Главная » З'єднання і комутація » Як зробити монтаж. Как зробити монтаж
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як зробити монтаж. Как зробити монтаж

Як зробити монтаж. Как зробити монтаж

Форум

У даній статті поетапно описаний принцип роботи з монтажу кроквяної системи. Розглянуто типи покрівель. Звернуто увагу на питання вогні-біозахисту, а також даються рекомендації щодо оптимальних розрахунками і використанням будівельних матеріалів.

Покрівля є найважливішим і найскладнішим елементом будь-якої будівлі. Складнощі починаються вже при проектних роботах, а саме, при виборі форми покрівлі, типу кроквяної системи, покриття, утеплювача і т. Д.

Процес облаштування та монтажу дуже відповідальний і трудомісткий, так як пов'язаний з висотними роботами, за яких вони можуть техніки безпеки стоїть особливо гостро.

Здійснюючи монтаж покрівельного покриття, потрібно обов'язково дотриматися всіх вимог і норм виробника, так як навіть незначні помилки можуть привести до серйозних наслідків в майбутньому (протікання покрівлі, деформацій та інших неприємних моментів).

Дуже великі проблеми доставляє сам робочий процес, з огляду на те, що він пов'язаний з роботами на похилих площинах, і з власного досвіду хочу зазначити, що на покрівлях з кутами нахилу понад 30 градусів працювати без прийняття додаткових заходів неможливо.

За вартістю укладання покрівлі зазвичай обходиться в межах 30-40% від загальної вартості будівництва коробки, тому і ставитися до цього етапу варто з відповідною уважністю і вникати в усі нюанси і тонкощі.

Типи і форми покрівлі

Починати слід з розробки ескізного проекту будинку. В даний час для цього часто використовується комп'ютер, так як існує досить великий спектр програм, за допомогою яких можливо навіть самостійно накидати невеликий ескіз і в будь-який момент внести зміни. Рекомендую спробувати накреслити всі фасади будинку і форму покрівлі, проаналізувавши кілька варіантів, а потім звертатися до архітектора, маючи хоча б мінімальні розкладки, що включають розташування вікон, дверей, зовнішні види фасадів і форму покрівлі. При цьому бажано розпланувати розташування міжкімнатних перегородок, особливо на мансардному поверсі.

Схематичне зображення основних форм покрівлі

За формами покрівля буває декількох типів, але сьогодні вже майже ніхто не робить покрівлі одне - або подвійні, а зупиняються на зображених нижче комбінаціях. Але тут вже справа смаку і вибору кожного, тому поради давати на цьому етапі не має особливого сенсу.

Після того як Ви визначилися з формою покрівлі, необхідно вирішити, який матеріал буде використовуватися у вигляді покриття в майбутньої покрівлі, так як вага обраного покриття впливає на розрахунки при розробці і проектуванні кроквяної системи. Наприклад, вага гнучкої черепиці або ондулина в 5-7 разів менше ваги керамічною або піщано-цементної черепиці. Відповідно і сама конструкція системи буде відрізнятися при використанні тих чи інших матеріалів. Це, мабуть, найвідповідальніша частина розрахункових робіт при проектуванні покрівлі. Я пропоную універсальні поради для всіх типів покрівель.

Кроквяна система

При проектуванні кроквяної системи необхідно врахувати той факт, що більшість брендів покрівельних утеплювачів поставляється на наш ринок з фактичної шириною нарізки утеплювача 60 см або 120 см. Тому доцільно зробити крок крокв саме з цим інтервалом. В подальшому Ви зможете пристойно заощадити, виключивши витрати на обрізку і підгонку утеплювача, який укладається між кроквами. Необхідний же запас міцності крокв розраховувати і підбирати оптимально саме перетином самої кроквяної ноги. При розрахунку запасу міцності деревини враховуйте наступні нюанси: обов'язково поцікавтеся при замовленні, якого сезону ліс (зимовий ліс міцніше річного), і важливе значення має, спускалася чи смола з деревини, т. К. Це впливає на довговічність майбутньої покрівлі. Смола, якою просякнутий весь масив дерева, є природним антисептиком.

Як зробити монтаж. Как зробити монтаж

Проект кроквяної системи, яка поєднує практично всі форми покрівель, основою якої є полувальмовая форма.

Також варто врахувати, що в місцях з'єднання крокв, а саме на ребрах і розжолобках (стики площин дахів), необхідно використовувати крокви більшого перетину, так як навантаження в цих місцях підсумовується від усіх стикуються крокв. Особливу увагу варто звернути саме на ендовного крокви, з огляду на те, що ці місця вважаються «проблемними» в покрівлі як по навантаженню, так і щодо можливих протікань. Рекомендую в цих місцях використовувати крокви по ширині на 30-50% товщі і (або) ширше, ніж стандартні розрахункові.

Мауерлат

Бруси, які лежать безпосередньо на стінах і на які спираються крокви, називаються мауерлат. Послідовність їх укладання наступна.

Як зробити монтаж. Как зробити монтаж

Перш ніж укладати мауерлат, необхідно залити монолітний пояс, попередньо вставивши шпильки з кроком не більше 120 см.

Для початку по периметру всіх стін повинен бути залитий монолітний пояс, в який повинні бути вбетоніровани шпильки (краще робити саме так, щоб уникнути додаткових трудовитрат при монтажі анкерів в затверділий бетон). Шпильки вибирайте, як мінімум, діаметром 10мм. В даному випадку необхідно використовувати шпильки з оцинкованої сталі, так як цей матеріал не піддається корозії. Встановлюйте їх з кроком в два рази рідше, ніж крок крокв, але не рідше, ніж через 120 см. При розрахунку необхідно врахувати, щоб шпильки потрапили між кроквами, так як в противному випадку вони сильно ускладнять їх стикування з мауерлат. Далі на пояс укладається броньований руберойд у два шари (допускається використовувати будівельний матеріал типу «Техноніколь»). Це забезпечить гідроізоляцію між деревом і бетоном. У брусах перед укладанням свердлити отвори на відстані кроку шпильок. Для цього брус попередньо укладається на стіну вздовж шпильок, і на ньому відзначаються місця майбутніх отворів. Після цього мауерлат насаджується на шпильки, які повинні виступати не менше 2-3 см над брусом після його укладання. Далі послідовно надягають шайби і затискаються гайки. При монтажі необхідно використовувати посилені шайби (т. Е. Великого діаметра), щоб уникнути продавлювання дерева при затискування гайок. І гайки, і шайби повинні використовуватися з оцинкованої сталі.

Монтаж кроквяної системи

Методів з'єднання крокв з мауерлатом існує досить багато, але немає необхідності зупинятися на кожному з них, так як я рекомендую використовувати наступний (з огляду на його простоти і надійності при мінімальних затратах).

На крокви робиться зарубка на глибину 20-25% від ширини крокви (при стандартній

;

Ширині 150мм зарубка робиться на глибину 3-4см). Далі, за допомогою кронштейну з оцинкованої сталі і саморізів, крокви фіксується в поперечному напрямку (таким чином, усувається можливий рух уздовж мауерлата). Спочатку кронштейн прикручується на 3-4 самореза до крокв (попередньо залишивши невеликий зазор в 3-4 мм між іншим кінцем кронштейна і мауерлат), а потім крокви остаточно фіксується, вкручуючи саморізи в мауерлат. На завершальному етапі крокви притягається до мауерлату скобою. Скоба спочатку вбивається в крокви, в якому попередньо свердлиться отвір свердлом, меншим на 2-3мм діаметра скоби (це робиться для виключення розколювання дерева). А потім під невеликим нахилом скоба заганяється в мауерлат, притягаючи крокви. Кронштейн і скоба повинні знаходитися по різні боки однієї кроквяної ноги. Скоби, як правило, використовуються діаметром 8-10 мм. При даній товщині запасу міцності вистачає навіть із запасом.

У місцях будь-яких з'єднань крокв між собою використовуються шпильки. Для простоти монтажу краще використовувати шпильки діаметром 8 мм, але цей діаметр допускається в дахах з легким покриттям (гнучка черепиця, ондулін, металочерепиця). У покрівлях з великим статичним навантаженням (керамічна або цементно-піщана черепиця) використання шпильок такого діаметру не допускається (в разі, коли довжина крокв більше 6 м).

З'єднання крокв здійснюється наступним чином. Спочатку робиться попарно по два наскрізних отвори в усіх з'єднуються кроквах. Потім вставляються шпильки, на них надягають посилені шайби і по черзі затискаються гайки. Використання цього методу виключає в подальшому, при висиханні деревини, «гуляння» крокв уздовж своєї осі.

Як зробити монтаж. Как зробити монтаж

При з'єднанні крокв між собою необхідно використовувати шпильки. Перетин реберного або ендовного крокви має бути більше на 30-40%.

Бувають ситуації, коли довжини крокви не вистачає, тоді доводиться робити нарощування. В цьому випадку нахлест крокв повинен становити не менше одного метра. Свердлять 4 отвори, попарно якомога ближче до країв з'єднуються крокв, і затискають шпильками, як і в попередньому описі. Краще збирати цю конструкцію на землі, щоб уникнути провисання крокв.

Як зробити монтаж. Как зробити монтаж

Для надійного з'єднання крокв з гребеневим бруском необхідно використовувати кронштейни, які «сідають» на саморізи.

У місцях з'єднання крокв на конику також необхідно скріплювати їх між собою шпильками, використовуючи для цього додаткову рейку. Конструкція, буде нагадувати букву «А». Для спрощення монтажу крокв на конику, найчастіше використовується коньковий прогін (брус - на який спираються всі крокви в районі коника). У цих місцях використовуються кронштейни, які скріплюють крокви з гребеневим бруском.

Як зробити монтаж. Как зробити монтаж

При укладанні конькового прогону зручно користуватися підпорами, в яких випіліваются пази під розмір самого бруса.

При довжині крокв більше 6 метрів необхідно вживати додаткових заходів по виключенню провисання крокв під дією сили тяжіння, як самої покрівлі, так і снігового покриву (в зимовий період). Існує два основних способи виключити цю проблему. Перший - це створення конструкції «середній прогін», що передбачає розташування несучого бруса, який розташовується поперек всіх крокв і є своєрідною підтримкою і опорою для них. І другий - пристрій розпірок або поперечних балок, які будуть в подальшому основою для стелі мансардного поверху. Вибирати варто в кожному конкретному випадку оптимальний варіант, виходячи з технічних особливостей Вашої покрівлі. Але практичніше, з точки зору мінімізації витрат, другий метод, так як у вигляді балок можна використовувати той же брус, який використовувався для виготовлення крокв. У підсумку, у Вас вийде готова основа для майбутньої стелі. Додатково до всього, з точки зору механіки, міцність на стиск деревини (у другому випадку) набагато вище міцності на вигин (в першому). Перетин бруса, яке повинно використовуватися в першому варіанті, має бути на порядок більше. Ця величина зростає квадратично при збільшенні відстані між точками опори середнього прогону. З іншого боку бувають ситуації, коли скористатися другим методом неможливо просто технічно, тому необхідно розглядати і аналізувати кожен конкретний момент окремо. Ідеальною можливістю використання другого методу є наявність несучої стіни в центрі будинку.

Всі перемички і розкоси в цьому випадку також з'єднуються з кроквами попарно шпильками діаметром не менше 10 мм.

Вогне-біозахист

Важливо розглянути питання вогні-біозахисту. За сучасними СНіПам виконання вогнезахисту обов'язково в будь-якій покрівлі житлового приміщення. Зробити її можна двома способами: викликати службу, яка займається даним видом діяльності, або зробити все самостійно. Перший варіант найпростіший, але і самий непрактичний. Так як обробка покрівлі відбувається, коли вона повністю зібрана, тим самим виключається можливість зробити обробку проблемних місць на стиках елементів. Тому, краще провести її самостійно, так як сам процес можна безпосередньо проконтролювати і, як слід, все промазати.

В даний час існує безліч просочень і промазок, у виборі яких допоможуть досвідчені консультанти точок продажів. Хотів би зупинитися безпосередньо на самій обробці. Для цього краще озброїтися звичайної малярської пензлем і засобами захисту органів дихання та зору (респіратором і спеціальними окулярами). Хто б Вам не розповідав про зручність використання пульверизаторів, не варто звертати увагу на те, що, нібито, витрата просочення скорочується, і швидше виконуються роботи. Краще все промазати і просочити пензлем, адже величезне значення має саме глибина проникнення кошти, а не його поверхневе нанесення. При використанні розпилювача, склад проникне неглибоко. Пензлем бажано проходити два рази все поверхні, тоді і результатом буде довговічна захист. Після нанесення засобу необхідно дати повністю висохнути перед початком монтажу.

Як зробити монтаж. Как зробити монтаж

Після закінчення монтажу кроквяної системи необхідно обрізати всі крокви за рівнем карниза.

До прибивання обрешітки і контр-обрешітки варто обрізати крокви по лінії майбутнього карниза. Довжину карнизного свеса краще зробити трохи більше з кількох причин: по-перше, це покращує естетичний вигляд будинку, а по-друге, виключає можливе підмивання фундаменту опадами, стікають з даху. Раціонально зупиниться на довжині в межах 70-90 см.

Виконавши всі вищенаведені рекомендації, покрівля не піднесе неприємних сюрпризів і прослужить багато років, а також заощадить Ваші кошти на монтажних роботах і матеріалі.

Мастерков Василь, спеціально для рмнт. ру.

;Категорія: інше

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...