Главная » З'єднання і комутація » Як зберегти на Радікале. Свободние радикали - реальна загроза життю
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як зберегти на Радікале. Свободние радикали - реальна загроза життю

Як зберегти на Радікале. Свободние радикали - реальна загроза життю

Понеділок, 20 Сентября 2010 р 1:35 + до цитатника

Зараз навіть далекі від біології люди знають, що організм будь-якої людини надзвичайно гостро потребує вітамінів С, Е і бета-каротин. Без них зараз не обходяться жоден полівітамінний комплекс і жодні засоби від зморшок. Ці речовини різні за своєю хімічною природою, але їх об'єднує одне - всі вони є "антиоксидантами", нашими унікальними захисниками від вільних радикалів, основних винуватців старіння.

Протягом усього життя в організмі людини протікає безліч хімічних реакцій, і для кожної з них потрібна енергія. Для отримання її організм використовує різні речовини, але для її вивільнення, завжди потрібен незамінний компонент - кисень. Окислюючи органічні сполуки, що надходять з їжею, саме він дає нам енергію і життєві сили. Однак наскільки кисень вкрай необхідний для нас, настільки ж і небезпечний: даруючи життя, він її і відбирає.

Як кисень змушує іржавіти залізо, а масло - ставати прогірклим, в процесі життєдіяльності нашого організму він здатний окислювати молекули до неймовірно активної форми - стану т. Н. "Вільних радикалів", які в невеликій кількості необхідні організму для участі в багатьох його фізіологічних процесах.

Однак часто під впливом різних несприятливих факторів число вільних радикалів починає зростати понад необхідний захід і тоді вони перетворюються в справжніх нещадних агресорів, які руйнують все, що потрапляє їм "під руку": молекули, клітини, шматують ДНК і викликають справжні клітинні мутації.

Вільні радикали провокують в організмі основна більшість процесів, схожих на даний іржавіння або гниття - це розкладання, яке з роками, буквально в повному розумінні слова, "роз'їдає" нас зсередини.

Зараз без сучасного вчення про вільні радикали неможливо розібратися в механізмах старіння організму.

Що таке «вільні радикали»?

Вільні радикали (ще їх називають - оксиданти) - це атоми, молекули або іони, які на внутрішній своїй орбіті мають один неспарених електронів, тому їх молекули володіють неймовірною хімічної активністю. Оскільки у них є вільне місце для електрона, вони завжди прагнуть забрати його у інших молекул, т. О. окисляя будь-які з'єднання, з якими стикаються.

Радикал, який забрав чужий електрон, стає неактивним і, здавалося б, виходить з гри, проте позбавлена ​​електрона (окислена) інша молекула натомість йому відразу стає новим вільним радикалом і потім, вже вона, переймаючи естафету, слідом постає на шлях чергового "розбою". Навіть молекули, які раніше завжди були інертними і ні з ким не реагували, після такого "розбою" запросто самі починають вступати в нові химерні хімічні реакції.

Джерела вільних радикалів

На думку вчених, вважається нормальним, якщо приблизно 5% речовин, що утворилися в ході хімічних реакцій, - це вільні радикали. У малій кількості вони необхідні нашому організму, тому що тільки за їх участю імунна система може боротися з вірусами і хвороботворними мікроорганізмами. Але надлишок їх згубний і, на жаль, неминучий.

Як зберегти на Радікале. Свободние радикали - реальна загроза життю

Основними "фабриками" вільних радикалів служать маленькі довгасті тільця всередині живої клітини - мітохондрії, найголовніші її енергетичні станції. Виникнувши в них, радикали ушкоджують оболонки мітохондрій, а також інші внутрішні структури клітини, і це підсилює їх відплив. Згодом активних форм кисню стає там все більше і більше, в результаті чого вони повністю руйнують клітину і поширюються по всьому організму. Як "молекулярні терористи" вони хаотично "нишпорять" по всім живим клітинам і, проникаючи туди, валять навколо себе все в хаос.

Також ще вільні радикали можуть утворюватися в багатьох продуктах нашого харчування, наприклад, таких, як: кондитерські вироби тривалих термінів зберігання, м'ясні продукти і продукти рослинного походження. Особливо це стосується жирів, що містять ненасичені жирні кислоти, які дуже легко окислюються. Найбільше таких кислот в кукурудзяному і соняшниковій оліях, а найменше в оливковій і льняному маслах. У смажених продуктах, як і в продуктах з тривалим терміном зберігання жири також швидко окислюються і тому така їжа теж містить дуже багато вільних радикалів. Вживання таких продуктів як: чіпси, хрустка картопля (смажена у великій кількості масла низької якості), тісто для піци, жирні соуси - занадто згубна і небезпечна для здоров'я звичка.

Як зберегти на Радікале. Свободние радикали - реальна загроза життю

Джерела всередині організму:

- В процесах утворення енергії в мітохондріях, наприклад з вуглецю;

- В процесі розпаду шкідливих жирів в організмі при спалюванні многонасищенних жирних кислот;

- В запальних процесах, при порушеннях метаболізму - діабет;

- В продуктах обміну речовин в товстому кишечнику.

Джерела з навколишнього середовища:

- Забруднене повітря, дим промисловості, сигаретний дим, іонізоване повітря;

- Високообработанная, прострочена, зіпсована їжа і ліки.

Крім усього цього вільні радикали можуть також утворюватися в нормальних процесах метаболізму, під впливом сонячних променів (фотоліз), радіоактивного опромінення (радіоліз) і навіть еле.

Запам'ятайте:
  • Чим довше цей продукт був схильний до промисловій обробці, тим більше в ньому вільних радикалів;
  • Чим більше додано до його складу «покращувачів», наповнювачів, штучних барвників, консервантів, тим більша насиченість таких продуктів вільними радикалами;
  • Чим довший термін зберігання продукту, тим більше вільних радикалів;
  • Чим довше смажите, печете, зберігаєте, варіть, тим більше окислюються продукти.

Вплив вільних радикалів на організм

Вільні радикали атакують наш організм 24 години на добу, але їх атаки можуть відбуватися частіше або рідше. Це залежить від багатьох факторів. Куріння, алкоголь, стреси, неправильне харчування і довге перебування на сонці збільшують кількість вільних радикалів, а правильний спосіб життя, повноцінний відпочинок і раціональне харчування, навпаки, знижують їх активність.

Об'єктами атак вільних радикалів в організмі людини переважно є сполуки, які мають подвійні зв'язки в частинках, наприклад: білок, ненасичені жирні кислоти, що входять до складу клітинної оболонки, полісахариди, ліпіди і навіть ДНК.

Найбільш серйозним наслідком появи вільних радикалів в клітині є перекисне окислення. Перекисне його називають тому, що його продуктами є перекису. Найчастіше по перекисному механізму окислюються ненасичені жирні кислоти, з яких складаються мембрани живих клітин.

Кожна клітина організму складається з безлічі елементів, кожен з яких, та й вся вона, оточені оболонками - мембранами. Ядро клітини також захищене мембраною. Таким чином до 80% маси клітини в ній можуть становити різні мембрани, а вони складаються з жирів, дуже слабо утримують електрони.

Як зберегти на Радікале. Свободние радикали - реальна загроза життю

Тому вільні радикали найбільш легко виривають електрони, саме, з мембран. Порушуються цілісність і функція самих мембран: вони втрачають здатність нормально пропускати в клітку поживні речовини і кисень, але при цьому починають краще пропускати хвороботворні бактерії і токсини. Такі клітини починають погано працювати, менше живуть, погано діляться і дають слабке, а то і зовсім генетично пошкоджене потомство.

Точно так же перекисне окислення може йти в оліях, які містять ненасичені жирні кислоти, і тоді масло прогоркает (перекису ліпідів мають гіркий смак). Небезпека перекисного окислення в тому, що воно протікає по ланцюговому механізму, т. Е. Продуктами такого окислення є не тільки вільні радикали, а й ліпідні перекиси, які дуже легко перетворюються в нові радикали. Таким чином, кількість вільних радикалів, а значить, і швидкість окислення лавиноподібно наростають.

Вільні радикали реагують з усіма біологічними молекулами, які зустрічаються їм на шляху, такими, як білки, ДНК, ліпіди.

Як зберегти на Радікале. Свободние радикали - реальна загроза життю

Вільні радикали дуже сильно ушкоджують білок, результатом атаки якого є різке старіння клітини. Це добре ;

Видно по зовнішності. Шкіра стає сухою, старою, обвислий. М'язи слабшають, втрачаючи при цьому свою пружність (зібраність). Як Ви вже здогадалися, те ж саме відбувається і всередині організму, тільки результати набагато гірше. Старіє цілий організм, оскільки старіють все клітини, в яких білок атакований вільними радикалами.

Вільні радикали ушкоджують ДНК - генетичний код клітини, що в свою чергу призводить до змін в структурі його коду, його властивостей і навіть мутації. Смутірованние клітини більше не можуть виконувати свої колишні функції, тому вони можуть вирватися з під контролю і почати хаотично, шалено розмножуватися: ніякого плану і порядку вже не буде - він просто буде порушений. Згодом такі «шалені» клітини якраз і утворюють ракову пухлину.

Вважається, що вільні радикали найбільш сильно впливають на процес старіння і є основною причиною раку і більшості хвороб кровообігу. Наука довела, що саме вони і винні в розвитку таких хвороб, як: рак, атеросклероз, інфаркт, інсульт, ішемія, атеросклероз, захворювання нервової та імунної систем і захворювання шкіри.

Вільні радикали - це бич нашого часу і віднімають у нас не один десяток років життя!

Вплив вільних радикалів на живий організм прекрасно ілюструє відомий цікавий факт, давно виявлений вченими: зміни організму при природному старінні дуже схожі на дію іонізуючої радіації, при впливі якої відбувається розкладання води з утворенням активних форм кисню - саме вони активно і ушкоджують клітини.

Боротьба з вільними радикалами

Природа заклала в живому організмі власні засоби захисту від надлишку вільних радикалів і природна система досить добре працює. Однак через неї все ж постійно прослизають окремі радикали, які не встигли вступити у взаємодію з антиокислювальними ферментами.

Тоді з одного вільного радикала утворюється три нових і ще одна органічна перекис, яка тут же розпадається на ще два радикала. Виходить, що з одного радикала утворюється три, з трьох - 9, потім 27 і т. Д. Утворюється потужна вільно-радикальна лавина, яка циркулює в організмі, пошкоджуючи на своєму шляху все більше клітинних мембран.

Після такої атаки клітина, звичайно, може відновитися. але може і знову пошкоджуватися налетіла лавиною. Якщо радикалів багато, і лавини великі, то виходить, що частота пошкоджень клітин стає більше, ніж швидкість їх відновлення. З цього моменту всі клітини організму знаходяться в безперервно пошкодженому стані, і ступінь цього пошкодження стає дедалі більше.

Тому, коли рівень вільних радикалів зростає (особливо при інфекційних захворюваннях і при тривалому перебуванні на сонці, у шкідливому виробництві і т. П.), Зростає і потреба організму в додаткових антиоксидантах, які діють як пастки для вільних радикалів.

Якщо лавину окислення не зупинити, то може загинути весь організм. Саме це і відбувалося б з усіма живими організмами в кисневому середовищі, якби природа не подбала забезпечити їх потужною системою захисту - антиоксидантною системою.

Звідси і випливає висновок: боротися з вільними радикалами потрібно декількома шляхами: за допомогою препаратів - "пасток", які нейтралізують уже наявні вільні радикали, а також зовнішніх антиоксидантних засобів, що перешкоджають утворенню вільних радикалів.

Біофлавоноїди

Препарати "пастки" вільних радикалів здатні вступати в реакцію з ними і надійно руйнувати їх, при цьому не створюючи нові джерела для появи вільних радикалів. Найяскравішим представником подібного класу "пасток" є живі "біофлавоноїди" в рослинах, які мають виключно природною здатністю зв'язувати вільні радикали.

Питається тільки: звідки взялися ці антиоксиданти в рослинах? І відповідь стане відразу ясний, якщо ми згадаємо, в яких непростих природних умовах багатьом рослинам доводилося існувати. За мільйони років, змогли вижити і пристосуватися тільки ті з них, які виробили власний захист від несприятливих умовах середовища і прокісанія.

Не випадково, максимальну кількість природних натуральних антиоксидантів спостерігається зазвичай в шкірці (!) І корі (!) Рослин і дерев, а також в кісточках (!), Де зберігається генетична інформація. Так що все виключно логічно: рослини захищаються від прокісанія за допомогою вироблення антиоксидантів, а ми, вживаючи ці рослини в їжу, насичуємо антиокислювачами свій організм і захищаємо себе від прокісанія, старіння і хвороб.

Вважається, що найбільш ефективні сполуки - біофлавоноїди, які найкраще перешкоджають руйнуванню і старінню організму, знаходяться в тих складах, які надають рослинам їх виражену пігментацію або забарвлення. Саме з цієї причини найбільш корисними виявляються ті продукти, які мають найбільш темне забарвлення (чорниця, темний виноград, буряк, фіолетові капуста і баклажани і т. П.). Тобто, навіть без хімічного аналізу ми можемо поїдати найкорисніші продукти (фрукти, овочі, ягоди і т. П.), Віддаючи перевагу тим, що найсильніше пофарбовані в темні тони.

Біофлавоноїди здатні знижувати навіть рівень холестерину в організмі, а також тенденцію червоних кров'яних тілець злипатися і утворювати тромби, як втім і багато іншого.

Дані речовини антиоксиданти настільки важливі, що отримали назву - вітамін Р.

Саме цей вітамін і міститься в багатьох рослинах в дуже пристойних кількостях. Кілька сотень грамів (100 - 500) деяких продуктів можуть містити дозування вітаміну Р, яким можна серйозно лікувати навіть ряд захворювань серця, судин, очей і т. П.

Антиоксиданти

Кожна клітина здатна знищувати надлишок вільних радикалів. Для цього існують спеціальні ферментні системи, що представляють внутрішню частину антиоксидантної системи. Якщо вона усуває всі виниклі радикали - все в порядку, але якщо їх виникає набагато більше норми, то частина з них залишається ще не знешкоджених. Тому надзвичайно важлива зовнішня частина антиоксидантної системи - антиоксиданти, одержувані з їжею.

Антиоксиданти - це молекули, які здатні блокувати реакції вільнорадикального окислення, відновлюючи зруйновані з'єднання. Коли антиоксидант віддає свій електрон окислювача і перериває його руйнівний хід, він сам окислюється і стає неактивним. Для того щоб повернути його робочий стан, його треба знову відновити.

Тому антиоксиданти, як досвідчені оперативники, зазвичай працюють парами або групами, в яких вони можуть підтримати окисленого товариша і швидко відновити його. Наприклад, вітамін С відновлює вітамін Е, а глютатион відновлює вітамін С.

Найкращі антиоксидантні кооперативи містяться в рослинах. Це рослинні поліфеноли або біофлавоноїди, які спільно дуже ефективно борються з вільними радикалами. Найбільш потужними антиоксидантними системами володіють рослини, які можуть рости в суворих умовах, - обліпиха, сосна, кедр, ялиця та інші.

Дуже важливу роль в організмі відіграють антиокислювальні ферменти. Це супероксиддисмутаза (СОД), каталаза і глютатіонпероксідаза. СОД і каталаза утворюють антиоксидантний пару, яка бореться з вільними радикалами кисню, не даючи їм можливості запустити процеси ланцюгового окислення. Глютатіонпероксидаза знешкоджує ліпідні перекиси, обриваючи тим самим ланцюгове перекисне окислення ліпідів. Для роботи глютатіонпероксидази необхідний селен. Тому їжа або її добавки з селеном посилюють антиоксидантний захист організму.

Також ще антиоксидантними властивостями в організмі мають багато сполук. Це токофероли, каротиноїди, аскорбінова кислота, антиокислювальні ферменти, жіночі статеві гормони, коензим Q, тіоловиє з'єднання (що містять сірку), деякі амінокислоти, білкові комплекси, вітамін К і багато інших.

Однак навіть незважаючи таку потужний антиоксидантний захист, вільні радикали все ж ще надають досить руйнівну дію на біологічні тканини і, зокрема, на шкіру. Причиною цього є фактори, які різко посилюють продукцію вільних радикалів, що і призводить до перевантаження антиоксидантної системи і окисного стресу. Найбільш серйозним фактором є УФ-випромінювання.

Таблиці антиоксидантів в продуктах

Нещодавно в Бостонському універститету в США проводилися дослідження про якісному наявності антиоксидантів в різних продуктах харчування.

За підсумками їх досліджень на сайті bessmertie. ru були викладені дві зведені таблиці вмісту антиоксидантів в продуктах - вони наведені нижче - розгляньте їх уважно.

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...