтернет. Спробуємо пояснити роботу протоколів TCP / IP за допомогою досить умовного прикладу (Рис. 1.3).

Припустимо, потрібно передати інформацію з одного комп'ютера, підключеного до Інтернету, на інший комп'ютер. Протокол TCP розбиває інформацію на порції і нумерує всі порції, щоб при отриманні можна було правильно зібрати інформацію. Так само при розбиранні дерев'яного зрубу нумерують колоди, щоб швидко зібрати будинок в іншому місці. Далі за допомогою протоколу IP всі частини передаються одержувачу, де за допомогою протоколу TCP перевіряється, чи всі частини отримані. Так як окремі частини можуть подорожувати по Інтернету самими різними шляхами, то порядок приходу частин може бути порушений. Після отримання всіх частин TCP розміщує їх в потрібному порядку і збирає в єдине ціле.

Для протоколу TCP не має значення, якими шляхами інформація подорожує по Інтернету. Цим займається протокол IP. Точно так же, як при перевезенні окремих пронумерованих колод не важливо, якою дорогою їх везуть. До кожної отриманої порції інформації протокол IP додає службову інформацію, з якої можна дізнатися адреси відправника і одержувача інформації. Якщо слідувати аналогії з поштою, то дані містяться в конверт або пакет, на якому пишеться адреса одержувача. Далі протокол IP так само, як і звичайна пошта, забезпечує доставку всіх пакетів одержувачу. При цьому швидкість і шляхи проходження різних конвертів можуть бути різними. Інтернет часто зображують у вигляді розмитого хмари. Вам не відомі шляхи проходження інформації, але правильно оформлені IP - пакети доходять до одержувача.

Так працюють протоколи TCP / IP. Вони забезпечують передачу інформації між двома комп'ютерами. Всі інші протоколи з їх допомогою реалізують найрізноманітніші послуги Інтернету, мова про які піде в наступному розділі.

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...