Главная » З'єднання і комутація » Як зробити вінчестер загрузочним. Светодіодний індикатор завантаження вінчестера
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Як зробити вінчестер загрузочним. Светодіодний індикатор завантаження вінчестера

Як зробити вінчестер загрузочним. Светодіодний індикатор завантаження вінчестера

Цитата: "Пропоную вашій увазі ще один варіант, як зробити оригінальний індикатор завантаження вінчестера. Він заснований на зміні напруги в ланцюзі, і перетворює ці скачки в дискретні значення."

Світлодіодний індикатор

Завантаження вінчестера Автор: Coffinfeeder

Редакція: moddix & pk4y Висловлюємо подяку Garald - у за допомогу

У створенні флеш-ролика

Відразу обмовлюся: я не моддер, тому канони жанру не дотримувався. Мене в першу чергу цікавить функціональність, про естетичну сторону я дбаю мало.

Пропоную вашій увазі ще один варіант, як зробити оригінальний індикатор завантаження вінчестера. Він заснований на зміні напруги в ланцюзі, і перетворює ці скачки в дискретні значення.

Що для цього потрібно:

Як зробити вінчестер загрузочним. Светодіодний індикатор завантаження вінчестера

Натисніть для збільшення

Радиоконструктор "Світлодіодний індикатор рівня". У Воронежі його можна придбати за 55 р, чого робити не рекомендую, так як комплектується він досить тьмяним світлодіодами, і грошей цих не варто. Єдина корисна річ - друкована плата. Деталі обійдуться рублів в 15.

Бажано придбати підлаштування резистор на 2-10 кОм замість R1.

Світлодіоди (мінімум 5 штук).

Роз'єм живлення "молекс" (female). Свою схему я поєднував з уже наявними девайсом, тому мені він не потрібен. Ви можете використовувати будь-який метод підключення харчування.

При підключенні схеми до 12 В, бажано світлодіоди пустити через резистори. Це залежить від того, які світлодіоди ви використовуєте - пятівольтового в резисторах навряд чи будуть мати потребу, а ось 3 В - швидше за все так.

Провід, ізоляція / термоусадка, паяльник (не потужні 40 Вт), паяльні приналежності, etc.

Все залежить від світлодіодів, які ви збираєтеся використовувати (у кожного психа своя програма :-), точніше від їх ціни. Особисто я використовував світлодіодну лінійку за 32 р. Разом мені все це обійшлося в 90 р, і що на мене, то мод коштує цих грошей.

Взагалі, хочу сказати, цей Радиоконструктор не ідеальний - чим більше світлодіодів світиться, тим тьмяніше вони світяться. Проблема частково вирішується підвищенням напруги (12 В замість 5 В) і підключенням світлодіодів через резистори (470-510 Ом). Але ніхто не забороняє спробувати інший аналогічний індикатор - наприклад, можна пошукати в "ЧІП і ДІП". Так що тут велике поле для подальшого розвитку.

Дана схема забезпечує 5 дискретних рівнів індикації. Подоба цього ми можемо спостерігати в візуалізації Winamp в режимі "Аналізатор Спектра".

Звичайно, у багатьох першим бажанням виникає пристосувати це виріб для музики, АЛЕ. Оскільки індикаторів для музики (і взагалі звуків) у мене вистачає, бо замість колонок я використовую центр, а на ньому 7 смуговий еквалайзер, та ще й в Winamp'е такий є, тому не будемо займатися попсою і трошки разнообразим сферу застосування.

Мод досить простий і дешевий у виконанні, особливо для тих, хто давно має справу з радіоелектронікою. Будемо вважати, що фазу пайки все знають (прим. Редакції: а хто не знає, читає тут) - тобто спаяли схему, приладнали харчування, розподілили світлодіоди по квітам і висновків (будьте уважні - схема нестандартна!) - Тому перейдемо до першої пробі.

Якщо купувати Радиоконструктор, то повинно вийти щось на зразок цього

Чому "щось" - тому що я трошки модифікував схему. Я підключив синій світлодіод, щоб він горів постійно (тобто окремо від схеми). Він символізує собою "холодну" завантаження вінчестера, тобто нульовий рівень. Світлодіоди 2 і 3 я об'єднав на рівень 1, а світлодіоди 4 і 5 - на рівень 2. Я міг би спочатку використовувати світлодіодну лінійку на 5 світлодіодів, але зробив мод з розрахунком на майбутнє, якщо раптом знайду схему на 7-8 світлодіодів, для більш точної індикації. Білий електролітичний конденсатор в оригінальній схемі не присутній, у мене він виконує роль стабілізатора напруги.

Підключаємо харчування

Hint: Якщо взятися пальцями за один тільки позитивний вхід, то можливо у вас загориться перший-другий рівень. Це означає, що схема працює.

Тепер пробуємо підключити входи

;

Паралельно HDD Led (тобто зазвичай червоному тьмяного светодиоду, але у вас він вже ДРУГИЙ, чи не так?). У мене світлодіод підключається через спеціальний роз'єм (на картинці - справа білий). тому підключити індикатор не склало труднощів. Тим, у кого світлодіоди припаяні і заізольовані, доведеться трохи повозитися.

Ось тут був перший сюрприз. Спочатку я хотів використовувати харчування 5В, але у цієї схеми виявився один недолік (див. Вище). При підключенні схеми до 12 В (і додаванні резисторів до світлодіодів), підключені до HDD Led входи давали зворотні струми, і змушували цей самий HDD Led світитися вполнакала. Можливо через те, що у мене стоїть чутливий червоний світлодіод (яким я змінив початковий тьмяний). Прибравши землю входу (ground) зі схеми, я отримав потрібний результат. Це навіть на краще - менше проводів. Якщо у вас все працює нормально при 2 підключених проводах - то залиште так. (На зображенні залишився вхід - це синій дріт, відповідний до червоного проводу в роз'ємі)

Хочу зауважити, що даний мод - неповна заміна, а доповнення до основного індикатору. Якщо HDD Led показує (умовно кажучи) рівень завантаження каналу (наскільки великі обсяги даних передаються), то піковий індикатор відображає, наскільки часто (з якою швидкістю) передаються дані по каналу. Якщо вам не потрібно стежити за вінчестером, то ви можете залишити тільки новий індикатор. Особисто у мене на лицьовій частині системника тепер присутні обидва індикатора (для довідки - висота моєї світлодіодним лінійки 4 см).

Швидше за все підлаштування резистор у вас маленький, і без ручки, тому тут озброюємось маленької (вузької) викруткою, і починаємо ганяти вінчестер. Особисто я брав за основу операції архівування дрібних файлів (веб-сторінок), архівування великих файлів (кліпи, наприклад), перегляд фільму через Windows Media Player, копіювання з одного логічного диска на інший в межах фізичного носія. Можна ще спробувати копіювання з одного вінчестера на інший, або запустити Scandisk. Дивимося, як веде себе вінчестер, крутимо резистор, щоб виставити діапазон коливань індикатора. У загальних рисах, суть полягає в тому, щоб створити різні ситуації: слабку завантаження вінчестера (малий обсяг рідкісними порціями) і сильну завантаження вінчестера (великий обсяг майже безперервним потоком). У першому випадку піковий індикатор повинен сіпатися на рівні 1-2, у другому випадку рівні 1-4 горітимуть майже постійно, а рівень 5 горітиме або моргати. Куди розмістити світлодіоди, схему, і інше - то є естетичні питання - це вже залежить від фантазії кожного. Особисто я схему сховав в лицьовій коробці, а світлодіоди вивів з лівого боку (з розмахом на майбутнє - справа я хочу зробити подібну схему для Mobile Rack).

Ілюстрація роботи

Світлодіодний індикатор HDD в роботі

Додатково

Таким же чином можна спробувати вивести індикатори з CD / DVD приводів, та й взагалі з будь-якої ділянки, де змінюється напруга, і таким чином можна буде контролювати всю систему. І вже тим більше вам ніхто не забороняє зробити відводи від роз'ємів звукової карти, і отримати ілюстратор звуків, для якого не потрібно ніякого програмного забезпечення, і який працює не тільки для Winamp :-)

Не рекомендується застосовувати на чутливих елементах (відео / аудіо / мережеві карти :-)), через можливості зворотних струмів. Втім, це на ваш страх і ризик.

Переваги даного мода

1. Концептуально новий елемент в оформленні - прекрасне доповнення до будь-якого техногенного комп'ютера

2. Деяка корисність. Наявність двох індикаторів мені вже кілька разів допомогло. Наприклад, зайвий раз не перезавантажувати комп'ютер (була підозра, що він повис - але індикатор смикався - і через 5 хвилин машина оклигав!). Або навпаки сміливо жати Reset - світлодіод завантаження світився постійно, а піковий був на нулі - вірна ознака hang'а

3. Оригінальність

1. Той, що був описаний вище в статті - напруга розподіляється між усіма працюючими світлодіодами. Втім, при великій напрузі це не так помітно. Та й пульсація надає "жвавості" моДДіфіцірованому (і генетично зміненого :-) комп'ютера.

2. Найперше питання всіх, кому я показував мод: "Це він у тебе на музику реагує?" Набридло, чесне слово

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...