Главная » Створення сайтів » Хостинг » Як створити хостел. Хостел - стиль життя або реальний бізнес?
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як створити хостел. Хостел - стиль життя або реальний бізнес?

Як створити хостел. Хостел - стиль життя або реальний бізнес?

Розвиток напряму економічних готелів, т. Н. хостелів.

Бюджетні мандрівники в багатьох країнах світу вже давно звикли зупинятися не в дорогих готелях, а в так званих хостелах (від англ. Hostel) - аналогах студентських гуртожитків, що дозволяють переночувати в самому центрі міста за сміховинні гроші. Правда, при цьому мандрівникам доводиться миритися з деякими незручностями: кілька людей живуть в одному номері, санвузли і душі розміщуються на поверсі і т. Д. Але багато хто вважає, що демократична обстановка хостелу - це і є його головна перевага.

ЗВІДКИ ПОХОДИТЬ ХОСТЕЛ

Вважається, що вперше ідея про створення дешевої молодіжного готелю прийшла в голову німецькому вчителю Ріхарда Ширману ще в 1909 році. Мовляв, він багато подорожував разом зі своїми учнями і зіткнувся з проблемою відсутності місць розміщення, доступних за вартістю для груп школярів. Але навіть якщо Ширман і не був «винахідником» хостела, подібні ідеї в той час просто витали в повітрі, так як початок XX століття по праву можна назвати епохою зародження масового дитячого та молодіжного туризму. Досить сказати, що в 1907 році Роберт Баден-Пауелл створив в Південній Англії перший табір бой-скаутів, що згодом став прототипом численних піонерських таборів. Згодом хостели також отримали широке поширення в усьому світі. Нині їх налічується близько 4 500, а загальна кількість ночівель у них щорічно складає близько 30 млн.

Особливо багато молодіжних готелів з'явилося в Європі, на яку припадає дві третини всіх хостелів. За радянських часів в країнах соцтабору найближче до подібного типу розміщення перебували студентські гуртожитки і будинки колгоспників. Однак нерідко вони не відповідали тим відносно високим стандартам чистоти і безпеки, які традиційно підтримуються в західноєвропейських хостелах. З падінням залізної завіси, в країнах Східної Європи стали з'являтися «справжні» хостели, і нині досить щільна мережа таких закладів існує в Чехії, Угорщині, Польщі, прибалтійських республіках і т. Д.

«МИ ПІДЕМО СВОЇМ ШЛЯХОМ»

У країнах СНД, в першу чергу в Росії і на Україні, цей сегмент готельного бізнесу також розвивається, правда, з великим скрипом. Незважаючи на те що перший в нашій країні хостел відкрився ще в 1991 році (в Санкт-Петербурзі), за кількістю молодіжних готелів Росія досі відстає не тільки від країн Західної, а й Східної Європи. Тим часом потреба в такого роду розміщенні безумовно є. Тільки в столиці, за даними ДАТ «Москва», при наявності 60 тис. Готельних місць реальна потреба становить не менше 300 тис.

Спочатку в справі організації хостелів російські підприємці «пішли своїм шляхом»: вони стали створювати подібні підприємства в Москві і Санкт-Петербурзі на основі гуртожитків і готелів. Аналогічний спосіб створення хостелів також широко застосовується в Польщі - через наявність великих університетів і досить великих гуртожитків при них в таких містах країни, як Варшава, Краків, Вроцлав. Поки студенти знаходяться на літніх канікулах, гуртожитки порожні: чому б не здавати їх приміщення всім бажаючим?

Однак розміщення хостелів в готелях і гуртожитках викликає деяке невдоволення з боку їх основних клієнтів - мандрівників, зазвичай іменованих «рюкзачнікамі», або «бекпекерамі» (від англ. Backpack - «рюкзак»). Справа в тому, що вони сприймають хостели не тільки як місце, де можна дешево переночувати, але як такий собі «клуб мандрівників». Для «бекпекеров» хостел - це перш за все місце спілкування з людьми різних національностей, які мають спільні інтереси й уподобання і готові ділитися один з одним корисною і просто цікавою інформацією про життя в інших країнах.

У певному сенсі «бекпекерство» - це стиль життя. Не випадково багато хостели як в Європі, так і в інших куточках світу, відкривають саме колишні «рюкзачнікамі», які багато подорожували в молодості і з віком не змогли відійти від культури «бекпекеров». Атмосферу «клубу за інтересами» вдається створити перш за все в невеликих готелях, що розміщуються в орендованих квартирах і мають приміщення, де постояльці можуть неформально спілкуватися один з одним (наприклад, це може бути загальна кухня: не варто думати, що «посиденьки» на кухні - чисто російський стиль спілкування). «Нерідко туристи відчувають себе в готелі в чужій країні ізольовано, вони не розуміють, що відбувається навколо, - каже Євгенія Писаренко, комерційний директор ТОВ« Годзіллас » . оперує московським хостелом Godzilla`s. - Хостел ж - це не тільки бюджетний тип розміщення, а й тусовочне місце. Тут відбувається неформальне спілкування між мандрівниками і обмін корисною інформацією ».

ХОБІ АБО РЕАЛЬНИЙ БІЗНЕС?

У той же час не можна сказати, що хостели - це тільки якесь хобі їх власників або благодійні установи. Хостеллінг є реальний сегмент ринку готельних послуг, який в Росії та інших країнах СНД поки практично не заповнений і вже з цієї причини може бути привабливим для інвесторів. Більш того, у Хостеллінг як у бізнесу є ряд переваг перед більш «традиційними» видами індустрії гостинності. Перш за все, це більш низький поріг входження на ринок, ніж в «звичайному» готельному бізнесі. Деякі хостели в Санкт-Петербурзі і на Україні були відкриті кілька років тому буквально за 3-5 тис. Доларів. Зараз порядок необхідних інвестицій вище, але все одно він не можна порівняти з рівнем вкладень в створення навіть невеликого готелю. Для організації хостела в Північній столиці або в великому місті України зараз може виявитися досить суми в 20-30 тис. Доларів. Природно, в Москві або в Києві ця сума буде більше. Створення в центрі російської столиці хостелу, відповідного західним стандартам, може обійтися в 100 тис. Доларів - за умови роботи на орендованих площах. Якщо ж викуповувати нерухомість у власність, загальний обсяг інвестицій може доходити до 1 млн доларів.

Ще одна приваблива для підприємців особливість хостелу - низькі витрати на просування своїх послуг на ринку, аж до повної відсутності подібної статті витрат. «Реклама хостелу - це в основному« сарафанне радіо »і розміщення інформації на спеціалізованих інтернет-сайтах», - пояснює Михайло Нуріджанов, генеральний директор московського Napoleon hostel . Навіть широко відомий серед «бекпекеров» путівник Lonely Planet розміщує інформацію про нові хостелах на безоплатній основі. «Просто в якості гостя приходить людина, не видаючи себе, живе в хостелі і потім пише відгук (review). На мій погляд, це дуже професійний підхід », - каже Михайло Нуріджанов. З колегою солідарна Євгена Писаренко: «Хостел рекламують інші люди, ми самі собі піар не робимо. Дуже багато гостей приходять до нас за рекомендацією тих, хто тут був раніше: в співтоваристві мандрівників - «бекпекеров» подібні вести поширюються дуже швидко. Багато інформації про нас було опубліковано в різних ЗМІ, включаючи іноземні: в журналі «Огонек», New York Times, Gardian і ін. Огляди російських хостелів також розміщують різні туристичні інтернет-портали: www. waytorussia. net. www. gettorussia. com та ін. ».

Терміни окупності і розмір доходів хостелу залежать від цілого ряду чинників, основне місце в ряду яких займають його заповнюваність, вартість одного місця, витрати на зарплату персоналу і поточний ремонт, комунальні платежі і, звичайно ж, плата за оренду приміщення - в тому випадку, якщо використовувана нерухомість не знаходиться у власності власника молодіжного готелю. «Колись ми« йдемо »в кращі показники, ніж спочатку планувалося, колись - навпаки, - коментує Михайло Нуріджанов. - Зараз у нас 47 койко-місць, влітку заповнюваність хостела становить 80-85%. Що стосується інших сезонів, я, чесно кажучи, не дуже уявляю собі, що буде, починаючи з вересня-жовтня, бо під цей сезон відкрилося велика кількість нових хостелів. У підсумку в Москві зараз кількість ліжко-місць по відношенню до тієї кількості, що було на момент відкриття Napoleon hostel, збільшилася в два рази, а потік туристів зростає не так значно ». Тим часом, за деякими оцінками, термін окупності хостела може становити 2-3 роки навіть при 70-відсоткової заповнюваності. Правда, при початкових інвестиціях на рівні 1 млн доларів цей термін може розтягтися до 8-9 років.

Головні чинники, що негативно позначаються на завантаженні хостелів, - це суворі кліматичні умови на більшій частині Росії в зимовий період і візові проблеми. Консульські збори для іноземних туристів, які поки складають основу клієнтури вітчизняних

Хостелів, зараз досягають 60-100 і більше доларів. Російські ж туристи часто просто не знають про існування молодіжних готелів або не хочуть зупинятися в них. Проблеми з візами хостели вирішують, укладаючи партнерські угоди з комерційними фірмами, які за суму близько 30 доларів, допомагають іноземному туристу оформити запрошення, необхідне для отримання російської візи. А ось з розширенням клієнтури за рахунок наших співвітчизників справа йде складніше. «Часто люди« старої формації », які забронювали місце в нашому хостелі, побачивши умови розміщення, лякаються і йдуть. Тому при бронюванні з боку наших співвітчизників ми кожен раз пояснюємо їм, що таке хостел », - розповідає Євгенія Писаренко. Михайло Нуріджанов вказує на іншу проблему: «На жаль, наші люди часто не можуть нормально себе вести. У нас було кілька ексцесів з нашими співвітчизниками: люди п'ють спиртне, голосно розмовляють, коли всі інші сплять, займаються сексом у присутності чималої кількості сторонніх. Я думаю, що тут позначається недолік побутової культури ».

Незважаючи на ці труднощі, прибутковість хостелів в Росії помітно вище, ніж в інших країнах - просто в силу слабкої конкуренції в цій ніші і перевищення попиту над пропозицією. За ті гроші, які московські і частина петербурзьких хостелів беруть за розміщення однієї людини в 4-6-місному номері (dormitory) - 20-30 євро за ніч, в хостелі в якійсь із східноєвропейських країн можна зняти цілу кімнату. Фактично розцінки в двох російських столицях знаходяться на рівні таких міст, як Лондон або Париж. Легко порахувати, що при заповнюваності хостелу на рівні 80% і середньої вартості ночівлі в 20 євро, 50 койко-місць здатні принести власникові місячну виручку 24 тис. Євро «брудними». Але це стосується тільки «високого сезону», взимку російські хостели можуть працювати «в мінус». Крім того, зрозуміло, що із загальної суми виручки потрібно відняти накладні витрати. Одна з найбільш важливих статей витрат - орендна плата. Так, наприклад, для Napoleon hostel, власники якого орендують в центрі Москви квартиру загальною площею 200 кв. м за ставкою офісного приміщення (700 доларів на рік за 1 кв. м), плата за оренду становить 140 тис. доларів на рік. Таким чином, «чиста» прибуток від змісту хостелу, розміщеного на орендованих площах, може вимірюватися десятками тисяч доларів на рік. Для молодіжного готелю на кшталт Godzilla`s hostel, що займає 70 койко-місцями на власній площі, прибуток може досягати 200-300 тис. Доларів щорічно. Зрозуміло, торгівля енергоресурсами приносить значно більші гроші, але для молодого підприємця, що не має в своєму розпорядженні супер-великих фінансових коштів, це непоганий спосіб прокласти собі дорогу в успішний готельний бізнес. Як показує загальносвітова практика, багато власників одиночних хостелів згодом створюють цілі ланцюжки молодіжних готелів в різних містах або, «розкрутившись», відкривають міні-готелі, а потім і більші готелі.

З ЧОГО ПОЧАТИ?

Як створити хостел. Хостел - стиль життя або реальний бізнес?

Вище вже вказувалося на те, що спочатку російські хостели створювалися при готелях і гуртожитках. Останнім часом ця ситуація змінилася. У нашій країні відкрився цілий ряд хостелів, створених іноземними підприємцями в партнерстві з росіянами, відповідно до західних стандартів 1. Ці молодіжні готелі відрізняє більш грамотний підхід до організації бізнесу: в нові хостели вкладаються більш серйозні інвестиції, вище рівень їх оснащення, а самі хостели розміщуються в розселених комуналках в центрі міста. Все це дозволяє створити не тільки більш комфортні умови проживання, а й ту саму особливу атмосферу хостела, коли люди з різних країн вільно спілкуються один з одним і діляться своїм досвідом подорожей. І тут ми підходимо до дуже важливого моменту: зняти квартиру і розставити в ній ліжка можуть багато, але створити «правильний» хостел, який привертав би туристів, в тому числі іноземних, - вже важче. Що для цього потрібно?

Перш за все, хостел повинен мати своє «обличчя» - недарма багато молодіжних готелів мають помітні, що запам'ятовуються назви: Yellow Blue Bus hostel, Trans-Siberian hostel, The Cuba hostel, Zimmer Ertel hostel і ін. Природно, назва повинна якось обіграватися в інтер'єрі молодіжного готелю і / або особливості обслуговування гостей. Наприклад, в Європі є хостели спеціально «для музикантів», «для віруючих» та ін.

Інший істотний питання - рівень оснащеності хостелу. Теоретично стандартів оснащення молодіжних готелів як би немає. Більш того, в офіційних російських документах немає навіть визначення хостелу. «Свого часу ми хотіли пройти сертифікацію і спілкувалися на цю тему з представниками Федерального агентства по туризму, яке проводить атестацію готелів на відповідність заявленої зірковості, і вони ще тоді сказали, що в Росії немає поняття« хостел », - коментує ситуацію Євгенія Писаренко. - Так що відкриття хостелу не вимагає особливого ліцензування. Маючи нерухомість, можна організувати подібне підприємство ».

У той же час існують організації, які відстежують стан хостелів в різних країнах світу. В першу чергу до них належать Міжнародна федерація молодіжних хостелів (International Youth Hostels Federation, IYHF) і її партнер - мережа європейських хостелів European Youth Hostel Federation. У переважній більшості країн, де працюють хостели, існують національні асоціації, що офіційно представляють в конкретному регіоні IYHF. На Україні такою організацією є Всеукраїнська молодіжна хостел-асоціація (Hostelling international Ukraine), а в нашій країні - Асоціація хостелів Росії (Youth Hostel Association Russia, YHAR), створена ще в 1992 році в Санкт-Петербурзі в формі некомерційного партнерства «Товариство сприяння розвитку хостел-руху »(ОСРХД). За словами віце-президента ОСХРД Юлії Володимирівни Зубарєва, в цю асоціацію зараз входять 16 хостелів в різних містах Росії (в Москві, Санкт-Петербурзі, Великому Новгороді, Сочі, Улан-Уде). Співробітники ОСХРД надають різноманітну підтримку своїм членам, в тому числі займаються оцінкою рівня оснащеності хостелів: як зазначає Ю. В. Зубарєва, сьогодні в Росії «створюються як хостели, які відповідають міжнародним стандартам, так і ті, які їм не відповідають». Євгенія Писаренко (Godzilla` hostel) розповідає: «Ми є членами Асоціації хостелів Росії, яка атестує хостели, що входять до неї. Представники асоціації їздять по хостелах і оцінюють їх: зокрема, завжди дивляться на рівень чистоти санвузлів, оцінюють, наскільки зручні ліжка і т. П. ». Згідно з вимогами, IYHF, в хостелі обов'язкова наявність гарячої та холодної води, а також загальної кухні і обладнання для прання.

Але жорсткої «зобов'язалівки» тут немає. Наприклад, власники Napoleon hostel вирішили, що їм поки не потрібно членство в YHAR, і самостійно підтримують певні стандарти змісту хостелу. «Хтось працює за принципом максимальної маржі: пофарбував стіни, поставив тюремні ліжка - ось і вийшов хостел. Ми ж хочемо, щоб наш проект був брендовим продуктом, і плануємо розвивати інші готельні проекти. Тому ми самі поставили перед собою мету відповідати певним критеріям », - каже Михайло Нуріджанов. Подібна позиція також виправдана, адже хостели оцінюють насамперед самі постояльці: вони залишають свої коментарі на інтернет-сайтах, від яких в кінцевому рахунку залежить рейтинг і популярність молодіжного готелю серед туристів.

Підрахунки учасників ринку свідчать про те, що тільки в Москві, за умови скасування візового режиму, зможуть нормально працювати до 40-50 хостелів. На даний же момент їх налічується близько 10-12 в російській столиці, близько 20 - в Санкт-Петербурзі, 4-5 - в районі озера Байкал і т. Д. На Україні функціонують близько 20 хостелів: в Києві, Одесі, Львові, Криму, Черкасах, Миколаєві. Це вкрай мало, якщо врахувати, що, наприклад, в Парижі працюють близько 216 хостелів, а в Пекіні - близько 53. Дана ринкова ніша не заповнена не тільки і не стільки в зв'язку з економічними факторами, скільки з адміністративними. «Розвиток хостелів в Росії стримує той факт, що немає допомоги на державному рівні, як це відбувається в більшості країн світу. Розуміючи, що розвиток молодіжного туризму може стати дуже істотною статтею доходу для нашої держави, чиновники, проте, не поспішають з рішенням цього питання », - шкодує Ю. В. Зубарєва.

1 Сюди відносяться згадуються в статті Napoleon hostel і Godzilla`s hostel - перший заснували в 2006 році Михайло Нуріджанов і англієць Річард Лайнс, а другий - його співвітчизник Джеймс Скіннер в 2005 році. Московським хостелом Lenin hostel володіють ще один англієць і його російська дружина.

Джерело: «Торговельне обладнання в Росії»

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...