Главная » З'єднання і комутація » Звукові панелі. Трехмерний звук з однієi колонки. Огляд звуковоi панелі Polk Audio SurroundBAR 6000 IHT
Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...

Звукові панелі. Трехмерний звук з однієї колонки. Огляд звукової панелі Polk Audio SurroundBAR 6000 IHT

Звукові панелі. Трехмерний звук з однієї колонки. Огляд звукової панелі Polk Audio SurroundBAR 6000 IHT

Аудіосистеми 5.1 і 7.1 давно стали звичними і не викликають ніяких емоцій. Здавалося б, неможливо придумати нічого нового в області тривимірного звуку - хіба що розплодилися останнім часом багатоканальні навушники.

Проте, прогрес все-таки не зупинити. Одним з останніх напрямків в розвитку аудіотехніки є звукові панелі з тривимірним звуком. Уявіть собі - ніяких куп колонок, одна-єдина панель перед вами, а звук - ззаду, з боків, в загальному - як в кінотеатрі.

Дана категорія продуктів в Росії в середовищі аудиофилов здобула не найкращу репутацію через досить провальних моделей декількох фірм. У тому числі і на Хабре лаялися на саундбар від Філіпс. Однак я не залишав надії, що може бути, все-таки у кого-небудь з розробників щось путнє вийде.

Мені довелося помацати одну з новітніх розробок в цій області - панель Polk Audio SurroundBAR 6000 IHT з першої партії, доставленої в Росію. Ця панель не тільки відноситься до даної, вельми цікавою, категорії гаджетів, але і сама по собі є великим проривом в цій області.

Про причини провалу попередників, про досвід використання, технології роботи і відмінності від традиційних систем і інших панелей - в цьому огляді.

Заздалегідь прошу вибачення за якість фоток в статті - знімав на телефон.

Необхідні попередні пояснення для тих, хто ніколи не чув про звукових панелях, або «Ти що, знущаєшся?»

Так, звук тривимірний. З тилу, з боків, навіть по вертикалі.

Ні, це не Гербалайф - звукові панелі представлені на ринку великою кількістю відомих фірм - Yamaha, Sony і так далі. Втім, їх панелі орієнтовані на використання в домашніх кінотеатрах і технологічно є минулим поколінням. Чи не надто вдалим притому. Чому - нижче.

Відмінність панелі фірми Polk Audio (до речі, вельми відомого виробника аудіотехніки, в основному автомобільної, в Штатах), про яку й піде мова - в дуже «смачною» технології. Ну, і в дуже рідко заявляється виробниками soundbar'ов орієнтації в тому числі і на користувачів PC.

Втім, з роллю акустичних систем для домашнього кінотеатру SurroundBAR 6000 справляється не гірше, а то і краще конкурентів. Чому - читайте нижче.

Добре. І як це працює?

Розповім коротко, оскільки мета цього огляду - огляд конкретної новинки, а не технології. Якщо хабрапользователям буде цікаво, я можу згодом написати окрему статтю про технології роботи різних панелей.

Отже, ми чуємо двома вухами. Місцезнаходження джерела звуку обчислює мозок, використовуючи для аналізу два параметра - відмінність в гучності сприйняття звуку різними вухами і спотворення, що вносяться до звук формою вушної раковини.

Відмінності в гучності дають мозку дані про місцезнаходження джерела звуку по осі «ліво-право». Спотворення, що вносяться вушної раковиною, дозволяють визначити ззаду або спереду знаходиться джерело сигналу, вище або нижче.

Відповідно, для того, щоб позбутися від «зайвих» колонок в багатоканальної системі, досить створити звук, що задовольняє цим двом умовам.

Але все не так вже райдужно - над цією задачкою билися десятиліттями зі змінним успіхом. Як виявилося, наші вуха обдурити куди складніше, ніж нас самих.

Алгоритми внесення позиційних спотворень в звук давно відомі - наприклад, Cetera Algorithm, за яким виконані вражаючі записи для навушників, наприклад Virtual Barber Shop. Перекласти обробку HRTF в реальний час і створити по-справжньому реалістичні спотворення - перша проблема.

Друга - скільки б не було джерел звуку - якщо вони не навушники, то противоположенное потрібного вухо чує звук занадто голосно - і мозок здогадується, що звук йде через колонку.

Це називається внутрішніми слуховими перехресними спотвореннями - IAC.

Збільшення кількості колонок мало допомагає в подоланні IAC - розташування множинних колонок вухо все одно вгадує легко і невимушено.

Використання алгоритмів HRTF є тими «милицями», завдяки яким багатоколонкові системи створюють реалістичний звук - нехай і на крихітному п'ятачку «sweet-spot» 'а після довгої настройки і з дуже серйозною залежністю від форми приміщення, його акустичних властивостей і розташування об'єктів в ньому.

Більшість звукових панелей працює подібним з багатоколонкові системами чином - використовуючи відлуння від стін, підлоги і стелі для створення додаткових віртуальних колонок.

Результат, на жаль, не дуже вражає - фальшива багатоколонкові система навряд чи буде звучати краще справжньою. Тим більше, що про відкриті вікнах, використанні в невеликих приміщеннях або приміщеннях складної форми можна сміливо забути.

Так само як і про використання за комп'ютером - занадто близька посадка до панелі «не в фокусі» відбитих звукових потоків.

З цієї причини, до речі, і поширилося повір'я, що все звукові панелі дають тривимірний звук тільки на папері.

Інженери компанії Polk Audio зуміли вирішити всі перераховані вище проблеми. Зуміли, до речі, досить давно, кілька років тому, використавши це рішення для аудіосистем домашніх кінотеатрів, але лише недавно вони випустили щодо компактну модель, позиціонується як призначену не тільки для телевізорів, а й для комп'ютерів.

Основа - технологія, названа SDA.

Для вирішення проблеми IAC на панелі розміщені додаткові динаміки, які транслюють інвертований звук противоположенной боку, тим самим заглушаючи занадто гучний звук для «непотрібного» вуха. Виглядає це приблизно так:

Звукові панелі. Трехмерний звук з однієї колонки. Огляд звукової панелі Polk Audio SurroundBAR 6000 IHT

Хлопці з Polk Audio зуміли виявити загальні риси в просторових викривлення, що вносяться вушної раковиною, характерних для всіх людей. Вбудований звуковий процесор панелі додає ці спотворення «на льоту», забезпечуючи ілюзію звуку з усіх боків.

Чистий ілюзія (адже звук насправді йде попереду) - але дуже переконлива.

Як результат - можливість використання в приміщеннях будь-якої форми, тривимірний звук на будь-якій відстані від панелі і під великим кутом до неї, відсутність спотворень в звуці, якщо хтось зайшов до кімнати, відсутність проблем зі звуком при відкритих вікнах і так далі.

Коротше кажучи - технологія Polk SDA перевела звукові панелі з області дивини для гиків в область цілком юзабельной, хоча і дорогий і надсучасної техніки.

Так як же це виглядає на практиці?

Розпакування

Переходимо власне до огляду.

Звукові панелі. Трехмерний звук з однієї колонки. Огляд звукової панелі Polk Audio SurroundBAR 6000 IHT

Усередині коробки ми виявляємо саму панель, бездротової сабвуфер, блок живлення, набір проводів для підключення до розетки і джерел звуку і пульт дистанційного керування

Звукові панелі. Трехмерний звук з однієї колонки. Огляд звукової панелі Polk Audio SurroundBAR 6000 IHT

До речі, якщо планується використовувати панель з телевізором, можливо навчити панель приймати сигнали від звичної дистанційки.

;

Все упаковано надійно, крім поліетиленових пакетів використані тканинні чохли, щоб мінімізувати ймовірність збитку техніці при перевезенні.

Звукові панелі. Трехмерний звук з однієї колонки. Огляд звукової панелі Polk Audio SurroundBAR 6000 IHT

На нижній панелі панелі;)) розташовані кнопка включення живлення і входи - один для харчування і три для звуку. Одночасно можна підключити до трьох пристроїв - два через стандартні міні джеки і одне через оптичний вхід.

Характерна особливість - підключати слід чистий стерео-звук, що не оброблений - вбудований процесор панелі сам розбере звук на канали, облагородить звучання і «зробить добре».

Це, до речі, радує природного жмикрута в мені - не дивлячись на вартість панелі, витрачатися на ще і на круту звукову карту до комп'ютера тягне не дуже =)

Звукові панелі. Трехмерний звук з однієї колонки. Огляд звукової панелі Polk Audio SurroundBAR 6000 IHT

Саб, вид знизу.

Сабвуфер направляє звук в підлогу - тому його можна встановити в будь-якій точці кімнати без втрати якості звучання.

Звукові панелі. Трехмерний звук з однієї колонки. Огляд звукової панелі Polk Audio SurroundBAR 6000 IHT

Поруч з 30 дюймовим монітором. Задовга, однако.

Розмір панелі цілком задовільний - по висоті нормально поміщається під монітор на відміну від панелей з вбудованими програвачами дисків, ширина - незначна, можливе кріплення на стіну. Задовга, навіть занадто, але на стіл встає нормально.

Клацаємо вимикачами на панелі і сабе. Та-дам! Все готово. Драйверів не потрібно. Налаштування звуку зводиться до розгортання панелі до слухача. Після цирку з налаштуванням багатоколоночних систем - прямо свято =)

Правда, в моєму випадку заводська настройка бездротового з'єднання саба і панелі за час перевезення збилася, довелося шукати в інструкції опис шаманської танці для його встановлення. Втім, зайняло це від сили п'ять хвилин.

Як звучить

Отже, звук. Найприємніша і важлива частина.

Звук хороший.

По-перше - загальна якість на висоті. На відміну від багатьох виробників звукових панелей, Polk Audio Герасимчука зациклюватися виключно на тривимірному аспекті звучання. Звук насичений, потужний, особливо добре звучать струнні. Загальний рівень - на рівні хорошої аудіосистеми. Хоча і не видатної, але гарною.

При прослуховуванні звичайної стерео-музики, яка не має тривимірного компонента створюється повна ілюзія потужних півтораметрових колонок на відстані в кілька метрів один від одного - так звана технологія «розширеної віртуальної сцени».

Один мінус, який скоріше плюс - всі недоліки низького бітрейта стають чутні.

Друге і головне - тривимірний звук. Він однозначно краще того, що пропонують багато домашні кінотеатри. Звичайно, все дуже залежить від якості прослуховується матеріалу, але ілюзія звуку навколо іноді буквально приголомшує, особливо в комп'ютерних іграх - я не скоро припинив здригатися, коли в «Заклику Прип'яті» за спиною вистрибував який-небудь снорк - створювалося повне враження, що ця тварюка стрибає по моїй кімнаті, по шафі =)

У фільмах ситуація не гірша, особливо в високобюджетних блокбастерах типу нової трилогії «Зоряних Воєн». Підтримка технології Dolby Digital - все-таки вагомий плюс.

Сильно порадували множинні джерела звуку і траєкторії переміщення джерел звуку. Звук дійсно йде одночасно з різних сторін, а при пересуванні джерел звуку - «жодного розриву», звукова сфера навколо неперервна.

Позиціонування джерел звуку дуже точне. Як я чув, це одна з ексклюзивних фіч даної конкретної моделі. В іграх це дозволяє, наприклад, стріляти на слух.

Варто згадати фірмову фішку SurroundBAR'а з голосами. На інших аудиосистемах в фільмах або іграх голосу нерідко заглушуються сторонніми звуками, наприклад вибухами. З SurroundBAR 6000 IHT такого не відбувається - голоси обробляються так, що завжди чітко чутні. Дрібничка, здавалося б - але ефект! Навіть в музиці. Я, наприклад, нарешті розібрав, про що співається в піснях Blind Guardian і злегка офігів =))))

Втім, є і мінуси. Не всі матеріали звучать однаково об'ємно. Наприклад, в GTAIV - хоч звук і йде позаду, але якось... штучно, чи що. Ілюзії не виникає. Може, вкусовщина, звичайно... Втім, справа тут, схоже, в конкретному аудіоматеріали. Одне добре - переважна більшість фільмів та ігор подібних проблем не мають.

Інший мінус - панель працює на більшість людей, але не на всіх. Як я розумію, при нестандартній формі вух звичні спотворення звуку інші, ніж вносяться панеллю - і ефект значно слабшає. Втім, з усіх тих, хто слухав мою панель такий невдачливий людина з фатальною капловухість був всього один. Тому перед покупкою краще послухати панель наживо, якщо ви не впевнені в формі своїх вух =)

Коротше, на мій погляд, панель - дуже хороший вибір для ігор і фільмів. Для музики - теж, хоча для неї я б вважав за краще все-таки класичні колонки з дерева.

У сухому залишку маємо дуже хорошу акустичну систему для комп'ютера, використовуваного як мультимедійний центр, або для домашнього кінотеатру в невеликому приміщенні (так само як і в разі, коли просто не хочеться зв'язуватися з установкою великої кількості колонок).

Ну і вау-ефект не можна не згадати. Все-таки концепція «колонка спереду - звук позаду» дуже вражає.

Підводячи підсумок

+ Відмінний звук, компактність, відсутність груд колонок і мотків проводів на підлозі, великий простір оптимального звучання, немає необхідності настройки, Dolby Digital, загальне враження від концепції.

- Хотілося б, щоб панель була ще покомпактнєє. Російська ціна в 28000 р, хоча і не незвичайна навіть для класичних багатоколоночних аудіосистем такого класу, але все-таки відлякує. Працює не на всіх.

Загалом, не сказати, що «must buy» в будь-якому випадку - але іграшка своїх грошей коштує.

Якщо ви любите хороший звук, давно мріяли про домашній кінотеатр, але з якихось причин (наприклад, через розміри квартири) не могли його поставити - рекомендую однозначно.

Знову ж для любителя комп'ютерних іграшок на зразок мене панель підійде чудово.

Говорячи ж про технології взагалі - що ж... Здається, в майбутньому багатоколоночних домашніх кінотеатрів не буде - панель здатна на рівних посперечатися з класичними системами аналогічної цінової категорії. По зручності же експлуатації вона однозначно попереду. Схоже, soundbar'и нарешті «вистрілили».

UPD В коментах виникла суперечка щодо реальності створення багатоканального звуку з стерео. Недовго думаючи, я зв'язався з компанією ІНФОРКОМ, у якій купував панель. Там мені відповіли про принципи якось вкрай невиразно =), але заявили, що готові, щоб показати, що воно таки працює, прийняти у себе в офісі (що в Москві) делегацію хабровчан зі мною на чолі для демонстрації продукту. Запис на тест - у мене в личку. Залишайте побажання, що саме ми будемо вимагати від них для прослуховування. Про точну дату мені повинні повідомити після свят.

Ротару:и даже после 45 лет Ваша кожа будет свежей и подтянутой, если...


Добавляю 1 каплю и СЕКС с мужем длится по 2-3 часа. Потенция железная!


Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...


При простатите и вялой потенции никогда не трогайте свой...


Вам кричу! Если ноют колени и тазобедренный сустав cразу убирайте из рациона...