Главная » З'єднання і комутація » З'єднати телефонний кабель. Как з'єднати силовий кабель?
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

З'єднати телефонний кабель. Как з'єднати силовий кабель?

Якісне і надійне з'єднання силових кабелів, їх обробляння кінців та приєднання до електроустаткування забезпечується за допомогою кабельних муфт та спеціальних разделок. Монтаж муфт пов'язаний з дотриманням ряду серйозних вимог, що пред'являються до якості з'єднання, тому до даного виду робіт допускаються тільки електромонтажники високої кваліфікації (IV розряд і вище) після проходження спеціального курсу. Монтажник, може приступити до виконання кабельних з'єднань, тільки при наявності спеціального посвідчення, що дає право на монтаж муфт необхідної категорії. Даний документ повинен продовжуватися кожні три роки, після проходження відповідного інструктажу.

Варіанти з'єднання кабелів

При з'єднанні двох силових кабелів, необхідно щоб виконувалися такі обов'язкові умови:

  • У місці стику, перехідний опір не повинно бути більше опору цілої ділянки кабельної жили;
  • Місце з'єднання має характеризуватися такою ж електричною міцністю ізоляції, як і решта кабелю;
  • Стик повинен бути надійно захищений від можливості потрапляння вологи і від механічних впливів.

З'єднати телефонний кабель. Как з'єднати силовий кабель?

Як правило, кабелі, в яких в якості ізоляції використовується папір, з'єднують за допомогою муфт, після чого використовують метод гарячої вулканізації для впливу на місця з'єднання шлангових кабелів. На закінчення, оброблену зону покривають лаком.

При прокладці в землі кабелів U до 1 кВ, місце з'єднання (відгалуження) поміщають в муфту з чавуну, яка згодом заливається спеціальної бітумної масою або склопластиком.

Для з'єднання кабелів 35 і 20 кВ використовують однофазні муфти в латунних корпусах.

У разі Крутопохилий (різниця рівнів більше 15 м) або вертикальної прокладки кабелю із просоченою паперовою ізоляцією, використовуються стопорні муфти. Такі пристосування запобігають перетікання просочувальної маси уздовж кабелю, а також здійснюють секціонування дроти на ділянки.

У кабелях до 10 кВ включно допускається з'єднання за допомогою епоксидних муфт, корпус і розпірки яких виготовляються з компаунда в заводських умовах. А ось при з'єднанні (відгалуженні) кабелів U до 1 кВ можуть використовуватися муфти без заводських корпусів, при цьому заливка компаунда проводиться в знімні форми, виготовлені з пластмаси або металу.

Епоксидні муфти з конструкцією подібної елементів сполучення, що використовується в електропровідних виробах з паперово-масляною ізоляцією, застосовуються і при обладнанні кабелів пластмасовою ізолюючою оболонкою.

Способи оконцевания кабелів

Кінцеві закладення повинні забезпечувати необхідний рівень герметичності ізоляції, захищати кінець кабелю від пошкоджень механічного характеру, і виводити назовні ізольовані жили. При достатній сухості приміщення, для окінцювання кабелю використовують воронки і сухі закладення, виконані з полівінілхлоридних стрічок, а також спеціальні «рукавички» з гуми і свинцю. Для відкритого повітря і вологих приміщень передбачено застосування кінцевих кабельних муфт. Спеціальні покриви зі стрічок, трубки або лак потрібні для додаткового посилення ізоляції жив над муфтою або лійкою.

У сухих приміщеннях для кабелів U до 10 кВ (паперово-масляна ізоляція) застосовують оконцевание сталевими воронками, а при більшій напрузі в останніх використовуються порцелянові втулки.

У разі повного захисту від сонця і опадів в установках (внутрішніх і зовнішніх) можливе застосування заделок з епоксидного компаунда.

;

Рекомендоване напруга електроустановок - до 10 кВ.

Кінцеві закладення допускається виконувати за допомогою свинцевих «рукавичок» у внутрішніх установках до 10 кВ, в гумових - до 6 кВ. Безумовно, свинцеві вироби характеризуються підвищеною міцністю і більш надійні в експлуатації, проте вони дорожче, а виготовлення та монтаж відрізняються складністю. Їх зручно використовувати в якості нижньої закладення при великій різниці рівнів кінців кабелю. А ось для гумових «рукавичок» ця різниця не повинна перевищувати 10 м.

При горизонтальній прокладці, в разі виявлення різниці рівнів кінців кабелю, у верхній його точці часто застосовуються сухі закладення, виконані з полівінілхлоридної стрічки. Їх установка допустима в приміщеннях, температура в яких сягає 400 ° C. Такі закладення відрізняються рядом вагомих переваг:

  • Підвищена хімічна стійкість;
  • Легке виготовлення;
  • Простота в експлуатації;
  • Невисока вартість.

У кабельних металевих муфт, розрахованих на зовнішню установку при U до 10 кВ, забезпечені похилими або вертикальними висновками. Для кабелів 35 і 20 кВ кінцеві муфти виконуються однофазними. До корпусу, відлитого з чавуну або алюмінієвого сплаву, кріпляться прохідні фарфорові ізолятори, стрижні яких з'єднуються всередині муфти з наконечниками кабельних жив.

Застосування термоусаджуваних муфт

При забезпеченні якості монтажу муфт важливою характеристикою з'єднання є ступінь захисту від вологи, забруднень, а також підготовка місця до роботи. Так, монтаж в умовах відкритого повітря, або в приміщеннях, де можливе попадання бруду, пилу або вологи, ведеться виключно в брезентовому наметі, що захищає місце з'єднання від вищевказаних негативних чинників. З метою зниження впливу останніх на якість встановлюваних муфт, постійно ведеться розробка нових, більш досконалих матеріалів і конструкцій.

За останні роки досить широко поширилося застосування термоусаджуваних матеріалів, які отримують з простих термопластів за допомогою радіаційного, хімічного та інших видів обробки. За допомогою зазначених способів впливу в лінійній структурі молекул відбувається щось на зразок поперечної «зшивання», з утворенням особливо пружних зв'язків. В результаті полімер наділяється поліпшеними механічними характеристиками, підвищеною атмосферної і корозійної стійкістю, довговічністю. Але головною перевагою термоусаджуваних муфт є їх «пам'ять форми». Дана якість полягає в особливій здатності виробів, виконаних з термоусаджуваних матеріалів до відновлення. Так, будучи розтягнутими в ході нагрівання, вони, після охолодження, можуть як завгодно довго зберігати нові обриси, а при повторному нагріванні - приймати вихідну форму. Нагрівання проводиться при температурі 120-150 ° С. Завдяки унікальній властивості термоусаджуваних матеріалів можна уникнути обмеження монтажних допусків, а значить, спростити виконання і знизити трудомісткість складально-монтажних робіт.

Вироби, що застосовуються з метою ущільнення і герметизації, забезпечені внутрішнім подслоем, що плавиться при нагріванні, і вдавлюють силою усадки в усі наявні нерівності ущільнюється вироби. Після охолодження відбувається затвердіння подслоя, що забезпечує надійну склейку і герметизацію з'єднуються об'єктів.

Монтаж, з'єднання і оконцевание силових кабелів може проводитися також за допомогою різного роду термоусаджуваних трубок або манжет, полегшуючи, таким чином, монтаж муфт. Достатня широта діапазону термоусажіваемості забезпечує можливість використання одного типорозміру муфти для кабелів з різними перерізами жил, що дозволяє істотно скорочувати потреба в запасі муфт.

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...