Главная » Створення сайтів » Wordpress » Що таке плагін вікіпедія. Что таке плагін, його особливості
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Що таке плагін вікіпедія. Что таке плагін, його особливості

Що таке плагін вікіпедія. Что таке плагін, його особливості

Ви багато разів зустрічали в тому чи іншому блозі термін «плагін». Давайте розберемося з ним докладніше, подивимося що це таке, які його переваги і недоліки і як його краще використовувати в практичній роботі.

Зміст статті

Що таке плагін

Вікіпедія визначає плагін (наголос на останньому складі) як

«Незалежно компільований програмний модуль, що динамічно підключається до основної програми і призначений для розширення і / або використання її можливостей».

Якщо говорити простою мовою, то визначення Вікіпедії означає, що

Плагін - це невелика програма, яка підключається до основної, базової програми і служить для надання більшої функціональності останньої.

Відбувається це назва від англійського терміна від plug in - «підключати».

Наприклад, існують добре вам відомі програми під назвою «браузер» і до них розробляються відповідні додаткові програми, які дозволяють, наприклад, легко завантажувати відео з будь-яких джерел. Або виконувати будь-яку іншу функцію. Але тільки одну.

Принцип тут такий: кожен плагін дозволяє поліпшити, посилити основну програму в якомусь одному напрямку. Є бажання посилити програму в іншому, третьому напрямку? Немає проблем: встановіть відповідні плагіни і ваше бажання здійсниться.

Точно так само йде справа і з системами управління контенту (CMS), в нашому випадку - з WordPress. Все CMS - це базові програми, до яких пишуться доповнення (плагіни) і при необхідності ці доповнення встановлюються на сайт.

Сама CMS містить основний набір функцій, який потрібен більшості користувачів. Але вебмайстрів не задовольняє цей стандартний набір, вони бажають зробити свій сайт унікальним, неповторним. І один з важелів для досягнення цього - унікальний набір плагінів.

А найрізноманітніших плагінів існує безліч. Оскільки їх пишуть незалежні програмісти, то всі вони відрізняються один від одного за тематикою, ступінь опрацьованості коду, своєю функціональністю і т. Д.

Іноді мені здається, що для програмістів найбільша трудність - підібрати тему нового плагіна, настільки їх багато. Всього на сьогоднішній день відомо більше 25 тисяч безкоштовних плагінів для WordPress, але ж існують ще й платні плагіни.

Але для вебмайстрів найбільша трудність - і це абсолютно точно - підібрати собі саме той плагін, який хочеться. Необхідно враховувати той факт, що по одній і тій же тематиці існує кілька десятків плагінів, причому деякі з них можуть бути несумісні з вашою версією WordPress.

У цьому різноманітті плагінів і криється відповідь на питання - чому не можна їх функції надати безпосередньо в CMS. Наприклад, комусь потрібна функція установки галерей на сайті, а кому - ні і навіщо цю функцію розміщувати в самій CMS, якщо вона не завжди затребувана? Я, наприклад, їй не користуюся і мені вона не потрібна. Набагато простіше створити окрему програму з цією функцією і підключати її при необхідності.

Де зберігаються плагіни? Де їх знайти?

Я б виділив чотири джерела плагінів:

 • Репозиторій (сховище) плагінів на основному сайті WordPress - http: // wordpress. org / plugins /. це основне джерело для вас, на ньому ми докладніше зупинимося нижче.
 • Національні сайти підтримки WordPress, де зберігаються зазвичай вже перекладені плагіни. Російськомовні і перекладені плагіни можна підібрати на сайті mywordpress. ru. На них значно менше плагінів, але працювати з ними зручніше.
 • Сайти авторів плагінів. Їх буває важко знайти, але у них є величезний плюс - ніхто так докладно не розповість про нюанси плагінів, як їх автор. Не нехтуйте цим джерелом і Google вам на допомогу.
 • Незалежні сайти і блоги, в тому числі, більше - менш спеціалізовані. На них друкуються статті, присвячені окремим плагинам, даються поради і рекомендації. Для початківців вебмайстрів такі статті бувають дуже корисні, тим більше, що часто автори статей попередньо вивчають публікації про плагіні і сайти авторів. Крім того, часто автори таких сайтів самі переводять плагіни, але не викладають їх в національне сховище (джерело № 2). Шукати такі сайти просто: запросите в Інтернеті «скачати плагін такий-то».
 • Як знайти потрібний плагін в репозиторії WordPress

  Тепер подивимося як шукати плагін в репозоторіі WordPress. Заходимо на головну сторінку:

  Якщо ви не знаєте який саме плагін вам потрібен, а знаєте лише тематику, наприклад, плагал для статей (Posts) або для Твіттера (Twitter), то шукаєте в правій колонці відповідний тег, що об'єднує всі тематичні плагіни. При необхідності подивіться на все теги - посилання «More» (Більше), показаний лівою стрілкою.

  Якщо ви точно знаєте назву плагіна, то вписуєте його назву у вікно (права стрілка) і натискаєте кнопку пошуку. Відкриється сторінка з переліком схожих плагінів:

  Що таке плагін вікіпедія. Что таке плагін, його особливості

  Всього знайдено 17 аналогічних плагінів, відсортованих за релевантністю (відповідності). Можете відразу клікнути по назві потрібного плагіна, а можете почитати короткий опис інших плагінів. Іноді буває неймовірно корисно.

  Перейшовши на сторінку плагіна, зверніть увагу на кілька важливих речей:

  Що таке плагін вікіпедія. Что таке плагін, його особливості

  Перш за все, на рекомендацію автора: з якими версіями WordPress цей плагін працює без жодних проблем. У нашому випадку, з версіями 3.3 і вище.

  Нижня стрілка вказує на посилання переходу на профіль автора, де вказано його сайт. Я вже писав, що це буває важливим і потрібною справою - почитати його сайт.

  На сторінці (нижче) розташована дуже корисна функція:

  Відповідність версії плагіна версії WP:

  Що таке плагін вікіпедія. Что таке плагін, його особливості

  Тут на підставі відгуків вебмайстрів вказується з якими версіями WP працює та чи інша версія плагіна. Буває дуже корисно!

  Тут хочу зупинитися на одному важливому моменті, який стосується, перш за все, початківців вебмайстрів. Йдеться про оновлення WordPress. Всі молоді вебмастера впевнені (хіба що за невеликим винятком), що необхідно користуватися найновішими версіями WordPress і тому, як тільки вони з'являються, треба відразу ж робити апдейт.

  Звичайно, нові версії надають вебмастерам нові можливості, але справа в тому, що розробники плагінів повинні доопрацювати своє творіння і адаптувати його до нової версії, що, зрозуміло, вимагає часу. В результаті досить часто відбувається несумісність нової версії WordPress і старої версії плагіна. Якщо говорити простіше, то плагін просто перестає працювати (легкий шкоду) або ж конфлікт заходить так далеко, що перестає працювати весь сайт (великої шкоди).

  Лікування тут одне: відключити (видалити) плагін - в адмінці сайту або за допомогою FTP. І це тільки півбіди, вся біда в тому, що в своїх старих посадах ви розраховували на цей плагін і робили все, виходячи з його працездатності.

  Щоб це було зрозуміліше, поясню на прикладі. У мене встановлений плагін LightBox 2. Він збільшує картинки до потрібного розміру і у мене є можливість розміщувати в статтях (як в цій) картинки мінімального розміру, що призводить в більш швидкої завантаженні сайту. Комі необхідно розглянути деталі, завжди може клікнути по маленькій картинці і вона стане великою.

  Але що буде, якщо перестане працювати цей плагін?

  Картинки просто перестануть збільшуватися, але ж під багатьма з них написано - «Для збільшення картинки - клікніть по ній». Мало того, що я обману читачів, так ще у них не буде можливості розглянути вміст скіншотов. І моя праця фактично зведеться нанівець.

  Розумієте?

  Тому не поспішайте оновлюватися, дайте можливість авторам плагінів їх доопрацювати. Де можна дізнатися, що плагін доопрацьований? - На сайті WordPress. org, там, де показується сумісність (див. рис.4).

  Весь сайт WordPress. org в одній оглядовій статті я, звичайно, не зможу описати, вивчити його можливості треба вам самим - благо це неважко: всі сторінки плагінів будуються по одній і тій же схемі.

  Важливо мати на увазі те, що тут ви можете знайти найрізноманітніші плагіни і встановити їх на свій сайт. І тут постає питання:

  Скільки плагінів можна встановити на сайт?

  Раніше я був прихильником того, що чим менше плагінів встановлено на сайті, тим швидше працює сайт. А тепер - ні! І «винуватець» цього - блог wpnice. ru, де зібрано все про плагіни і темах для WorsPress. Надзвичайно корисний блог, рекомендую.

  Так ось, на цьому блозі я прочитав чудову перекладну статтю «Функціонал. Модулі проти тим ». Основна ідея статті виражена в одному абзаці:

  Але є два основні чинники, які надають нульове вплив на загальну продуктивність сайту:

 • Кількість полігонів (цілком серйозно)
 • Чи використовується функціонал всередині теми або як самостійний плагін.
 • Далі наводяться дуже переконливі доводи, обов'язково почитайте цю статтю.

  Я вирішив перевірити, наскільки автор правий у своєму твердженні, що плагіни не гальмують блог, і перевірив цей блог за допомогою сервісу перевірки швидкості завантаження веб-сторінок Pingdom. com. Цей сервіс цікавий перш за все тим, що дає докладну картину: якого елементу (файлу, плагіну, сервісу) скільки часу потрібно для завантаження. Якщо ви ніколи не користувалися цим сервісом - настійно рекомендую спробувати, дізнаєтеся багато нового про свій сайт :-).

  В результаті перевірки виявилося, що з 33 встановлених тут плагінів, трохи уповільнюють завантаження тільки два (!) - Згаданий вище Light Box 2 і WordPress File Monitor. І все. Решта плагіни впливу на завантаження не роблять.

  Зате подивіться наскільки сповільнюють ваш сайт різні лічильники та послуги зв'язку з соціальними мережами типу Вконтакте!

  Чому таке мале вплив на завантаження сторінки надають плагіни? Тому що вони підключаються до роботи строго в потрібному місці сайту і на певний час, а при завантаженні вони просто мовчать.

  Мовчать всі, крім двох. Воно і зрозуміло, це випливає з особливостей їх роботи. І якщо перший з них я встановив усвідомлено, заздалегідь знаючи, що він буде сповільнювати сайт, то другий - вимушено: щось почастішали атаки на мій сайт.

  А як оцінити їх вплив на сайт при роботі? Для цього можна використовувати плагін P3 (Plugin Performance Profiler). почитати про нього статтю можете на тому ж блозі. Правда, я думаю, що on-line сервіси покажуть швидкість завантаження сайту точніше, тому що вони її оцінюють виходячи з реального завантаження сайту в Мережі.

  Так скільки ж плагінів можна ставити на сайт?

  Стільки, скільки ви вважаєте за необхідне, головне тут - знати міру: часто плагіни конфліктують один з одним, особливо при оновленні. Тому вебмастера і роблять збірки WordPress, коли до певної версії WP підбирають і перевіряють на працездатність різні плагіни. Можете їх використовувати.

  А оновлювати плагіни рекомендую по одному і відразу ж необхідно оцінювати працездатність сайту. І тільки після цього переходити до наступного.

  Успіхів!

  Схожі записи по цій темі:

  Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


  Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


  При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


  Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...